خانواده و جامعه

اخد موافقت اصولی شورا برای خروج ده ها پلاک از کمربند فضای سبز  

بر اساس اعلام رسمی کمیته عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، ۱۳۱ پلاک شهرک مسلمین منطقه ۱۸ پایتخت از طرح کمربند سبز حذف و پس از آن پروانه ساخت صادر شد. یک وقفه چهار دهه.

به گزارش patc محمدجواد خسروی شهردار منطقه 18 با حضور جعفر شربیانی (نایب رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای شهر) با شهروندان شهرک مسلمین مسجد مسلم بن عقیل (ع) دیدار کرد. طرح کمر مسئولان در حذف 131 پلاک، بند گرین فیلد را اعلام کردند و دستور دادند پس از چهار دهه وقفه، مجوز ساخت به متقاضیان داده شود.

شربیانی – نایب رئیس کمیته عمران و عمران شورای اسلامی شهر تهران – در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه مردم خواستار اقدام مسئولان هستند، گفت: معتقدم نیازی به بسترسازی نیست تا خدمت می کنیم و ما نماینده مردم هستیم، در دوره ششم شورای شهر، ما آمده ایم تا عمل کنیم.

وی ادامه داد: به شخصه بعد از چهار سال شرمنده شدم که در این جامعه با مطالبات دبیر شورا مبنی بر حذف این همه پلاک از کمربند سبز مواجه شدم که چرا این همه مردم با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند اما خدا را شکر خدا را شکر. به زحمات خادمان عمومی شورای شهر، پس از چهار سال تحقیق و آرمان های بلندمدت شهروندان، با صدور پروانه های ساختمانی جدید، این وظیفه محقق شد.

شربیاناب در بخشی دیگر از سخنان خود به سایر اقدامات کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر از جمله رسیدگی به موضوع پروانه ساختمانی برای املاک ساکنان منطقه نافر آباد مجاور امامزاده عبدالعظیم حسنی و بهشت ​​زهرا (س) اشاره کرد. ص) قبرستان تکمیل زیرگذر در ورودی. شهرک شهید بروجردی و خاور شهر در منطقه 15 تهران.

شهردار منطقه 18 محمدجواد خسروی در ادامه این مراسم به تشریح چگونگی شناخت نیازهای شهروندان شهر و پیگیری سوابق آنها در شورای شهر پرداخت و گفت: در این قمر منطقه با موفقیت به پنج نفر خدمت کرده ام. در این مدت در چند نوبت میزبان نایب رئیس کمیته شهرسازی و سازندگی شورای اسلامی شهر بودیم که به مدت چهار دهه به مسائل شهروندی پرداخته بود. شهرک مسلمین با همت امروز شاهد تحقق این خواسته برحق و برحق هستیم.

وی در ادامه به عدم تامین تسهیلات بافت فرسوده گفت: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری منطقه در مدت زمان کوتاه پیگیری بازگشت تسهیلات تسهیلات ساختمانی فرسوده است که استاندارد آن رفع شد. از سال 1396 و پس از پیگیری، صدور مجدد پروانه های طبقه اضافی به وضعیت قبلی خود بازمی گردد و متقاضیان می توانند در این شرایط مجوز ساخت طبقه چهارم را دریافت کنند. برای املاک زیر 50 متر نیز می توانیم برای متقاضیان تسهیلات ارائه کنیم.

به گفته خسروی، سنگرها و مسائل حریم خصوصی دو چالش مهم مدیریت شهری در منطقه است که امیدواریم با همکاری شورای شهر و اقدامات حاکمیتی بتوانیم بر این چالش ها فائق آییم.

شهردار منطقه 18 پایتخت همچنین با اعلام اینکه فاز اول بزرگراه 76 متری شهید بروجردی امسال آماده تردد است، گفت: با تلاش و کوشش در مجموع به طول حدود 4 کیلومتر، 4 روگذر و 1 گذر زیرزمینی تکمیل و در اختیار عموم قرار می گیرد و با کاهش بار ترافیکی بازار آهن و آهن آلات شاد آباد، این منطقه تا حدودی از گرید خارج می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، گزارشی مبنی بر درخواست شهروندان مناطق مسلمان نشین به مدیریت شهری و شورای شهر در این منطقه مبنی بر خروج 131 پلاک از فضای سبز ارائه شد. همچنین در پروژه کمربند فضایی به ریاست دبیر کمیته محله از افرادی که در اجرای این طرح مشارکت داشتند تقدیر شد. شهروندان از دیگر بخش‌های این مراسم هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا