خانواده و جامعه

اتصال حوزه اجرا به حوزه علم و پژوهش راهکار حل چالش شهرهاست

رئیس مرکز پژوهش و برنامه ریزی استان تهران گفت: برای رفع چالش های شهر چاره ای جز پیوند دادن حوزه اجرا با حوزه علمی پژوهشی نیست.

به گزارش patc، محمدحسین بوچانی در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش مدیریت شهری – روستایی اظهار کرد: چالشی که شهرها با آن روبرو هستند باید به عنوان بالاترین دستاورد بشر امروزی باشد. حل شده است.حوزه عملکرد و ارتباطی در زمینه تحقیقات علمی وجود ندارد.

رئیس مرکز تحقیقات و برنامه ریزی شهری تهران افزود: سند جامع برنامه ریزی تهران به این نکته اشاره می کند که تهران شهری دانش بنیان، هوشمند و جهانی با ویژگی های ایرانی و اسلامی است که روش های مدیریت شهری در این دوره می تواند تبیین کننده باشد. . .

سوال بوکانی این است که آیا روند فعلی مدیریت شهری ما را به سمت تمدن می کشاند؟ وی ادامه داد: امیدواریم در این دوره مدیریت شهری بتوان موضوع «ادغام مدیریت شهری» را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه راهکارهای علمی برای برقراری عدالت و حل مشکلات شهری وجود دارد، گفت: به نظر می رسد مدیریت شهری، دولت، مجلس و سایر نهادها باید راهکارهای میان مدت و بلندمدت را در نظر بگیرند.

وی افزود: برای سومین سال است که مرکز تحقیقات 50 ساله به صورت مشترک این جشنواره را برگزار می کند و امسال با وجود شرایط تاج گذاری سال 2029، یک اثر پذیرفته شده در این جشنواره داریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا