حوادث و رویدادها

آماده‌باش امدادگران هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۱ استان

با پیش بینی بارش باران و برف در 11 استان کشور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آمادگی امدادگران هلال احمر خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت و گو با patc وی در خصوص پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و بارندگی در برخی استان های کشور گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی ممکن است در برخی از استان های کشور بارش برف و باران رخ دهد. جمعیت هلال احمر امدادگران را به استان اعزام کرده است در حالت آماده باش.

وی گفت: امدادگران مراکز امداد و نجات جاده ای در چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان آماده هستند و هماهنگی های لازم را با آنها انجام داده اند. در ملاغه میدان به بستان آباد تبریز تا آخال استان آذربایجان شرقی خواهیم بود.

ولی پور ادامه داد: در استان آذربایجان غربی از صبح امروز در بیشتر شهرها بارش باران پیش بینی می شود، همچنین در محور تکاب به شاهیندری و آوازیگ بارش برف گزارش می شود. در استان اردبیل نیز در بیشتر شهرها از صبح بارندگی آغاز می شود و در محور خلخال و گرمی شاهد برف خواهیم بود. در بیشتر استان گیلان و در طول محور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

مسئول سازمان امداد و نجات ونجیه جمعیت هلال احمر با بیان اینکه به دلیل مداخله جوی در این چهار استان احتمال وقوع حوادث رانندگی وجود دارد، گفت: همچنین لازم است رانندگان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند تجهیزات زمستانی. رانندگی با دقت.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر آمادگی کامل برای امداد رسانی به سایر حوادث ناشی از بارندگی را دارند، گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی و با در نظر گرفتن ورود سامانه جدید بارشی به کشور از روز پنجشنبه در کردستان جنوب غربی آذربایجان، در اردبیل، زنجان، گیلان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی و تهران در آذربایجان شرقی احتمال بارش باران وجود دارد. این سناریو روز جمعه فقط برای سواحل خزر و استان های ساحلی به ویژه گیلان پیش بینی شده بود.

ولی پور تاکید کرد: از آنجایی که در این ایام دما کاهش می یابد و بارش در فلات به صورت برف خواهد بود، بنابراین در جاده های روستایی به ویژه در مناطق سردسیر و گردنه های برفگیر مشکل تردد به وجود می آید.به ارتفاعات صعود کنید. محل.این کار را نکن

بیشتر بخوانید: هنگام رانندگی در برف و باران، این نکات را باید جدی گرفت

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه امدادگران هلال احمر استان های مذکور آمادگی کامل برای امدادرسانی به حوادث احتمالی را دارند، گفت: امیدواریم حادثه ای در این زمینه رخ ندهد اما شهروندان می توانند با شماره تلفن های زیر تماس حاصل کنند. شماره تلفن سامانه اورژانس 112 جمعیت هلال احمر.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا