خانواده و جامعه

آموزش قویترین سلاح توانمندسازی زنان/آمادگی ایران برای اشتراک گذاری تجارب مقابله باپدیده سالمندی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با معاونان گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش patc، در ابتدای این جلسه دکتر فاطمه محمد بیجی عضو شورای اسلامی شهر ضمن گرامیداشت نام و یاد حافظ اسد به تشریح فعالیت های شورای اسلامی در خصوص گروه های دوستی متقابل دو کشور پرداخت.

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانان به عنوان راهکاری برای مقابله با تهدید بین نسلی در کشور، از معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به عنوان مجری این قانون تقدیر کرد و گفت: اگر دولت سوریه بخواهد ما حاضریم از تجربیات موفق کشورمان استفاده کنیم و نحوه مقابله با پدیده پیری را به اشتراک بگذاریم.

در ادامه انسیه خزعلی ضمن معارفه معاون نخست وزیر در امور زنان به تشریح برنامه ها و اقدامات این نهاد به عنوان متولی ملی امور زنان و خانواده پرداخت و سیاست ها و موضوعات خانواده محور دولت سیزدهم را برای توانمندسازی زنان به ویژه در حوزه کارآفرینی و اشتغال است و از مشارکت زنان در فعالیت های علمی پژوهشی و دستاوردهای کشورمان در حوزه زنان و خانواده حمایت می کند.

لازم به ذکر است معاون رئیس جمهور ضمن بیان تاریخچه تبادلات متقابل بر توسعه دو طرف از نظر اشتراکات فرهنگی تاکید کرد.

آموزش قوی‌ترین سلاح برای توانمندسازی زنان است/ ایران حاضر است تجربیات خود را در مقابله با پدیده سالمندی به اشتراک بگذارد

متعاقباً خانم هیفا جمعه نایب رئیس گروه دوستی سوریه و عراق که به عنوان رئیس هیئت عالی رتبه شورای اسلامی به ایران رفته بود، ضمن تشکر از مهمان نوازی کشورم، جنگ ده ساله را مورد توجه قرار داد. در کشورش به عنوان دلیل مقاومت زنان سوریه.

وی آموزش و سوادآموزی را قدرتمندترین سلاح برای توانمندسازی زنان خواند و حمایت دولت و پارلمان سوریه را جدی و همه جانبه دانست.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی دفتر امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، خانم جمعه ادامه داد: با جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در همه ابعاد مسائل زنان و خانواده به گرمی دست می فشاریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا