آیا بوتاکس درد دارد؟ + عوارض تزریق بوتاکس

از جمله اولین نشانه‌های گذر سن به شکل چین و چروک‌هایی بر روی پیشانی ظاهر می‌شوند. خوشبختانه روش‌های مختلف بسیاری برای از بین بردن این خطوط روی کار آمده‌اند. یکی از موثرترین و بی‌عارضه‌ترین این روش‌ها است. اما برخی از افراد به دلیل ترس از احساس درد حین تزریق بوتاکس در نتیجه ورود سرنگ به زیر پوست از انجام آن هراس دارند. به همین دلیل یکی از رایج‌ترین سوال‌هایی که ذهن این دسته از افراد را درگیر می‌کند این است که آیا بوتاکس پیشانی درد دارد یا نه؟ اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید بهتر است قبل از تصمیم‌گیری در خواندن مطالب این مقاله با ما همراه شوید.

در این مقاله به پاسخ سوال‌های مربوط به تزریق بوتاکس مشهد از قبیل آیا بوتاکس پیشانی عوارض دارد؟ یا آیا بیمار حین تزریق دردی را احساس می‌کند یا نه پرداخته‌ایم. با داشتن کادری متخصص و کاربلد نهایت سعی خود را می‌کند تا شما را در انجام یک تزریق بی‌درد سر همراهی کند.

آیا بوتاکس درد دارد؟

درد بوتاکس پیشانی معمولاً خفیف و کوتاه مدت است. سوزن های مورد استفاده برای تزریق بوتاکس بسیار کوچک بوده و پوست پیشانی نسبتاً ضخیم و غیر حساس است. اکثر افراد در حین تزریق اصلاً دردی را تجربه نمی کنند و آنهایی که تجربه می کنند می گویند که با سوزن سوزن قابل مقایسه است.

عوامل مؤثر بر هزینه تزریق بوتاکس

برند انتخابی برای تزریق
میزان بوتاکس مورد نیاز
میزان حساسیت اندام هدف
دستمزد متخصص و هزینه کلینیک

آیا بیمه هزینه تزریق بوتاکس را پرداخت می‌کند؟

خیر به طور کلی بیمه‌گذاران از تکنیک‌های زیبایی حمایت نمی‌کنند و تمامی هزینه بر عهده خود شما خواهد بود.

آیا تزریق بوتاکس پیشانی درد دارد؟

به دلیل استفاده از سرنگ‌های ریز درد اولیه برای تزریق در حد یک گزیدگی کوچک است. دوماً اینکه به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی درد در تزریق بوتاکس پیشانی در کمترین میزان حس خواهد شد.

نکته آخر اینکه به طور کلی روش‌های تزریقی چون بوتاکس نسبت به دیگر روش‌های درمانی، علاوه بر عوارض کمتر، خطرات کمتری و ریسک‌پذیری کمتری را نیز دارند. یکی از نشانه‌های امن بودن بوتاکس در واقع درد بسیار کم آن است که در صورت تزریق در محل درست و توسط فرد آموزش دیده بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی خواهد بود. این درد پیشانی زمان تزریق احساس نمی‌شود و پس از آن ممکن است به طور خفیف همراه با تورم و قرمزی و کبودی در محل تزریق احساس شود. از طرفی باید در نظر داشت که بوتاکس در پیشانی حتی باعث می‌شود بعضی از درد‌ها مثل میگرن درمان شوند.

برای اطلاع از قیمت بوتاکس مشهد می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاً رایگان از طریق شماره در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره  تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

راه های جلوگیری از احساس درد حاصل از بوتاکس پیشانی

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که بوتاکس را امتحان کنید برای کاهش درد تزریق بوتاکس به پیشانی و دیگر عوارض بهتر است مواردی را رعایت کنید:

  1. اگر آسپرین یا ایبوپروفن مصرف می‌کنید، احتمالاً در محل تزریق سوزن کبودی خواهید داشت. این دارو‌ها رگ را نازک می‌کنند و خونریزی را افزایش می‌دهند که باعث کبودی و درد می‌شود. قرص‌ها قبل از تزریق به مدت دو هفته مصرف نشوند.
  2. همچنین باید در مورد هرگونه مکمل مصرفی، حتی اگر طبیعی باشد، با پزشک خود صحبت کنید زیرا برخی از آن‌ها مانند قرص روغن ماهی یا ویتامین E نیز رگ را نازک می‌کنند و درد به همراه دارند. پزشک ممکن است از شما بخواهد که دو هفته قبل از درمان از این مکمل‌ها استفاده نکنید.
  3. به علاوه دارو‌های گیاهی و حتی بعضی از غذا‌ها و ادویه‌جات نیز باید تحت نظر پزشک مصرف شوند. ممکن است مصرف آن‌ها خون را رقیق کرده و در نتیجه درد متقاضی بیشتر شود.
  4. بعد از تزریق، فرد معمولاً حدود دو تا پنج دقیقه به صورت قائم یا نیمه‌ایستاده قرار می‌گیرد تا مطمئن شود که پس از انجام عمل احساس خوبی دارد.
  5. بعد از اتمام کار فرد باید دو تا چهار ساعت از دراز کشیدن خودداری کند.
  6. تا مدتی که متخصص توصیه می‌کند، بعد از انجام تزریق بوتاکس به پیشانی فعالیت سنگین و ورزش را به حداقل حد برسانید.
  7. همچنین در زمان تزریق بوتاکس به پیشانی یک فرد همراه شما باشد و از رانندگی خودداری کنید.
  8. پس از چندین ساعت از زمان تزریق، زمانی که می‌خواهید دراز بکشید از چند بالش زیر سر خود استفاده کنید و سر و گردن خود را حرکت ندهید تا از بروز خطرات و عوارض جلوگیری کنید.

درد حاصل از بوتاکس پیشانی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

عوارضی مانند درد ناشی از تزریق بوتاکس پیشانی و سردرد و کبودی به طور معمول وقایع بسیار جزئی هستند و با گذشت زمان برطرف می‌شوند. بازه زمانی دوره‌ نقاهت و بروز عوارض جانبی بعد از تزریق بوتاکس معمولاً بین ۴ روز تا یک هفته است. اگر پزشک باتجربه باشد و تزریق در کلینیک معتبر انجام شود می‌توان اطمینان داشت که بوتاکس پیشانی با دوز مشخص انجام شده و عوارضی به همراه ندارد. در صورت ادامه‌دار شدن درد‌ها بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در صورت لزوم از مسکن برای کاهش درد و از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده نمایید. گاهی ممکن است این درد‌ها ریشه در مشکلات دیگر داشته باشند که با مشاوره دقیق از پزشک و بررسی پرونده شما می‌توان علت آن را تشخیص داد.

درد جای تزریق بوتاکس

در واقع عامل دیگری نیز که باعث کاهش درد و تجربه آن به میزان بسیار کمتر چه در جریان تزریق بوتاکس و چه در دوره‌ نقاهت می‌شود، مهارت بالای پزشک است. همچنین در صورتی که تزریق به درستی انجام نشود نه تنها باعث درد خواهد شد بلکه عوارضی دیگر مثل واکنش‌های حساسیت جدی و یا فوری گزارش شده است.

بیماران مبتلا به اختلالات عصبی و عضلانی شناخته شده یا ناشناخته یا اختلالات اتصال عضلانی ممکن است در معرض خطر عوارض قابل توجه بالینی از جمله ضعف عضلانی، دیپلوپی، پتوز، دیسفونی، دیس آرتریا، دیسفاژی شدید باشد که باید احتیاط کنند. به علاوه خطای پزشک در حین تزریق می‌تواند منجر به بلع یا مشکلات تنفسی شود. بیماران مبتلا به بلع یا مشکل تنفسی ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به این عوارض شوند. در بیشتر موارد، این نتیجه ضعیف شدن عضلات در ناحیه تزریق است که درگیر در تنفس یا عضلات دهانی هستند و کنترل بلع یا تنفس را کنترل می‌کنند.

آیا تزریق بوتاکس به پیشانی درد دارد؟

خیر متخصص قبل از شروع به کار از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد. بنابراین شما در حین تزریق دردی احساس نمی‌کنید. البته بعضی از افراد به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی و آستانه تحمل پایین، کمی درد احساس خواهند کرد که باید دوز بی‌حسی بالا برود.

راهکار‌های کاهش درد تزریق بوتاکس

عدم مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون و همچنین مکمل‌های گیاهی به مدت یک تا دو هفته قبل از تزریق
دراز نکشیدن تا چند ساعت بعد از تزریق برای جلوگیری از پخش شدن بوتاکس و همچنین افزایش ورم
استراحت حداقل به مدت یک روز و عدم انجام فعالیت‌های سنگین
نوشیدن آب فراوان در طول روز
مصرف مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص

نتایج تزریق بوتاکس پیشانی

نتایج تزریق بوتاکس به پیشانی نیز طی سه تا ۱۰ روز مشهود خواهد بود. قبل از انجام عمل بهتر است فرد درک کند که بوتاکس در واقع خطوط را پاک نمی‌کند بلکه آن‌ها را کاهش می‌دهد و مانند یک پر‌کننده عمل خواهد کرد. این بدان معنی است که خطوط سطحی تقریباً از بین ‌می‌روند. ممکن است لازم باشد که فرد برای کاهش چین و چروک‌ها، چند جلسه بوتاکس انجام دهد که البته به دلیل عوارض خفیف و امن بودن این عمل زیبایی در کنار اینکه نتایج آن فوری و قابل مشاهده است سالانه افراد زیادی برای تزریق بوتاکس برای بار اول یا برای انجام مجدد آن اقدام می‌کنند.

در واقع درد کم و بلافاصله امکان حضور در جمع و محل کار از مزایای تزریق بوتاکس () است که باعث پرطرفدار شدن آن در کل جهان شده است. همچنین این روش موقت است و معمولاً هر شش ماه باید تکرار شود. اگر عوارض و درد‌های شدید گزارش می‌شد هر روز میلیون‌ها متقاضی خانم در سرتاسر دنیا از تزریق بوتاکس به پیشانی استفاده نمی‌کرند.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت  خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره  تماس بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا