ورزشی

از بارورسازی ابرها تا مزرعه نمونه زعفران و عناب

سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا توضیحاتی را ارائه کرد. گروه استان: یک در سه رشته ادبیات، برق و کشاورزی 90 دانشجو شروع به کار کرد.

به گفته رئیس دانشگاه خراسان جنوبی، پس از بیرجند به تدریج واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سایر شهرستان های استان راه اندازی شد و اکنون این دانشگاه خراسان جنوبی با چهار واحد و یک مرکز نقش و ارزش ارزشمندی دارد. در آموزش عالی استان جایگاهی دارد.


بیشتر بخوانید:

تاسیسات، فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

تعامل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل صنعت خراسان جنوبی


هاشمی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند واقع در قلب خراسان جنوبی با 6 دانشکده، 200 استاد مدعو و مدعو، 100 کارمند اداری، 5000 دانشجو، نزدیک به 80 آزمایشگاه و کارگاه، 200 رشته از مقطع کاردانی، هم اکنون یک واحد بین المللی جامع است. مدارک تحصیلی تا دکترا، مراکز توسعه فناوری و امکانات گسترده فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ورزشی در شرق کشور به مکان هایی تبدیل شده است که خلاقیت ها و استعدادهای نسل جوان در آن ظهور می کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند علاوه بر تربیت مدیران و مهندسین حرفه ای مورد نیاز در نقاط مختلف کشور، می تواند نقش مهمی در رفع کمبود کادر پزشکی در مراکز درمانی و سایر نقاط کشور ایفا کند. اضافه شده. سلامتی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

هاشمی گفت: تا امروز بیش از 50 هزار دانشجو از دانشگاه بیرجند فارغ التحصیل شده اند و با توجه به تربیت افراد متعهد و متخصص مورد نیاز اقشار مختلف جامعه، بهره وری و بهره وری دانشجویان برای گسترش اشتغال ارتقا یافته و از این طریق به توسعه اشتغال کمک می کند. توسعه اقتصادی استان خدمات قابل توجه. انجام شده.

این مقام مسئول به تشریح اقدامات گسترده دانش پژوهان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی در زمینه هایی همچون طرح های بارورسازی ابرها، ایجاد مراکز تحقیقاتی و … پرداخت. گیاهان دارویی مرکز تحقیقات فناوری بتن و مرکز تحقیقات معدنی با کاشت چندین هکتار مزرعه نمونه زعفران و خرما گفت: این اقدامات نشان دهنده چشم انداز ایجاد دانشگاه های مهارتی، نوسازی و اثربخش در پنج بخش اجتماعی فرهنگی و اقتصادی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تشریح تمهیدات و اقدامات دانشگاه برای حضور در رویدادهای ملی و بسیار مهم مرحله دوم دانشگاه، گفت: دانشکده در سال های اخیر دستاوردهای چشمگیری به ویژه در جذب بین المللی داشته است. دانشجویان، تاسیس مرکز تحقیقات سه گانه، موفقیت در زمینه کود ابری و افزودنی های بتن و…

هاشمی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گام دوم انقلاب با استعانت از الطاف الهی با همت و تلاش علما با توجه به اسناد تحول و تعالی تبدیل به دانشگاه کارآفرین مشکل محور خواهد شد. با تمرکز بر حل مشکلات منطقه ای برنامه محوری اسناد تحول و تعالی در چارچوب پویش نظارتی شاهد تحول عمیق و تحقق کامل دانشگاه بوده است. کارآفرین ما مشکل محور خواهیم بود.

وی با توجه به شعار سالانه «تولید دانش بنیان اشتغال محور» گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید تاکید بر زبان نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی را در اولویت قرار داده و فعالیت های آن باعث ایجاد «دانش» شده است. تولید مبتنی بر اشتغالزایی».

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا