بین الملل

از توسعه شبکه ارتباطات پیوند ایلام با عراق تا ارتقای فرصت‌های آموزشی

گروه استانی خبرگزاری آنا; اوایل آبان 1400 روح الله دهقانی معاون پژوهشی، فناوری و نوآوری در آستانه چهلمین سال تاسیس این دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری رویداد ملی با عنوان «گام دوم» خبر داد، پیشنهادی که در جلسه آذرماه 1400 شورای دانشگاه به تصویب اعضا رسید. در سراسر کشور اعلام شد، همه باید به طور یکسان برای این رویداد مهم آماده شوند.

دومین مرحله از رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و نمایش تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های دانشگاه در حوزه فناوری و نوآوری با هدف فراهم کردن بستر برای ایجاد استارت آپ ها و بنگاه های دانش بنیان و اشتغال در دانشگاه تاسیس 40 سالگرد فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند. گروه های تحقیقاتی و زیرساختی برنامه، 1000 شرکت خلاق و نوپا و 1000 شرکت فناوری و خلاق.


بیشتر بخوانید:

گام دوم رویداد ملی؛ فرصت های سرمایه گذاری و پشتیبانی فنی

حوزه قم 100 خلاق و استارت آپ را در مرحله دوم سامانه رویدادهای کشوری ثبت کرد

برنامه علمی 123 سهم دانشگاه آزاد اسلامی لرستان در رویداد ملی گام دوم


دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی است تا تیم های شرکت کننده ایده های فناورانه و محصولات دانش بنیان خود را به بزرگترین صنعت کشور، صندوق های سرمایه گذاری، شتاب دهنده های خصوصی و صندوق های پژوهشی و فناوری دانشگاه ها برای جذب تسهیلات و سرمایه گذاری ارائه کنند.

دومین رویداد کشوری از هشتم تا یازدهم مرداد ماه 1401 به مدت چهار روز در محل امام خمینی (ره) تهران برگزار شد. این رویداد دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش منابع انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم، علوم پزشکی، مهندسی علمی افتتاح شد. ، علوم انسانی و غیره

خبرنگاران خبرگزاری آنا در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی به بررسی فعالیت ها و عملکرد علمی دانشگاه آزاد اسلامی در استان های مختلف کشور برای حضور در گام دوم پرداختند. با استان تماس بگیرید.

ناصری با تشریح فعالیت‌های مرحله دوم ستاد ملی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام، گفت: واحدهای دانشگاهی استان ایلام با گروه‌های پژوهشی و زیرساخت‌ها، ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های فناوری و خلاق و … مرتبط هستند. … در گام دوم دانشگاه شرکت خواهند کرد.

از توسعه شبکه ارتباطی ایلام و عراق تا ارتقای فرصت های آموزشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با توجه به اسناد بالادستی توسعه استان ایلام با توجه به شعار سال 1401، وجود 16 دشت بزرگ و نهر دائمی را برای گسترش فعالیت های علمای کشاورزی برشمرد و بیان کرد: :، مناطق گرمسیری، می توانند محصولات کشاورزی را از طریق مرز مهران به عراق صادر کنند.

ناصری خاطرنشان کرد: استان ایلام رتبه دوم کشوری از نظر منابع گاز طبیعی (11 درصد منابع گاز طبیعی کشور) و سوم از نظر منابع نفتی (6 درصد منابع نفتی کشور) امکان ایجاد بالادست و پایین دست. صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به دلیل وجود مرزهای بین المللی مهران، سرمایه گذاری در صنایع جدید و فناوری رقابتی و صادرات و صادرات فنی مهندسی به عراق با توجه به رونق بلندمدت ساخت و ساز عراق و آمادگی مسئولان عراقی است.

حفاظت از مرزها باید در خط اول دفاعی و دفاعی قرار گیرد

وی، ظرفیت معدنی استان ایلام در زمینه کانی های غیرفلزی مانند ماسه، شیل و مارن، آبرفت های آهکی، گچ، سنگ آهک، کلسیت، کشاورزی ارگانیک و سالم، دامپروری و کشاورزی سنتی و صنعتی وجود دارد. گیاهان داروییجنگلداری، صنایع تبدیلی کشاورزی و کمکی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنایع دستی و معدنی و ترانزیت کالا و مسافر با توجه به وجود 425 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق با محوریت محورهای ایلام، مهران و دلوران ایجاد شده است. عراق با توسعه روابط با کشور، عراق را یکی دیگر از محورهای تحقق شعار 1401 در استان با کمک دانشگاه برشمرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: ذخیره، تولید و استخراج نفت و گاز، گردشگری سلامت، تاریخ، طبیعت، بوم گردی، دین و دفاع مقدس با توجه به مرزهای بین المللی مهران و روابط مافوق با کشورهای منطقه تجارت. ، خدمات گمرکی و لجستیکی، واسطه گری، بانکی، مالی و بیمه محورهایی هستند که دانشگاه می تواند برای اجرای شعار سالانه خود در سال جدید بر آن فکر کند.

ناصری با بیان اینکه حفظ امنیت مرزهای کشور باید به عنوان اولین دفاع مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع شیمیایی، صنایع لاستیک و پلاستیک، پتروشیمی و کاغذ به مراکز مهم تولید محصولات کشاورزی و تولیدکنندگان برتر تبدیل شده اند. رقابت پذیر در منطقه، با سهم بازار بالا در بازارهای داخلی و خارجی محصولات کشاورزی منطقه، تبدیل شدن به مرکز تولید انرژی و مشتقات مرتبط با آن (انرژی های فسیلی و تجدیدپذیر) در منطقه و مرکز استراتژیک اقتصاد، تجارت و شهرهای عراق تعامل فرهنگی و اماکن مقدس مقدمه تحقق شعار سالانه است.

افزایش روابط و تعاملات داخلی و خارجی استان ایلام با استان های همجوار و عراق در حل تضاد منافع در توسعه منابع زیست محیطی و جغرافیایی و تدوین و ارتقای چارچوب جامع مدیریت بحران برای استان از طریق تعامل دانشگاه ها امکان پذیر است. و مقاماتوی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن به پیوند تجاری و عملکردی (صادرات و واردات) با کشور عراق و قطب طبیعت گردی، بوم گردی، دفاع مقدس و مذهبی غرب کشور از توانمندی های استانداری ایلام است، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی سنگ بنای استقرار صنایع تبدیلی و مکمل در منطقه و ایلام، حافظ پیشینه های غنی فرهنگی و هویتی و ساختارهای اجتماعی یکپارچه، حامی و حامی ساکنان و نخبگان ایلام و رفع آسیب های اجتماعی (خودکشی، طلاق) است. و غیره)، برای تأمین کیفیت زندگی بالا و رفاه مادی و معنوی برای ساکنین ایلام، به حداکثر رساندن تاب آوری اجتماعی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و درمانی مناسب برای ساکنین ایلام.

شبکه ارتباطی برای مدیریت تعاملات کریدور مربوط به عراق مورد نیاز است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام، حذف پیوندهای نژادی و قبیله‌ای در روابط سیاسی، تضمین مدیریت یکپارچه و فرابخشی، تکیه بر هوش جمعی و مشارکت نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد، برخورداری از ساختارهای دموکراتیک و نخبه‌گرا، همکاری فرامرزی بخش‌ها برای اجرا. برنامه ریزی ها و دستیابی به اهداف و چشم اندازهای مربوط به عراق و کریدور به عراق و تامین انواع روش های حمل و نقل از دیگر توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه استان ایلام محسوب می شود.

ناصری با بیان اینکه باید مدیریت شبکه های ارتباطی و تعاملات بین بخشی با مراکز و کریدورهای مرتبط با عراق مورد توجه قرار گیرد، افزود: مساحت متناسب با ظرفیت زیستی یکی از محورهایی است که به رشد و توسعه استان ایلام کمک می کند. .

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید از منابع طبیعی و عرصه های ارزشمند زیست محیطی حفاظت کند، ادامه داد: الگوی ملی بودن برای حل معضل تخریب جنگل های زاگرس، داشتن محیطی مقاوم و طبیعت پاک و بدون گرد و غبار و آلودگی، الگو شدن و پیشرو شدن در توسعه. منابع پایدار و اقتصاد دوستدار محیط زیست پیشرو در مدیریت مدیریت زیست محیطی بین منطقه ای و بین المللی و همکاری های سیاسی است و محوری است که با تعامل دانشگاه ها و سایر نهادها به توسعه ایلام کمک می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه تحقق شعار سالانه تضمین کننده امنیت مرزها، مناطق و کشورهای استان ایلام در رده اول دفاعی و ملی است، افزود: ایلام و نقش آن در تصمیم گیری مناطق سازنده و عملیاتی با تاکید بر سرمایه نمادین در مواجهه با منازعات و گرایش های فرقه ای و محلی، وظیفه عموم مردم برای ارتقای خودآگاهی استانی، یادگیری منطقه ای و هویت استانی را آگاه و گوش فرا دهند. در ایلام

ناصری بر ایجاد بسترهایی برای جذب و استفاده از نیرو تاکید می کند نخبه وی همچنین از وزن و جایگاه سیاسی بالایی در سیستم مدیریت استان ایلام برخوردار است و ارتقای کیفیت و توانمندی های خدماتی شهر ایلام برای پوشش همه جانبه خدمات استان (به ویژه خدمات باکیفیت) بسیار حائز اهمیت است.

دسترسی موثر به خدمات پشتیبانی تولید متناسب با نیازهای شما را بهبود بخشید

وی ارتقای فرصت‌های مهارت‌آموزی و مراکز خدمات رفاهی و تامین اجتماعی را با توجه به نیاز هر شهرستان مهم می‌داند: سیاست توسعه استان ایلام به‌ویژه ایجاد جمعیت و فعالیت‌های مبتنی بر آب به جای سایر منابع زمینی، معدنی و… شناسایی آب به عنوان متغیر اصلی و اولویت دار طرح توسعه و تحقق تثبیت و کنترل پیش رونده کانون تولید گرد و غبار در استان ایلام با تعامل دانشگاه و دستگاه مجری.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه توسعه و استقرار سامانه جامع آماری و اطلاعاتی مدیریت و کنترل فرآیندهای زیست محیطی ایلام در سطوح استانی، شهری و شهرداری حائز اهمیت است، ادامه داد: در سطح ملی. و مقیاس بین المللی بکارگیری راهبردهای دیپلماسی زیست محیطی برای مشارکت دادن ساکنان و جوامع محلی (به ویژه کشاورزان و دامداران) در مدیریت و حفاظت از منابع زیست محیطی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ناصری، به کارگیری سازوکارهای پایش و پایش زیست محیطی در طرح ها و اقدامات عمرانی، ارتقای روش ها و سازوکارهای مدیریت احیای جنگل ها و مراتع با استفاده از فناوری های نوین و فعالیت های عمرانی و تدوین طرح های مشخص برای استان ایلام بر اساس فرصت های توسعه بیرونی در منطقه. شعار سال 1401 در ایلام.


بیشتر بخوانید:

دانشگاه آزاد اسلامی نکار با 13 هسته ایده و پژوهش در مرحله دوم حضور دارد

17 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد میبد آماده ورود به فاز 2 هستند

جزئیات کمپین دولتی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری


وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جدید اقلیمی طبیعی و تقاضای بازار، توسعه یکپارچه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و نوسازی کشاورزی (تعیین الگوی کاشت، افزایش بهره‌وری تولید و مصرف آب، گلخانه‌های مبتنی بر بازار) در مناطق و مناطق دارای این مزیت‌ها، دام‌های محلی به جای دام عشایری) به بخش کشاورزی ایلام کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام به منظور ارتقای دسترسی کارآمد و مؤثر به خدمات پشتیبانی تولید متناسب با نیاز هر شهر، ایجاد مزیت نسبی و برند برتر استان ایلام به ویژه در حوزه کشاورزی و گردشگری، توسعه فروشگاه های زنجیره ای و بازار محوری شبکه تجارت کشاورزی (استان های مرکزی، پایتخت و کشور عراق)، تقویت خدمات حمایتی کشاورزی در حوزه های لجستیک، بازاریابی و صادرات به عنوان راهی برای دستیابی به توسعه ایلام.

ناصری خاطرنشان کرد: توسعه صنعت وی با بیان اینکه مناطق پایین دستی مرتبط با نفت و گاز در استان ایلام باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، گفت: توسعه مراکز متعدد در سیستم مسکونی در استان ایلام، توسعه و تامین زیرساخت های بزرگراهی، ریلی و شبکه حمل و نقل هوایی، تقویت ایلام. استان باید بر نقش و جایگاه منطقه لامو در تعامل مناطق و کشورها و تمرکززدایی ارتباطات و اطمینان از قابلیت همکاری موثر مناطق و مناطق منفصل استان ایلام تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با مدیریت منجر به تنوع و یکپارچگی سیستم حمل و نقل در استانداری ایلام می شود، افزود: کشورهای همسایه و عراق رفع سریع محرومیت های اقتصادی و اجتماعی به رکن اصلی استانداری ایلام تبدیل شده است. گفتمان در مورد اقدامات شدید دولت برای ریشه کنی فقر و عقب ماندگی از دیگر موضوعات مهم در این زمینه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ادغام روابط و تعاملات داخلی و خارجی استان ایلام، استفاده از منابع محیطی و جغرافیایی را برای حل تعارض منافع و توسعه با استان های همجوار و عراق و ارتقای چارچوب جامع مدیریت بحران در ایلام دانست. تعامل استان با دانشگاه ها و مسئولان.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا