حوادث و رویدادها

آتش‌سوزی یک نمایشگاه مبل در بزرگراه شهید ستاری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و ایمنی شهر تهران از آتش سوزی در نمای کامپوزیت یک نمایشگاه مبلمان در بزرگراه شهید ستاری خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با patc. وی در این خصوص گفت: ساعت 18:41 عصر امروز آتش سوزی در یک ساختمان اداری تجاری سه طبقه به سامانه 125 اعلام شد و سپس ستاد فرماندهی آتش نشانی به همراه تجهیزات و امکانات اطفای حریق به محل اعزام شدند. به ایستگاه آتش نشانی این حادثه در مسیر شمال به جنوب رخ داد و او از بزرگراه شهید ستاری در خیابان خلیل آبادی نرسید.

وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی آتش نشانی به دلیل ترافیک شبانه 3 ایستگاه را از 3 مسیر مختلف به محل حادثه اعزام کرد، گفت: محل حادثه ساختمانی سه طبقه با انشعاب در طبقه همکف بوده است. یک بانک، طبقه بالا نمایشگاه مبلمان نیز وجود دارد. آتش از نمای طبقه دوم ساختمان شروع شد و به طبقه بالا نیز سرایت کرد. متأسفانه متریال نمای ساختمان کامپوزیت بود که باعث شد شعله های آتش به سرعت در سطح نمای ساختمان پخش شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و ایمنی شهر تهران با بیان اینکه با رسیدن به موقع آتش نشانان، آتش به بقیه ساختمان سرایت نکرد، افزود: خوشبختانه طبق گزارش های دریافتی، آتش سوزی خسارتی به ساختمان وارد نکرده است. ساختمان. آسیب شعبه بانک. اوضاع در نمایشگاه مبلمان چندان مخرب نبود، فقط پنجره های طبقه دوم آب شده و شعله های آتش به قسمت کوچکی از سالن سرایت کرد که بلافاصله کنترل شد و جلوی گسترش آن گرفته شد.

ملکی با بیان اینکه علت حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی و ایمنی تهران بررسی و اعلام می شود، گفت: در حال حاضر آتش نشانان در مرحله نهایی اقدام و موقعیت یابی هستند. این حادثه تلفات جانی نداشت.

وی درباره دود ناشی از آتش سوزی نیز گفت: ماده کامپوزیت در آتش دود زیادی تولید می کند. قرار گرفتن این ساختمان در بزرگراه شلوغ ستاری نیز بر حساسیت به آتش سوزی افزوده بود، اما خوشبختانه به سرعت مهار و خاموش شد.

همچنین مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور وی همچنین در این خصوص به patc گفت: در پی آتش سوزی در نمایشگاه مبلمان حوالی اتوبان ستاری، دو دستگاه آمبولانس به مرکز اورژانس 115 اعزام شدند و تا اطفای حریق و تکمیل عملیات، نیروهای اورژانس در محل مستقر هستند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا