عمومی

آقای وزیر اعتراض کردیم کسی توجه نکرد

به عنوان یک معلم دانشگاه که بیش از نیم قرن در زمینه آموزش و پژوهش کار کرده است، به تعطیلی مدارس در عصر کووید-19 اعتراض دارم. حتی بالاتر از استانداردهای خودش که به هر حال زیاد منطقی نیست! اگر حقوق در دستان درست بود نیازی به این بحث ها نبود!

اول اینکه طبق روال خودم هم خبری هست که وزیر آموزش و پرورش دستور حفاظت داده؟

نوری: 3 سال مدرسه تعطیل شد و هیچکس اعتراضی نکرد/ رابطه نزدیکی با اولیای دانش آموزان نداریم

وزیر آموزش و پرورش: مدارس ما سه سال تعطیل بود و حتی یک نفر هم به شکاف‌های روانی و جامعه‌شناختی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش زمانی که مدارس سایر جوامع به مدت شش ماه تعطیل بود اعتراض نکرد. سیستم قانون برای تعطیلی واقعی مدارس و دانشکده ها طراحی شده است. در سیستم آموزشی ما ضعف هایی وجود دارد، مانند ارتباط ضعیف ما با والدین دانش آموزان. / patc

وی در این خبر به سه نکته اصلی اشاره کرد.

الف- پایان دوران تاج جدید، “دانشجویان مشکلات شکاف آموزشی را از ابعاد روانی و جامعه شناختی کشف می کنند” ببخشید، این یک بازی با کلمات است، با استفاده از کلمات “روانی” و “جامعه شناختی” برای به هم ریختن کافه! برای یک معلم باتجربه، این نوع کلمات به این معنی است که دانش آموز تکالیف را انجام نداده و فقط می خواهد با کلمات بی معنی حواس معلم را پرت کند و نمره صفر شده است؟ این مشکل روند آموزش، تحقیق، آموزش و توسعه اجتماعی را مختل می کند. به چند مقاله انتهای این مقاله در مورد نظرات مهم نویسنده (مخالفت) از زمان ویروس کرونا و مدارس توجه کنید!

ب- همچنین در مقاله نویسنده توجه داشته باشید که ما فقط منابع طبیعی مانند نفت و انسان های تحصیل کرده داریم و بقیه محصولات ما به سادگی قابل مقایسه با این دو نیستند. ما قسمت اول را مجانی با سیاست اشتباه فروختیم، قسمت دوم را خام فروختیم و بارها در این مقاله ها اشاره کرده ام که اگر آن را از دست بدهیم محکوم به فنا هستیم، یعنی چیزی نیست که بخواهیم ساخته شود. بله، بهترین نقاط قوت ما، حتی به سفارش و خواسته این بچه های خوب، با قبول رتبه های پایین به پیشنهاد بچه های کلاس اولی، رایگان است! دکتری معادل بالا! آنها می روند، اول سال ها به جای فوق لیسانس دکترا می گیرند، اما بعد از مدت ها شاید تغییری ایجاد کنند؟ این موضوع در حال حاضر در سطح پایه های 7 و 8 در حال بررسی است، آیا ارشد تصمیمی برای جابجایی گرفته است؟ خوب، وزیر مدی! چرا اینطور است؟ در تحلیل نهایی هر کشوری دوست دارد از کشورهای دیگر متخصص و استعداد جذب کند مشکل آنهاست یا ما؟

پ- نمی دانم وثیقه یعنی چه؟ سرچ کردم میگه قابل اعتماد و مستند است، اگر این “گارانتی” را داشتیم چه می شد!

در مجموع به نظر می رسد که ما زمان زیادی را تلف می کنیم و نمی دانیم چه چیزی را عمداً از دست می دهیم یا نه و باید برنامه ای داشته باشیم تا از افراد آگاه در این موارد استفاده کنیم.

ضمیمه:

مقاله نویسنده در کلاس های مجازی:

بار اول

بخش دوم

ماده 3

ماده 4

پنجمین

6565

دکمه بازگشت به بالا