عمومی

آزادی بیان به شیوه توییتر

توییتر با این ایده ایجاد شد که همه آزادی بیان دارند و همه باید به یک اندازه شنیده شوند، اما با گذشت زمان این روند تغییر کرده است.

به گزارش patc، حساب کاربری توییتر ادینیسم او در توییتی نوشت: “تیم مدیریت جدید توییتر اسنادی از فعالیت‌های مخفی توییتر (تحت چشمان تیم قبلی) منتشر کرد. چیزی که ممکن است توییتر را در ایران تحت تاثیر قرار داده باشد! اسناد منتشر شده تأیید می‌کند که طی چند سال گذشته در اینجا، کارمندان توییتر حساب‌ها را در لیست سیاه از جستجوهای پرطرفدار، از دیده شدن، و از موضوعاتی که شخصاً دوست ندارند، انجام می‌شود. این همه به صورت مخفیانه و بدون اطلاع عموم انجام می‌شود. اما با گذشت زمان این روند تغییر کرده است.

به عنوان مثال:

دکتر Drjbhattacharya دانشگاه استنفورد معتقد است که انزوا برای کودکان مضر است. توییتر مخفیانه حساب کاربری او را علامت گذاری کرد تا از ترند شدن آن جلوگیری کند.

یا dbongino، مجری و تهیه کننده جناح راست تلویزیون که در لیست سیاه قرار گرفته است.

مثال دیگر، روایت چارلی کرک، فعال محافظه‌کار (charliekirk11) است که به‌عنوان غیر تبلیغاتی علامت‌گذاری شده است.

توییتر بارها و علنا ​​انجام چنین کاری را رد کرده است. در سال 2018، ویجایا گده (مدیر حقوقی و اعتماد) و کوان بیک پور (مدیر تولید) اظهار داشتند: “ما شادو را ممنوع نمی کنیم” و افزودند: “ما مطمئناً افراد را بر اساس دیدگاه ها یا اعتقادات سیاسی ممنوع / محدود نمی کنیم.”

به اصطلاح Shadow Ban در توییتر به عنوان Visibility Filtering یا VF در توییتر شناخته می شود. چندین کارمند و مدیر این موضوع را در توییتر تایید کردند.

یکی از کارمندان ارشد توییتر می گوید: «به VF به عنوان یک ابزار قدرتمند برای سرکوب و کنترل آنچه کاربران توییتر می بینند و می خوانند فکر کنید.» این ابزار بسیار مؤثر است. فیلترهای دید (VF) به کنترل و دستکاری نتایج جستجو توسط توییتر، قابل مشاهده بودن توییت ها و حساب ها، ویروسی بودن و ترند شدن توییت ها، هشتگ ها و حساب ها و حذف هشتگ ها از لیست های ترند اشاره دارد. همه چیز بدون اطلاع عموم و کاربران اتفاق افتاد!

گروهی که مسئول این تعیین است، تیم واکنش استراتژیک (SRT-GET) است. تیمی که روزانه 200 مورد را بررسی می کند.

اما بدتر از آن، ماجرا به همین جا ختم نشد.

می توانید توییت اصلی را اینجا بخوانید.

تاپیک شما رو اینجا ادامه میدم

Bariweiss (@bariweiss)

1. یک تحقیق جدید #TwitterFiles نشان می‌دهد که تیم‌هایی از کارمندان توییتر لیست‌های سیاه می‌سازند، از ترند شدن توییت‌های ناخواسته جلوگیری می‌کنند و به طور فعال دید کل حساب‌ها و حتی موضوعات پرطرفدار را محدود می‌کنند – همه به صورت مخفیانه، بدون اطلاع به کاربر.

علاوه بر این، گروهی به نام (سیاست یکپارچگی سایت، پشتیبانی تشدید سیاست) (به اختصار SIP-PES) وجود دارد که شامل مدیران ارشد و مدیرعامل توییتر می شود. این گروه جایی است که مهمترین تصمیمات در مورد حذف ها و تغییرات تاثیرگذار در سیاست/جامعه اتخاذ می شود؛ تصمیماتی که در سیستم ها و فرآیندهای قانونی گزارش شده توییتر مستند نشده اند.

یکی از این تصمیم‌ها برای حساب‌های پرطرفدار در لیست سیاه (libsoftikt) گرفته شد، هر گونه تغییر در وضعیت آنها باید طبق نظر SIP-PES انجام شود. این حساب کاربری که در سال 2020 ایجاد شد و بیش از 1.4 میلیون دنبال کننده دارد، تنها در سال 2022 شش بار به دلیل نقض قوانین توییتر به حالت تعلیق درآمد. اما در گزارش داخلی اکتبر 2022 SIP-PES، پس از قطعی هفتم، اشاره شد که قوانین توییتر شکسته نشده است، بلکه به این دلیل است که ما احساس کردیم ممکن است از سیستم حقوقی و برچسب کودک آزاری برای عصبانی کردن مردم استفاده کند، و این اتفاق افتاد. معلق.

از سوی دیگر، در 21 نوامبر 2022، زمانی که عکسی از آدرس وی در توییتر منتشر شد، با وجود نقض قوانین حریم خصوصی توییتر، تیم توییتر اجازه حذف آدرس ارسال شده را نداشت و به مخالفان اجازه داد تا به استفاده از Address مزاحمت Rychik ادامه دهند.

در اینجا ویدئویی از شهادت جک دورسی در مقابل کنگره ایالات متحده در سال 2018 مشاهده می‌شود که حمله جمهوری‌خواهان در توییتر را رد می‌کند.

طبق قانون فدرال ایالات متحده (18 بخش 1621 و 1001 USC)، دروغگویی یا ارائه نادرست حقایق در شهادت به کنگره می تواند تا 5 سال زندان مجازات شود.

کایل موریس (@RealKyleMorris)

در طول شهادت در مقابل کنگره در سپتامبر 2018، از جک دورسی، مدیرعامل وقت توییتر پرسیده شد که آیا توییتر “جمهوری خواهان برجسته” را ممنوع می کند یا خیر.

دورسی پاسخ داد: «نه. #TwitterFiles2

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا