آخرین جزئیات برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سیستان و بلوچستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

انتخابات |بلوچستان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عباس ابراهیمی ظهر پنج شنبه در جمع اصحاب رسانه، افزود: تمامی اقدامات و تمهیدات لازم در سیستان و بلوچستان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر دور دوم چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ۱۵ تیر ماه همزمان با سراسر کشور اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: تعداد دو هزار و ۱۴۰ دستگاه احراز هویت در بین فرمانداری‌های سراسر سیستان و بلوچستان توزیع شده و کار پیکربندی آنها به اتمام رسیده و آماده برگزاری انتخابات در روز جمعه ۱۵ تیرماه هستیم.

دبیر ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: دو میلیون و ۱۳۸ هزار تعرفه اخذ رأی پیش بینی و تقسیم شده تا در روز انتخابات به تفکیک شعب اختصاص یابند.

وی آخرین جزئیات از برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری را تشریح کرد و گفت: روز جمعه ۱۵ تیرماه جاری از ساعت هشت صبح، فرآیند رأی‌گیری آغاز می‌شود و به مدت ۱۰ ساعت ادامه خواهد داشت و براساس قانون بعد از این مدت، باتوجه به استقبال مردم و به تشخیص وزیر کشور، امکان تمدید فرآیند رأی‌گیری وجود دارد.

ابراهیمی ادامه داد: در این مرحله، واجدان شرایط با دو مدرک هویتی شناسنامه و کارت ملی رأی گیری را انجام خواهند داد، در دور اول انتخابات ۷۷ درصد با کارت ملی و ۲۳ درصد هم با شناسنامه رأی دادند.

دکمه بازگشت به بالا