حوادث و رویدادها

ابلاغیه وزارت کشور برای ارتقای آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارش‌ها در جنوب کشور

معاون وزیر کشور تاکید کرد: استان‌های جنوبی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای حوادثی که ممکن است در اثر بارندگی رخ دهد، آماده و آماده هستند.

به گزارش patc، مهدی جمالی نژاد معاون امور شهری و روستایی وزیر کشور، معاون امور شهری و روستایی، وزیر کشور و رئیس سازمان شهرها و روستاهای کشور در پی هشدار سازمان هواشناسی و بحران در برخی استان های جنوبی کشور سازمان مدیریت وزش باد شدید و جاری شدن سیل همراه با بارش باران و رعد و برق؛ طی اطلاعیه ای به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، بر لزوم ایجاد و ارتقای آمادگی در مناطق شهری و روستایی در برابر حوادث احتمالی بارندگی شهری و روستایی تاکید کرد.

در این اطلاعیه که به امضای جمال احمدی نژاد رسید، رگبار و رعد و برق در مناطقی از کشور از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس همراه با هشدار وزش باد شدید و وقوع سیل، بر اهمیت و ضرورت انجام تمهیدات لازم برای مقابله با سیل اشاره شده است. مقابله با سیل احتمالی و انتقال سریع هشدارها و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی به شهرها و مناطق روستایی از طرق مختلف برای پیشگیری و کنترل اضطراری‌های ناشی از حوادث و حوادث ناشی از سیل و همچنین وزش باد شدید در شهری و روستایی. مناطق روستایی. کشور برجسته شده است.

در این اطلاعیه همچنین لازم است ساز و کارهای لازم در شهرها و روستاها برای همکاری در پیشگیری و مقابله با سیل در شهرها و روستاها ایجاد و جلسات مستمر ستاد مدیریت بحران شهرداری و کمیته های ویژه زیرمجموعه ستاد تشکیل شود. و در چارچوب اطلاعیه، هماهنگی لازم برای لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و دایک‌ها و احیای دیواره‌های ساحلی با دستگاه‌های اجرایی مسئول کنترل سیلاب و عبور رودخانه‌ها از شهرها و روستاها به‌ویژه واحدهای تابعه وزارت نیرو وزارت کشور به نظریه ای که معاونت قانونی افتخاری رئیس جمهور تاکید شده است، ارزش قائل است.

در بخش دیگری از بخشنامه معاون وزیر کشور بازدیدهایی از نظر آسیب پذیری و رفع سیلاب احتمالی از تاسیسات سیل، پل ها و ابنیه فنی و همچنین نقاط کلیدی شهرها و روستاها انجام شد. جمع آوری و تصفیه آب های سطحی مسائل فنی و نواقص شبکه و اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و موانع فنی تاسیسات فوق با همکاری کلیه ذینفعان و همچنین بازدید از تابلوها و عناصر و امکانات شهری و اقدامات لازم بر خطرات در هنگام طوفان های شدید تاکید می کند.ایمنی و پیشگیری از سقوط.

در این مورد بخوانید: هلال احمر نسبت به سیل در 4 استان کشور هشدار داد/ مردم در حاشیه رودخانه ها مستقر نشوند

در ابلاغیه معاون وزیر کشور، سرشماری اماکن و ابنیه واقع در مسیل ها، نهرها و بستر رودخانه های واقع در مرز شهرها و روستاها نیز انجام شد و به اهالی تذکر و بر لزوم بسیج منابع و امکانات تاکید شد. ، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی و خدماتی برنامه ریزی و پیش بینی لازم به ویژه در مناطق پرخطر مانند رودخانه ها و دره ها.

انجام برنامه ریزی های لازم برای کلیه نمایندگان، مدیران و روسای دستگاه های اجرایی، سازمان های ذیربط شهرداری های استان و کمیته های دهیاری های تابعه جهت فعالیت موثر و مستمر در مواقع بحرانی و هماهنگی های لازم طبق اطلاعیه روابط عمومی کمیته ملی دهیاری ها و دهیاری ها به صورت مستقیم. زیر نظر دولت مرکزی برای ساکنان شهر و روستاها با استفاده از ظرفیت قانونی برای ایجاد پوشش بیمه حوادث؛ تمرکز دیگر بر ارتباطات معاون وزیر کشور و استان ها است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا