خانواده و جامعه

ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه‌های عمرانی تهران، زمینه‌ساز توسعه پایدار

رئیس اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران گفت: هدف از ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح ها و پروژه های عمرانی اجرای آنها به صورت پایدار و دوستدار محیط زیست و ارائه خدمات بهتر به شهروندان است.

به گزارش patc، حلیا سادات حسینی در هفتمین جلسه کمیته فنی طرح ها و پروژه های عمرانی در سال 1401 با اشاره به اینکه ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه های عمرانی را می توان مبنای توسعه قرار داد، اظهار داشت: بدون شک همه پروژه ها و طرح ها مبتنی است. در ارائه خدمات بهتر به شهروندان روش ارائه خدمات.

وی با اشاره به اینکه ذینفعان طرح ساخت و ساز شهروندان تهرانی هستند، بر لزوم ایجاد تعادل بین اهداف بلندمدت توسعه و نیاز به خدمات بهتر شهری تاکید کرد.

حسینی ادامه داد: با توجه به تاکید شهردار تهران مبنی بر بررسی و ارزیابی پیامدهای احتمالی اجرای پروژه و ایجاد سازوکارهای اجرایی مناسب، واقع بینانه و قابل اجرا برای آن، موضوع ارزیابی زیست محیطی بسیار حائز اهمیت است، چنانکه شورای اسلامی شهر همواره بر این امر تاکید داشته است. که تهران متعهد به ارائه مطالعات عقلانیت زیست محیطی قبل از تصویب هر پروژه است و در این راستا سعی می شود در بررسی ها و مطالعات ساخت و ساز پروژه های حفاظت از محیط زیست لحاظ شود و نتایج به دست آمده به نفع شهر تهران باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ارزیابی یکی از روش های شناخته شده برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار است.
امید است با مشارکت ادارات مختلف و کارشناسان و دانش پژوهان در کمیته فنی (غربالگری) بتوانیم به اهداف خود در تحقق توسعه پایدار و شهرهای هوشمند دست یابیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، در هفتمین جلسه کمیته فنی (غربالگری)، در مجموع 11 عنوان برنامه و پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا