حوادث و رویدادها

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری

در جلسه بعد از ظهر امروز یکشنبه (26 تیرماه) هیئت دولت به ریاست دکتر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، 174 میلیارد ریال اعتبار و 1000 و 234 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار یار اختصاص یافت. آنها با اعطای وام بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان های خوزستان، چهارماهار و بختیاری موافقت کردند.

به گزارش patc، با تصویب هیات وزیران از محل اعتبارات مذکور مبلغ 528 میلیارد و 500 میلیون ریال برای جبران خسارت زلزله شهرستان اندیکا استان خوزستان به مبلغ 645 میلیارد و 920 میلیون ریال اختصاص یافته است. همچنین برای جبران خسارات وارده به شهرستان چورنگ، چهامحال و بختیاری استفاده شد.
اعتبارات فوق شامل یارانه ساخت مسکن برای ساکنین شهری و روستایی، یارانه تعمیر خسارت مسکن تجاری شهری و روستایی و یارانه امنیت معیشتی، یارانه ساخت مسکن حیوانات و هزینه نظافت پشتیبانی و یارانه مهندسی می باشد. مدیریت خدمات

همچنین دولت برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله در شهرستان‌های مذکور مبلغ یک هزار و 234 میلیارد ریال وام بانکی ارزان‌قیمت (820 میلیارد ریال و 414 میلیارد ریال و 400 میلیون ریال در شهرستان اندیکا استان خوزستان) اعطا کرده است. برای شهرستان های کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری، با سود شهری 5 درصد، سود روستایی 4 درصد و مدت بازپرداخت 15 ساله (سه سال مشارکت مدنی، 12 سال اقساط).
همچنین صندوق مسکن انقلاب اسلامی موظف است هر 3 ماه یکبار گزارش عملکرد مصوب را به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور و همچنین نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی ارسال کند.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل در چهار استان کشور

کمیته دولتی با اختصاص 1.64 میلیارد و 100 میلیون ریال به عنوان جبران خسارت سیل دی ماه 1400 در هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان موافقت کرد.
بر این اساس شهرداری های استان هرمزگان 115 میلیارد و 925 میلیون ریال، استان فارس 214 میلیارد و 425 میلیون ریال، استان کرمان با 173 میلیارد و 250 میلیون ریال و 570 قلع استان و بلوچستان با یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات پرداختی دارند. صندوق مسکن انقلاب اسلامی که طبق مقررات مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین صندوق مسکن انقلاب اسلامی موظف است حداکثر ظرف مدت 3 ماه گزارش عملکرد این تصویب نامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای اجرای طرح پیشگیری از بلایای طبیعی در استان اردبیل

همچنین با تصویب هیات وزیران 400 میلیارد ریال در قالب تملک دارایی های سرمایه ای برای اجرای طرح های پیشگیری از بلایای طبیعی برای احداث و مرمت سیلاب ها و تاسیسات و پل های شهری اختصاص یافته است. شهرداری های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در استان اردبیل.
همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل موظف است هر 3 ماه یکبار گزارش اجرای مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

موافقت با اختصاص تسهیلات بانکی برای جبران خسارت سیل در بندر امام خمینی

به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب دولت، مبلغ 3000 و 221 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای برای بازسازی سیلاب های غیررسمی و قطعات آسیب دیده سیل اختصاص یافته به منطقه آشوب خوزستان در شهرستان استان امام خمینی (ره).
همچنین 7000 500 میلیارد ریال وام کم هزینه بانکی (5 درصد سود و کارمزد شهرداری و بازپرداخت 15 ساله شامل 3 سال مشارکت مدنی و اقساط 12 ساله) برای بازسازی منطقه در اثر سیل و مسکونی. مناطق آسیب دیده در اثر سیل هزینه های فوق در شهر بندری امام خمینی (ره) پرداخت می شود و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز موظف به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران هر 3 ماه یکبار و همچنین مراحل فنی بازسازی است. و نظارت اداری

گزارش وزارت میراث فرهنگی و کشور از ظرفیت گردشگری و توسعه شهرهای آبادان و خرمشهر

در جلسه امروز کمیته دولت به همراه وزارتخانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کشور گزارشی از ظرفیت گردشگری و توسعه دو شهر آبادان و خرمشهر به هیات وزیران ارائه کردند.

اصلاح ضوابط اجرایی تعیین حوزه های تحصیلی ایثارگران و شرایط پرداخت شهریه دانشجویان

هیأت وزیران به منظور جلب نظر شورای اسلامی و رفع ایرادات به آیین نامه اجرایی موضوع ماده (66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، نسبت به تعیین حوزه های تحصیلی مورد نیاز، نوع، میزان و شرایط بنا به پیشنهاد معاون قانونی با اصلاح مفاد فوق موافقت می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا