عمومی

آقایحیی؛ از این گلایه‌های بی‌پایان خسته نشدی؟

1- گلمو حمادی مدعی است پرسپولیس از نظر ضریب پرداختی با دریافت 65 درصد قرارداد و بقیه بازیکنان حداقل 50 درصد در قعر جدول لیگ برتر است. اگر پرسپولیس تکنسین های میلیاردی دارد نفت آبادان و شهر خودرو و نفت مسجد سلیمان کجا هستند؟ آیا یحیی از وضعیت مالی خود پرسپولیس خبر ندارد، پرسپولیسی که در ابتدای فصل چندین بار قراردادش را تمدید کرد؟ از زمانی که به یاد داریم، پرسپولیس و استقلال در انجام تعهدات خود با مشکل مواجه بوده اند. این ماجرا در زمان بلانکو هم وجود داشت، اما سرمربی کروات هیچ گاه حواسش به مشکلات مالی نرفت و همانطور که گفته شد همیشه آخرین پول را بعد از این بازیکن می گرفت. بازیکنان داخلی استقلال حدود 50 درصد دریافت کرده اند اما هیچکس مثل گل محمدی از این مبلغ گلایه نداشت.

2- آقای حیحی معتقد است که یک تیم (بخوانید استقلال) به هر نحو ممکن کمک کرده تا یک لیدر و بالاتر از پرسپولیس باشد. این خنده دارترین جمله ای است که یک مربی یک تیم با کسب پنج عنوان متوالی انجام داده است. این حرف پرسپولیسی ها قهرمانی خودشان را زیر سوال برد نه رهبری استقلال.

3- سرمربی پرسپولیس در دربی باز هم به مصاف داوری مهدی سیدعلی رفت و مدعی شد به جز یک تیم (بخوانید دوباره استقلال) برای داوری مشکل دارند. اشتباهات داوری در همه تیم ها وجود داشت، مانند دربی که استقلال پنالتی نشد، اما به گفته آقای هی، همه داوران بسیج شدند تا استقلال قهرمان شود. اگر داور سه هفته آینده به نفع پرسپولیس اشتباه کند چه؟ پس آیا تیم های دیگر هم حق دارند در مورد پرسپولیس همین حرف را بزنند؟ چرا عبارات زیبایی مانند «قوی تر از بهانه هایت» فقط زمانی کاربرد دارند که برنده و موفق می شوی و وقتی شکست می خورید، در زمین و به موقع مانده اید؟

4- «فکر می کردند سنگین ترین جنایت برای من است»؛ این یکی از ادعاهای باورنکردنی سرمربی پرسپولیس است. وقتی ساکت الهامی به خاطر رفتاری شبیه به یحیی شش ماه محروم شد، سرمربی پرسپولیس چطور فکر می کرد که محرومیت چهار ربعی جریمه سنگینی است؟

5. او فکر می کند تیمش پولی برای خرید آب معدنی ندارد اما باید بازیکن بخرد. چرا یک تیم بی پول برای خرید آب معدنی به سمت افرادی مانند علیرضا ابراهیمی، مهدی مهدیخانی و منوچهر صفروف پول پرتاب می کند؟ با پول این سه نفر نمی توانند در یک نیم فصل مهاجم خارجی بهتری از تامیروف جذب کنند؟

6- پرسپولیس در دو فصل گذشته حدود 16 بازیکن جذب کرده است، اما در این تیم به جز میلاد سالک، لامین رضاعان و تا حدودی اتان پائو در خارج از لاوان هیچ کس دیگری در این تیم حاضر نشد. گل محمدی به جای گلایه از خریدهای این تیم و عملکرد فنی آنها باید پاسخگو باشد؟

7- فکر می کنیم گل محمدی بعد از نتایج اخیر عقلش را به دست آورده است و در شش هفته گذشته تمرکز زیادی روی انجام کاری متفاوت داشته است، اما مصاحبه دیروز ثابت کرد که او همچنان در مسیر اشتباه گیر کرده است. صحبت درباره بازی داوری بیش از یک ماه پیش به درد پرسپولیس نمی خورد و فقط نشان می دهد که کادرفنی این تیم تمرکز کافی ندارند.

8- حتی فکر می کرد خوب است لیست ورود و خروج پرسپولیس را بنویسند، می خواستند حواس تیمش را پرت کنند. البته دلیل اصلی برهم زدن تمرکز پرسپولیس، اقدامات خود یحیی و استعفای های متعدد است، اما صحبت هایی مبنی بر انتقال پرسپولیس و استقلال به گوش می رسد و حالا در مورد بازگشت برخی به مصر نیز شایعات زیادی درباره استیچلار به گوش می رسد. زمانی که سرمربی پرسپولیس مدام در رسانه ها از کمبود بازیکن صحبت می کرد، طبیعتا گمانه زنی ها در مورد انتقال پرسپولیس بیشتر شد.

9- یحیی از همه انتقاد کرد اما توضیح نداد چطور بعد از 28 بازی هنوز نمی دانست چه ترکیبی می خواهد و مشغول آزمون و خطا بود. ترکیب خط دفاعی پرسپولیس هر هفته تغییر می کند و با وجود خریدهای متعدد، هنوز ترکیب ثابتی پیدا نشده است. پرسپولیس مشکلات مالی داشت اما دلیل اصلی ناکامی آنها در سال جاری مسائل فنی و تصمیمات بد تکنسین ها در داخل و خارج از زمین بود.

10. پرسپولیسی ها در سال های اخیر به این افتخار می کنند که وزرا و وکلا را متهم نکردند، بلکه در زمین صحبت کردند، اما امسال یحیی این ایده را کاملا زیر سوال برد و هر سوالی که داشت مطرح کرد، تقصیر را به گردن تیم های دیگر انداخت. از هر مشکلی شاکی می‌شوی و همه را علیه خودت می‌کنی که کاملاً در تضاد با فلسفه‌ای است که بلانکو در پرسپولیس ساخته و مانع پیشرفت می‌شود. گل محمدی امسال در مسیری قدم برمی دارد که پرسپولیسی ها از آن دوری می کنند! مدت هاست که از این گلایه ها خسته شده ایم اما گویا گل محمدی از این همه گلایه و بهانه گیری خسته نشده و نمی خواهد در افکارش تجدید نظر کند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا