فرهنگ و هنر

آغاز به‌کار رویداد آموزشی – تولیدی کمیک دفاع مقدس استان کرمان در رفسنجان

patc/کرمان در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر نخستین رویداد آموزشی – تولیدی کمیک (داستان مصور) دفاع مقدس به همت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان در رفسنجان آغاز به کار کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان شامگاه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویداد آموزشی – تولیدی «تفحص» با موضوع دفاع مقدس و در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر به مدت سه روز در بزرگترین خانه خشتی جهان(خانه حاج آقا علی رفسنجان) برپاست.

سرهنگ محمود مهدوی با بیان اینکه فراخوان رویداد در روزهای گذشته منتشر و علاقمندانی از سراسر استان کرمان در آن ثبت نام کردند، افزود: در حال حاضر ۳۰ نفر از نویسندگان و تصویرگران جوان استان با حضور در کارگاهی سه روزه، اصول و قواعد تولید کمیک را به طور عملی تجربه می‌کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه از آثار برتر تولیدی با اهدای جوایز نقدی تجلیل خواهد شد، ادامه داد: آثار تولیدی این رویداد در فرآیند نشر به صورت کتاب و در فضای رسانه‌ای منتشر خواهند شد.

وی با بیان این‌که رویداد «تفحص» به صورت فصلی ادامه خواهد داشت، ادامه داد: انتقال مفاهیم دفاع مقدس، به تصویر کشیدن حماسه آفرینی رزمندگان و معرفی شخصیت و سیره والای شهدای لشکر ۴۱ ثارالله از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

به گزارش patc، نخستین رویداد آموزشی – تولیدی کمیک (داستان مصور) دفاع مقدس استان کرمان از ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت در خانه حاج آقا علی رفسنجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا