حوادث و رویدادها

آب‌رسانی هلال احمر به ۸۵ روستا/ نرم افزار «هلال من» راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از توزیع آب به 85 روستا خبر داد.

به گزارش patcوحید سلیمی در نشست خبری روز جهانی داوطلب که عصر امروز برگزار شد، اظهار کرد: سازمان ملل همه ساله روز 5 دسامبر را به عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری کرده و امسال نیز روز همبستگی با کار داوطلبانه با شعار در نظر گرفته شده است. در این مدت تلاش می شود. از داوطلبان در زمینه های مختلف قدردانی شده است.

وی با اشاره به گزارش عملکرد یکساله سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: یکی از فعالیت های این سازمان مربوط به شبکه خیرین است که در چند سال گذشته به عنوان دبیرخانه مجمع خیرین خدمت کرده است. در همین راستا در 12 استان مجمع ملی خیریه با همکاری جمعیت هلال احمر تشکیل شد و جلساتی در این خصوص برگزار شد که نتایج بسیار خوبی به دست آمد. در حال حاضر خیریه هایی در استان های تهران، قم، قزوین، گیلان، کرمان، یزد، گلستان، هرمزگان و… ایجاد شده است.

مسئول سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان اینکه در یک سال گذشته مسائل مستمری، اهدایی و صلح را در استان های مختلف نیز پیگیری کرده ایم، گفت: با توجه به اینکه این برنامه در بیش از 2000 جامعه محروم در حال اجراست، برنامه ای را تدوین کردیم. برنامه هم افزایی خدمات متمرکز بر دفتر خانه. یک برنامه خدماتی مشارکتی برای توزیع عادلانه خدمات نیز انجام شد که 247 جمعیت را به هلال احمر تحویل داد.

وی با اشاره به پویش هلال رامات نیز گفت: اواخر سال گذشته برای تامین غذا، پویش هلال رامات راه اندازی شد و بسته های غذایی به این منظور توزیع شد.

مسئول سازمان داوطلبان هلال احمر در خصوص جمع آوری کمک های مردمی گفت: کمک های مردمی را نیز به صورت مرحله ای جمع آوری کردند که با کمک توده ای ها و سازمان های مردم نهاد در مجموع بیش از 35 میلیارد کمک نقدی جمع آوری شد.

سلیمی همچنین درباره رویداد نذر آب بیان کرد: یکی دیگر از اتفاقاتی که امسال رخ داد، نذر آب بود. این نظرسنجی که برای پنجمین سال متوالی انجام شد، بر تامین آب در مناطق آسیب‌پذیر و روستایی متمرکز بود و محورهای دوگانه اعزام متخصصان به مناطق هدف و بحث سلامت بود. علاوه بر این، در این طرح بحث توزیع بسته های بهداشتی نیز مطرح شده است. تاکنون 85 روستا آبرسانی شده که تا پایان سال به 100 روستا افزایش می یابد و برای اجرای این طرح حدود 186 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال همر در مرز مهران گفت: همچنین مراسم بزرگداشت زائر با هدف تامین دارو به زائران در ایام اربعین انجام شد که طی آن 11.5 میلیارد وجه نقد و دارو تهیه شد. همچنین ایجاد شده اند که در پیشگیری از گرمازدگی بسیار موثر هستند.

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت های مهم ما تامین تجهیزات پزشکی بیماران نیازمند و بی بضاعت است، گفت: 247 میلیارد تومان تامین شده است و امیدواریم تا پایان سال مشکلات مردم در حوزه درمان و درمان برطرف شود. سال

وی در خصوص توزیع بسته معیشت نیز گفت: در مدت اخیر در 173 جامعه بسته معیشت و سایر لوازم التحریر و پوشاک به مبلغ 1100 میلیارد ریال تهیه شد.

سلیمی گفت: امسال برای بیش از 921 هزار نفر از اعضای داوطلب شناسنامه صادر شده است و در مواقع بحرانی افرادی هستند که به ما کمک می کنند.

نرم افزار حلال من را راه اندازی کنید

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت حلال همار درباره راه اندازی اپلیکیشن گفت: به زودی اپلیکیشن حلال من را راه اندازی می کنیم تا اعضای داوطلب بتوانند از امکاناتی که در نظر گرفته شده استفاده کنند. در حال حاضر این زیرساخت فراهم شده و به زودی آن را راه اندازی خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه از آذرماه سال گذشته 247 میلیارد یوان برای درمان بیماران صعب العبور و لاعلاج تامین شده است، گفت: 89 هزار نفر از این کمک ها بهره مند شده اند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر درباره فعالیت های بانک تجهیزات پزشکی امانت نیز بیان کرد: امسال 21 هزار تخت بیمارستانی، ویلچر، دستگاه اکسیژن و … را به بیماران سراسر کشور ارائه و امانت دادیم.

سلیمی همچنین درباره فراهم بودن تسهیلات قرض الحسنه برای بیماران بیان کرد: 1300 نفر از خدمات درمانی در این مرکز بهره مند شده اند.

وی در خصوص امضاها نیز گفت: در خصوص سامانه امضا، سامانه #112* را داریم و اکنون بانک مرکزی ایران به عنوان کارگزار ما برای معرفی آن اقدام می کند. با مشارکت معاونت علمی، سامانه جذب و هدایت کمک های مردمی را راه اندازی می کنیم تا با عضویت در سامانه، مردم به عنوان حامی مردم شناخته شوند.

مسئول سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در طرح توانمندسازی جامعه و تحول محله در 31 استان، 147 شهر جامعه هدف ما هستند که به 247 محله تقسیم شده اند. رئیس خانه حلال در 201 بلوک شناسایی شد، خانه حلال راه اندازی شد، تصمیم به خود مردم داده شد، به این معنا که ما در خیابان های این بلوک ها از بین مردم شهرداران را انتخاب کردیم و در خیابان های … این بلوک‌ها توسط چند کوچه در قالب بزرگ‌تر ist، ما شهردار جامعه را انتخاب کردیم. سران محله موظفند زیر نظر رئیس خانه هلال، مشکلات همسایگان را چه در زمینه بهداشتی و چه در زمینه حمایت های درمانی به اطلاع همسایگان برسانند. در این منطقه در بیش از 158 جامعه دوره های آموزشی برگزار کردیم، 945 دوره به 19 هزار و 265 نفر ارائه کردیم و در 172 جامعه بیش از 8 میلیارد تومان خدمات پزشکی و درمانی ارائه کردیم.

سلیمی در ادامه بیان کرد: در حوزه توانمندسازی 568 طرح در سراسر کشور در قالب تهیه فر برای خانواده ها، اهدای چرخ خیاطی و سایر طرح ها با هزینه بیش از 2600 میلیارد ریال انجام شده و 38 هزار نفر از اجرای این طرح ها بهره مند شده اند. پروژه ها.

وی با بیان اینکه بخشی از کمک های نقدی به صورت مستقیم به مردم جامعه واریز شده است، درباره اجرای طرح کارآفرینی جامعه نیز گفت: طرح کارآفرینی در 18 جامعه انجام شده است و در این بخش، تعامل و همکاری با غیر جوامع ارائه خدمات به 340 سازمان دولتی در حوزه اجتماعی به ارزش بیش از 22 میلیارد ریال در 63 منطقه.

سلیمی درباره جذب علاقه‌مندان به عضویت در سازمان داوطلبان جامعه نیز گفت: در قالب این طرح جمعیتی 4 هزار و 655 نفر به عضویت این سازمان درآمدند.

مسئول سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: علاوه بر این طرح بسیار خوبی که در سال جاری اجرا شده بحث بیمه درمانی است که افراد بدون بیمه از همکاری بیمه درمانی برخوردار خواهند شد و بیش از 16 هزار نفر از ساکنان جامعه می توانند از آن بهره مند شوید از این خدمات بهره مند شوید.استفاده کنید

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا