اقتصادی

احداث یک شهرک مسکونی جدید در جنوب پردیس

ایجاد 40 شهرک جدید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که چهار شهر آن در استان تهران است که شامل شهر جدید خوارزمی، شهر ایوانکی در غرب تهران و شهرک فردوس در جنوب تهران می شود. پردیس که در حال تغییر کاربری است.

به گزارش patc، شهرک مسکونی در جنوب شهر جدید پردیس احداث می شود. این خبر را رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد و گفت: در دولت سیزدهم ساخت 40 شهرک جدید در دستور کار قرار گرفته است. برخی از مجوزها برای ایجاد شهرها و شهرک های جدید اخذ شده است.

به گفته قاسمی، در شهرهای تهران، خوارزمی، ایوانکی و یکی از شهرهای غرب تهران، شهر فردوس در جنوب پردیس، به عنوان نمونه در حال انجام عملیات تبدیل است. ایجاد شهرهای جدید در استان های مختلف نیز در دستور کار است و سرریزها از شهرهای بزرگ در شهرهای جدید مستقر می شود.

پیش از این گزارش شده بود که علاوه بر 18 شهر جدید فعال در سراسر کشور، ساخت 18 شهر جدید و 40 شهرک در دستور کار شرکت عمران شهر جدید قرار گرفته است.Whisper نیز در سپتامبر امسال ساخته شد 700 هکتار شهرک مسکونی بین فازهای 11 تا 12 شهر جدید شنیده می شد که مجوز شورای عالی معماری و شهرسازی لازم است اما ظاهراً به نتیجه نرسید.

اما با اعلام امروز وزیر راه و شهرسازی، امکان ایجاد ظرفیت برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در پردیس وجود دارد. پیش از این اعلام شده بود که با توجه به عواملی مانند موقعیت ۸۳ هزار واحدی مسکن آنلاین و کم آبی نسبت جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفر در افق شهر، بارگیری جدیدی در پردیس انجام نخواهد شد.

رستم قاسمی همچنین گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بیش از 600 هزار واحد مسکونی در شهر جدید ساخته می شود و با آمدن رئیس جمهور به زودی عملیات اجرایی 100 هزار واحد مسکونی در شهر جدید آغاز می شود.

بدین ترتیب در سال 1391 ساخت 81000 واحد مسکونی در شهر جدید پلدیس آنلاین در 17 کیلومتری شرق تهران گزارش شد که به 83000 واحد افزایش یافت. طبق آمار تا شهریور ماه امسال حدود 71 هزار واحد تکمیل شده است. شهر جدید پردیس به 12 فاز تقسیم می شود که فاز دوازدهم آن اواخر آذرماه 1395 کلنگ زنی شد. فاز اول تا چهارم در شهر اصلی، فاز پنجم ۴ کیلومتر، فاز هشتم ۸ کیلومتر، فاز نهم ۵ کیلومتر و فاز یازدهم ۶ کیلومتر است. پارک فناوری پردیس در فاز ششم شهر، منطقه صنعتی هورم دشت در فاز هفت و فاز ده در شهر در انتهای شمالی فاز چهارم واقع شده است. فاز 12 در 5 کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا