بین الملل

اذعان وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به هماهنگی تل‌آویو و واشنگتن برای عادی سازی روابط با عربستان

وزیر خارجه اسرائیل در سخنرانی خود اذعان کرد که تل آویو با آمریکا و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای عادی سازی روابط با عربستان هماهنگ شده است.

به گزارش patc، به نقل از روزنامه القدس العربی، یار لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در گفت وگو با رادیو ارتش به پرسش هایی درباره صحت گزارش های منتشر شده مبنی بر تلاش تل آویو برای بررسی عادی سازی روابط با عربستان سعودی پاسخ داد. جو بایدن، رئیس جمهور عرب آمریکایی در دیدار ماه آینده خود از سرزمین های اشغالی و منطقه گفت: «ما به طرق مختلف در این مورد با آمریکایی ها و برخی از دوستانمان در خلیج فارس گفتگو می کنیم.

وی افزود: برقراری روابط دیپلماتیک کامل با عربستان سعودی یک “فرآیند طولانی و کند” است که زمان می برد.

راپید با اشاره به سفر احتمالی بایدن به منطقه تاکید کرد که بایدن قصد دارد در روزهای پایانی ژوئن از سرزمین‌های اشغالی بازدید کند، اما مقدمات این سفر همچنان ادامه دارد.

راپید تلاش های تل آویو برای عادی سازی روابط با ریاض را تصدیق کرد و اخیرا گزارش هایی از میانجیگری ایالات متحده برای دستیابی به این هدف منتشر شده است.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به طور مخفیانه میان اسرائیل، عربستان سعودی و مصر میانجی گری می کند تا به راه حلی برای کنترل واگذاری اتحادیه مصر جزایر تیران و دریای سرخ به یک کشور مستقل، کامل با عربستان سعودی دست یابند. میانجیگری همچنین شامل گام هایی برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص نیز روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه از روند میانجیگری آمریکا برای عادی سازی روابط بین عربستان سعودی و رژیم اشغالگر، گزارش داد که مقامات اسرائیلی در حال بررسی درخواست های ریاض برای تغییر ترتیبات بین المللی در تیران و صنافیر هستند.برنامه UNDOF. جزایر در دریای سرخ

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا