بین الملل

آزمایش موشکی کره شمالی همزمان با پایان رزمایش دریایی آمریکا و کره جنوبی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، در پی آزمایش های موشکی کره شمالی در هفته گذشته، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که آزمایش موشکی کره شمالی در روز یکشنبه دو موشک بالستیک بوده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، بلافاصله پس از رزمایش دریایی مشترک کره جنوبی و آمریکا در حضور ناو هواپیمابر این کشور، دو تیربار کره شمالی شلیک کردند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که دو موشک در ساعت 13:48 و 13:58 بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی در منطقه مونچون استان گانگوون شناسایی شده است. برد این موشک ها حدود 350 کیلومتر و ارتفاع حدود 90 کیلومتر است.

کره جنوبی همچنین گفت این موشک ها موشک های بالستیک کوتاه برد هستند.

به گفته ناظران نظامی سئول، به نظر می رسد این موشک ها موشک هایی با کالیبر بسیار بزرگ هستند که با توجه به برد و ارتفاع آنها از یک سیستم پرتاب چندگانه به نام KN-25 شلیک می شوند.

این هفتمین آزمایش موشکی کره شمالی در دو هفته گذشته و همزمان با پایان مانور دریایی آمریکا و کره جنوبی بود. ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان نیز در رزمایش دریایی بین کره جنوبی و آمریکا شرکت کرد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی در بیانیه ای درباره رزمایش کره جنوبی و آمریکا گفت: وزارت دفاع کره شمالی از نزدیک تحولات پیرامون وضعیت کنونی را که بسیار نگران کننده است، زیر نظر دارد و همچنین تحرکات ناو هواپیمابر آمریکایی را از نزدیک زیر نظر دارد. . هر لحظه.”

در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی، ارتش آمریکا و کره جنوبی صبح چهارشنبه گذشته چهار موشک زمین به زمین به سمت دریای چین شرقی (دریای ژاپن) شلیک کردند.

انتهای پیام/م
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا