عمومی

اراضی «گلبافت» شاهین شهر پس از ۴۰ سال تعیین تکلیف شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگاران مهران، مهران نیلوفر بنفش وی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کمیته ماده 5 این هفته بررسی وضعیت زمین بلوک گلبافت شاهین شهر در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان مشکلات چندین ساله مالکان بلوک گلبافت در شهرستان شاهین شهر، افزود: زمین این منطقه سند تک برگی است و بیش از 40 سال معطل مانده و مجوز ساخت شهرداری ندارد.

نماینده هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: این مشکلات و بلاتکلیفی مالکان موجب نارضایتی شد و در این جلسه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

نیلوفر بنفش وی خاطرنشان کرد: طرح جامعه گوربافت با رعایت حداکثر حقوق ضوابط تدوین شد و خدمات مناسبی در حوزه های بهداشتی، درمانی، آموزشی، انتظامی و … ارائه شد و محدوده های مربوطه تعیین شد و شهرداری متعهد شد. برای اجرای طرح

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: همچنین شهرداری شاهین شهر در قالب طرح ملی نهضت ملی مسکن و اسکان بیش از 13 هزار واحد مسکونی تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.

بررسی طرح‌های 147 هکتاری شاهین شهر برای برنامه کمپین ملی مسکن

وی افزود: در این راستا طرح هایی برای سایت 147 هکتاری شاهین شهر در مقابل طرح ملی مسکن بررسی شده است. مشاوران پروژه نظرات خود را اعلام کردند و در نهایت به منظور تسریع در اجرای طرح تحرک ملی، مقرر شد جمعیت هایی در داخل سایت ایجاد شود تا کلیه خدمات سرانه رعایت شود و ارائه خدمات مورد نیاز به حداکثر برسد.

نیلوفر بنفش وی با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت های خدماتی در توازن با ساخت و ساز مسکن، گفت: مقرر شد در طرح ملی مسکن به ارائه خدمات، ارتقای کیفیت زندگی و تامین دسترسی مناسب توجه شود. و اینکه برنامه های مربوطه باید توسط کمیته ماده 5 تصویب شود.

فاضلاب گرگ راه اندازی شد

گفت: در این جلسه درباره شهر گرگ همکاری با توسعه مسکن و ارائه خدمات تصمیم گیری گرفتن انجام شد.بحث در مورد فاضلاب شهری گرگ و تعیین محل ایستگاه پمپاژ و تسریع در اجرای تشریفات قانونی از جمله مطالب رسیدگی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: در این راستا تصمیم بر این است که محل پمپاژ فاضلاب؛ اداره در نظر گرفته شود. ابوفا شرکت در جلسات و تصمیم گیری در مورد احتمالاً تغییر مکان یا مجبور شدن به استقرار در همان نقطه گرفتن تبدیل شود

دکمه بازگشت به بالا