خانواده و جامعه

اساسنامه سازمان ملی «تعلیم و تربیت کودک» ابلاغ شد

وزیر آموزش و پرورش اعلامیه اساسنامه سازمان ملی آموزش کودکان را اعلام کرد و این را فصل جدیدی در آموزش کودکان دانست.

به گزارش patc ، محسن حاجی میرزایی در پیامی توئیتری نوشت: “به یاری خدا ، اساسنامه سازمان ملی آموزش کودکان اعلام شد و در فصل جدید تلاش برای آموزش دوران بسیار حساس کودکی آغاز شد.”

وی افزود: “تحت سایه چشم انداز استراتژیک مقام معظم رهبری و حمایت رئیس جمهور ، این فرصت یک بار در زندگی محقق شده است تا به نقش اصلی خانواده توجه شود و اهمیت کودکی را تشخیص دهد. “

به گزارش patc ، سازمان ملی آموزش و آموزش كودكان برای آموزش خانواده با كودكان 0 تا 6 سال به عنوان كانون برنامه ریزی و اقداماتی انجام خواهد داد تا كودكان آمادگی ورود به سیستم آموزش رسمی و عمومی كشور را داشته باشند. در طول دوره آموزش ، آموزش رسمی آموزش نیست.

در این آیین نامه ، دوره کودکی کودکان از بدو تولد تا شش سالگی را شامل می شود و به دو دوره سه ساله (دوره اول کودکی و دوره دوم کودکی) تقسیم می شود. در این دوره ، تمرکز آموزش کودکان بر خانواده است و با مشارکت مردم ، سازمان های دولتی و غیردولتی انجام می شود. این مقررات شامل مهد کودک ها ، مهد کودک ها ، پیش دبستانی ها و سایر مراکز مراقبت از کودکان یا هر مسئولیت دیگری در مورد مراقبت ، رشد ، تربیت و آموزش کودکان پیش دبستانی است.

این آیین نامه در ماده 21 به وزارت آموزش ، تعاون ، وزارت کار و رفاه اجتماعی ، کاخ ریاست جمهوری و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا