عمومی

ادعاهایی که دروغ از آب درآمدند

صرف نظر از بحث این روزها در مورد راه نیافتن بازیکنان باکیفیت استقلال و پرسپولیس به تمرینات تیم ملی، به کنار این مسائل، می توان به یک ادعای جنجالی برگردیم که چند ماه پیش، این موضوع حاکی از آن بود که زمان بحث برانگیز این رویداد بیشتر یک حیله رسانه ای یا بلوف طرفداران بود تا واقعیت.

به گزارش patc شرق وی نوشت: همه چیز تمام شده تا جام جهانی 2022 قطر و اولین بازی ایران در این مسابقات برابر انگلیس. کی روش تمرینات تیم ملی را با بازیکنانی که در لیگ ایران کار می کنند آغاز کرده است. کمپی که منتظر پیشکسوتان است. تیمی که بار اصلی تیم برای پیوستن به این اردو هستند، در این بین لیست اولیه بازیکنان تیم ملی دعوت شده به اردو مطرح شده است، باشگاه های استقلال و پرسپولیس از عدم حضور برخی از بازیکنان خود گلایه دارند. در لیست نهایی کارلوس کی روش.

در مورد استقلال این روزها انتقادات زیادی به دلیل غیبت اردو محمد محبی و صالح حردانی مطرح است. از سوی دیگر پرسپولیسی ها از اینکه دو خرید جدیدشان یعنی دانیال اسماعیلی فر و سعید ساجی مورد توجه کارلوس قرار نگرفت، ناراضی بودند. در مورد دانیال هم با توجه به آماری که به ثبت رسانده، کم نیستند کسانی که می گویند این حق بازیکن است که نه تنها در تمرینات، بلکه در جام جهانی هم شرکت کند. علاوه بر نام هایی که در بالا ذکر شد، امروز یک سلبریتی داخلی در فهرست تیم ملی غایب است: مهدی کدی. ملقب به نیمار و ملقب به آینده فوتبال ایران، در حالی که حضور ناموفق او در فوتبال امارات رفته رفته از خاطره ها محو می شود، این روزها هیچکس نپرسیده است که چرا مهدی خدی جایی در تیم ملی ایران و حتی اردوی تیم ملی دعوت نشد؟ و حتی حوصله سوال پرسیدن را هم به خود نداد.

صرف نظر از بحث این روزها در مورد راه نیافتن بازیکنان باکیفیت استقلال و پرسپولیس به تمرینات تیم ملی، به کنار این مسائل، می توان به یک ادعای جنجالی برگردیم که چند ماه پیش، این موضوع حاکی از آن بود که زمان بحث برانگیز این رویداد بیشتر یک حیله رسانه ای یا بلوف طرفداران بود تا واقعیت. موضوعات مورد بحث به طور خاص در مورد مهدی قیدی و سعید صادقی است؛ دو بازیکنی که اوایل این فصل به بازیکنان استقلال و پرسپولیس پیوستند، هیچ کدام جایی در تیم ملی ندارند. مشکل مشترک این دو بازیکن، عدم حضور آنها در تیم ملی نیست، بلکه شایعاتی است که پیش از این مطرح شده بود مبنی بر پیوستن این دو بازیکن به استقلال و پرسپولیس برای حضور در تیم ملی ایران.

در حالی که کارنامه مهدی قیدی در تیم الاهلی زیاد نبوده است، اما او همچنان برای استقلالی ها که به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی خود هستند، سرمایه ارزشمندی است. اهلی در پایان فصل گذشته فوتبال امارات تصمیم گرفت این بازیکن را به باشگاه دیگری قرض دهد. مهدی و خانواده اش می خواستند تیمی را برای ادامه فوتبالش در امارات یا قطر انتخاب کنند اما این بازیکن در اظهاراتی در یکی از روزنامه های ورزشی مورد وسوسه چند تن از مسئولان باشگاه استقلال قرار گرفت تا به تهران بیاید. در آن زمان در این زمینه نوشته شده بود: «یکی دو نفر از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال به مهدی قائدی اشاره کردند که بازگشت به استقلال از نظر فنی به نفع اوست و در ایران برای جام جهانی، انتخاب استقلال می تواند به کادی کمک کند. حضور در تیم ملی را تثبیت کرد.»

مهدی قائدی به درستی یا نادرست استقلال را برای ادامه فوتبال انتخاب کرد و راهی تهران شد. بازگشت او به استقلال تاکنون ناموفق بوده و به استثنای اولین بازی اش مقابل ملوین، نتوانسته رضایت هواداران این تیم را جلب کند. طبیعتاً زمانی که او آماده نیست، حتی اگر مسئول به او قول حضور در تیم ملی را داده باشد، این بازیکن جایی در لیست نخواهد داشت. البته در آن زمان مدیر دیگری هدایت تیم ملی را برعهده داشت و معلوم نیست واقعا چنین تعهدی با مهدی خدی صورت گرفته است یا خیر. در حال حاضر با توجه به اتفاقات کنونی مشخص است که ادعاهای مطرح شده درباره این بازیکن و وعده هایی که یکی دو نفر از مسئولان باشگاه استقلال به او داده اند کذب است و نمی توان به آن اعتماد کرد.

چنین موضوعی در مورد سید ساجی، ستاره نقل و انتقالات فوتبال ایران نیز مطرح شده است. صادقی که فصل گذشته ستاره باشگاه گل گهر بود، کارآمدترین بازیکن لیگ ایران محسوب می شود. تقریبا تمام غول های لیگ برتر سعید ساجی را صف آرایی کرده اند. در حالی که در آن زمان گفته می شد این بازیکن از کشورهای حاشیه خلیج فارس، پرتغال و بلژیک پیشنهاد دارد، اما خبر رسید که یک سال قبل از جام جهانی، صادقی نمی خواهد ریسک کند و می خواهد در لیگ ایران بازی کند. با تیمی که به او تضمین داده بود با او بازی کند، به استادیوم برود. اینجا بود که شایعه شد سعید ساجی با مسئولان باشگاه استقلال به توافق رسیده است، اما به طرز باورنکردنی به باشگاه رقیب پرسپولیس پیوست. حضور صادقی در باشگاه پرسپولیس با ادعای جنجالی محمد مومنی عضو هیئت مدیره استقلال مواجه شد. وی در گفتگو با یک برنامه تلویزیونی درباره محرومیت سید ساجی از استقلال گفت: ما به هر طریق ممکن سعی می کنیم بازیکنان باکیفیت جذب کنیم و جایگاه بازیکن خود را در ایران حذف کنیم. از بازیکنان خارجی استفاده کنید، همچنین اینجا استقلال است، تیم ملی نیست، ما برای کسی جام جهانی نداریم یا می توانیم به تیم ملی و جام جهانی پیشنهاد بدهیم، سایر تیم ها باید چنین قولی بدهند.

ظاهرا منظور مومنی باشگاه پرسپولیس است. همین صحبت ها بازتاب های زیادی در رسانه ها به همراه داشت و ظاهراً باشگاه پرسپولیس با انتخاب تیم قرمز تهران و قول حضور ساجی در جام جهانی، قول پیوستن او به این باشگاه را داد. در کنار چنین شایعاتی، سعید ساجی، کارآمدترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر نیز امید زیادی دارد که بتواند به درخشش خود در پرسپولیس ادامه دهد و دوباره در لیست تیم ملی جای بگیرد. او در زمان دراگان کوچیچ نیز به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حضور صادقی در تیم ملی دیری نپایید و پس از حضور کارلوس کی روش سرمربی پرتغال سرمربی تیم ملی پرتغال، اولین حضورش در این کشور را رقم زد. این تیم روی نام وینگر پرسپولیس خط قرمز کشید و بازی را متوقف کرد” او برای نشان دادن بی میلی به سبک بازی سعید صادقی دعوت نشد و این در حالی است که تیم سرخپوشان تاثیرگذار پایتخت نمی تواند همراه با ملی پوشان راهی تیم قطر شود. تیم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا