عمومی

آیا خرید خانواده مسئولان از ترکیه یا اقامت در آمریکا عیب است؟

باورها و ارزش‌های نسل گذشته در نسل‌های بعد از انقلاب نه تنها برای فرزندان شهروندان عادی، بلکه برای فرزندان بسیاری از مسئولان رها شد. آنها نیز مانند سایر جوانان ایرانی دوست دارند در ترکیه خرید کنند، اگر بتوانند در آمریکا و اروپا زندگی کنند، به استرالیا مهاجرت کنند و در کانادا بچه دار شوند تا شهروند کانادا شوند و بالعکس.

من به نوبه خود مشکلی با خرید زلزله از ترکیه توسط دختر آقای قالیباف ندارم و اقامت پسرم معصومه ابتکار یا دختر آقای علی لاریجانی در آمریکا را گناه بزرگی نمی دانم. از آنجایی که میلیون‌ها ایرانی دیگر چنین انتخاب‌هایی کرده‌اند، به خودم اجازه نمی‌دهم در مورد انتخاب‌های آنها قضاوت کنم. این حق خدادادی هر انسانی است که هر طور که می خواهد زندگی کند. من استدلال می کنم که هرگونه دخالت دولت یا افکار عمومی در این مناطق، دخالت غیرمجاز در حریم خصوصی شهروندان است.

البته فرض من اینه که بچه های مسئول برن ترکیه خرید کنن یا با خرج خودشون بچه دار شدن تو کانادا و خزانه تخطی نکنه. بنابراین من معتقدم رد صلاحیت دختر دکتر علی لاریجانی به دلیل اقامت در غرب توسط هیئت نگهبان نقض آشکار قانون و دخالت در حریم خصوصی و حریم خصوصی شهروندان است. همچنین فکر می کنم رفتار آقای کلیباو در انتخابات سال ۹۶ مشابه کاری بود که در انتخابات سال ۹۶ انجام داد، زمانی که سعی کرد از خرید دختر وزیر آموزش و پرورش در دولت آقای روحانی از ایتالیا استفاده کند که غیراخلاقی و تحریک کننده است.

اگر می خواهیم از آقای کلیباف بخواهیم کناره گیری کند، باید به این دلیل باشد که او جایگاه پارلمان را به یک نهاد تقلیل داده است. بله، باید فداکاری شود. مشکل همچنان پابرجاست، پس مشکل چیست؟ مشکل ریا و ریا است. مشکل سردادن شعارهای پوپولیستی و تحریک آمیز موجودات ساده برای مردم و انجام آن به صورت خصوصی به شکلی دیگر است.

دکمه بازگشت به بالا