استان ها

استفاده بهینه از دشت قزوین برای افزایش محصولات راهبردی

به گزارش خبرگزاری قزوین آنلاین؛ امام جمعه قزوین آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه نماز جمعه مسجدالنبی گفت: دوست خوب، دوستی است که در زندگی دنیا برای اعمال صالح ما دست بگیرد، دوست خوب، دوستی است که رهبری کند. ما با تقوا در اردیبهشت ما را یاری کنیم، در حق و عدالت، علم توحید و قرآن، یاور و یاور ما باشیم، و علم دین با ماست، این گونه دوستی ها دوستان خوبی هستند، این گونه دوستان با هم هستند و به اخلاق توجه دارند. و رفتار و تقوای جمعی آنان را مورد توجه قرار دهند و در روز قیامت دست یکدیگر را بگیرند.

وی افزود: کسانی که در ظلم و ستم دنیا متحد هستند و در فساد به یکدیگر کمک می کنند، در قیامت همدیگر را با کینه و دشمنی می بینند و با همان کینه و دشمنی به جهنم می روند، خداوند در آیه ۲۷. سوره فرقان این موارد نیز بعد از آیه 66 سوره احزاب این حقیقت را آشکار می کند؛ برای دوست دنیا در قیامت روسیه دشمنانی هستند که متجاوز و لعن یکدیگرند، در دنیا دوستان آنها را سر می برند. ، غارت بیت المال، زمین خوردن، ربا می خورند، در بدی با هم هستند، با هم دوست هستند و در قیامت بد می شوند.

امام جمعه قزوین گفت: مناسبتی برای هفته پیش رو، تشکیل جهاد سازندگی است، همه می دانیم که کشاورزی امروز مهمتر از گذشته است، امروز دنیا برای جمع آوری گندم از کشورهای مختلف رقابت می کند، هر کشوری می خواهد به همان اندازه جمع آوری کند. تا حد امکان گندم، همه ما به مشکل کم آبی واقف هستیم و در این صورت باید آمادگی داشته باشیم که از خاک، زمین، بذر و خاک ورزی با حداقل آب حداکثر استفاده را ببریم و از دشت های قزوین نهایت استفاده را ببریم تا تولید گندم را افزایش دهیم. و استراتژی های محصول.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: بنابراین بحث کشاورزی بسیار مهم است و خدای ناکرده برای مدیریت عزیزان اتفاق نمی افتد و دولت از این بابت نگران است زیرا دولت ما دولتی است که به مردم اعتماد می‌کند و از امکانات داخلی استفاده می‌کند. بیایید بایستیم، نمی‌خواهیم به کشورهایی مانند آمریکا که خودشان در حال زوال هستند و تا حد امکان با ما دشمنی می‌کنند و ما که توانایی داریم، دست دراز کنیم. اینگونه با دشمنانمان تعامل کنیم، زیرا دشمن مطمئن است که منفعت ما را نمی‌خواهد، ما سال‌ها به آن ایمان داریم.

شاه هنگام خروج گفت: «مردم ساده لوحی که فکر می کردند آمریکا سال ها برای آنها کار می کند، اکنون متوجه شده اند که آمریکا برای آنها کاری انجام نمی دهد. برخی از ما که خود را روشنفکر می دانیم این چیز ساده را نمی فهمیم.

خطیب نماز جمعه قزوین ادامه داد: اگر بخواهیم مستقل بمانیم بیشتر این استقلال به کشاورزی و محصولات کشاورزی اولویت دار بستگی دارد، اولویت اول کشاورزی تولید گندم است و نان مردم نباید در خطر باشد زیرا گندم از انواع گندم است. بر اساس مواد غذایی، صنعت و بسیاری دیگر، امیدواریم استان کشاورزی و حاصلخیز خود، بر رونق تولید در دشت های بزرگ قزوین که سفره خداست تاکید بیشتری داشته باشیم.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه باید با مدیریت صحیح و جلوگیری از ورود سوءاستفاده کنندگان و سودجویان به این حوزه مهم، کنترل و مدیریت کرد، محصولات مایحتاج روزانه مانند گندم را مدیریت کرد و در تولید محصولات کلیدی ملی تلاش کرد.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در بحث جهاد کشاورزی و سازندگی مطرح می شود این است که هر سال بر تعداد زکات دهندگان افزوده می شود، زمانی بود که استان ما کمتر از یک میلیارد تومان زکات می داد اما بحمدالله یک میلیارد. زکات امروز در قزوین پرداخت شد.

نماینده ولی فقیه قزوین افزود: فقرا و نیازمندان نیز به همین ترتیب رونق یافته اند، بسیاری از مردم به برکت زکات زندگی و نماز می خوانند، باید نگران بود که زکات را که حق الناس است نپردازیم. خلع ید شده و ما نباید به این وظیفه عمل کنیم.» این کار را نکنیم و اگر به این مسائل توجه کنیم، خداوند به ما خیر می دهد.

امام جمعه قزوین گفت: تا جایی که می توانیم در مصرف آب صرفه جویی کنیم، از آب کشاورزی که بیشترین مصرف را داریم تا آب صنعتی که رده مصرف بعدی است، ضمن کنترل مصرف خانگی.

وی در خصوص سالگرد تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: همه ما از خدمات سازمان تبلیغات برخورداریم و چراغ های مسجد از زحمات اعضای خانواده سازمان تبلیغات اسلامی است.رئیس تبلیغات گروه یک متفکر جوان است، یک تیم وجود دارد افراد جوان و مثبت، درک خوبی از رهبری دارند، درک خوبی از دین دارند و سخت کار می کنند.

آیت الله عابدینی ادامه داد: امروز اخوت های دینی (حجت الاسلام و المسلمین پورعرین) مسئولیت تبلیغات اسلامی استان قزوین را بر عهده دارند و بسیار امیدواریم که تشکل های تبلیغاتی استان قزوین در داخل مساجد فعالیت موثری داشته باشند. نقش و احیای فعالیت قرآنی است.»

خطیب نماز جمعه قزوین: در این ایام سالگرد تاسیس بسیج معلمی و همچنین فعالیت و نقش آفرینی خوبی در فتنه داریم، در سالروز شهادت شهید چمران داریم، امیدواریم اساتید شایسته فرزندانی با معنویت به بار آورند. و دختران اساتیدی با دیدگاه‌های باسکیایی، این امکان را فراهم می‌کند که شور و شوق ایمان، ملی‌گرایی، مذهب، فناوری و دانش با سرعت بیشتری در کلاس‌های دانشگاهی و دانشجویی دنبال شود.

وی با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه که به عنوان هفته عدالت شناخته می شود، گفت: خداوند متعال بیش از حکم، عرصه عدالت را جدی می گیرد و می فرماید خداوند به شما امر می کند که به مردم خود اعتماد کنید.

آیت‌الله عابدینی افزود: وقتی دو نفر نزد قاضی می‌روند، یکی حق ضایع می‌شود، یکی حق دارد و قاضی باید بیاید تا حقوق از دست رفته را برگرداند، امانت مقدس و امانت صاحب حق است، اگر غیر از این باشد. «این قاضی به وظیفه خود عمل نکرد، عدالت نکرد، این قاضی به مردی ظلم کرد و از ظالمی حمایت کرد.

امام جمعه قزوین گفت: البته باید صمیمانه به قوه قضائیه بگوییم کسانی که دل مردم را می گشایند و از مظلوم و مظلوم و مظلوم حمایت می کنند، اینها به قوه قضائیه پناه می برند، این مردم یک قاضی عادل. که گره از مردی می گشاید که می گوید باید دستشان را بوسید و به همتشان احترام گذاشت، اما اگر کوتاهی کرد مجازاتش سخت است.

وی ادامه داد: امام سعد(ع) در حدیثی قضات را به چهار دسته تقسیم می کند که می فرماید یک گروه فدیه شده اند و بقیه فدیه نیستند، آنها کسانی هستند که می دانند عدالت را قضاوت نمی کنند و محاکمه او ظلم بود. یعنی همه می دانستند و عمل محاکمه اش ظلم بود که جهنم است. در تاریکی و اتفاقا قضاوت می کنند، خدا می گوید نمی فهمی درست چیست، چرا قضاوت می کنی؟ چون سرنوشت آدم را نباید به شانس سپرد، این آدم هم جهنم است.

نماینده ولی فقیه استان قزوین تاکید کرد: جمعی از قضات نجات یافتند، همه ما برای موفقیت این قشر دعا می کنیم که آن هم بی شمار است، آنهایی که هم می دانند و هم درست قضاوت می کنند، خداوند برکت زندگیشان را زیاد کند. پناه می‌برند، آنها مردمی هستند که جان خود را برای آرام گرفتن در تلاش خداوند برای رساندن حقیقت به اربابان برحقشان گذاشته‌اند.

امام جمعه قزوین: لحظه ای دیگر در راه است، درگذشت علما و عارفان بزرگ، بسیاری از علمای بزرگ امروز و دیروز شاگردان مکتب این مرد بزرگ بودند، مرحوم میرزا روز رحلت آقا جواد. ملکی تبریزی، این شخصیت بزرگ قدر زنده یاد، با خدا ارتباط دارد، تهجد، نماز شب، کردار، عنایت و توجه به کردار و کردار و گفتار است تا الگوی شعر شریفی باشد که خداوند متعال بیان می کند، اگر آن ها انسانیت ما را پاسدار باشند. به آنها آب خنک می دهیم. آب خنك در روايت به معناي فهميدن خوب دستورات امير وفادار (عليه السلام)، فهم خوب آيات قرآن به معناي آب شيرين است، يعني اگر حديث بشنوند، جانشان را مي گيرند. تجدید خواهد شد. همان طور که انرژی می گیرند و نورانی می شوند، عاشق درک آیات قرآن هستند، از آب حیات استفاده می کنند، این عالم شریف هم همینطور است، خداوند روحشان را با انبیا و اولیای الهی محشور کند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نیز شاگرد کوتاه مدت ایشان بودند و چندین بار در دروس ایشان حضور داشتند. امام (ره) فرمودند می خواهند فرصت بیشتری داشته باشم تا از درس و روحیه ایشان بهره ببرم.

آیت الله عابدینی ادامه داد: سوال دیگری که باید خدا را شکر کنیم و تشکر کنیم از دست اندرکاران راهپیمایی سرود سرود “فرمانده سلام” در استان قزوین که در یکی از استان ها پخش شد و در جمع مردم پخش شد، بحث نیروی انتظامی در مورد مسائل ترافیکی است. انجمن بسیار فعال است و همه باسکی ها و افراد زیادی از هر سنی در سراسر استان در آن حضور دارند، این سرود ملی از مرزهای کشور ما عبور می کند و در بسیاری از کشورها به زبان فارسی یا زبان خود می خوانند.

خطیب نماز جمعه قزوین: گاهی می گوییم قیام ایران، امام خمینی (ره) آمد، اگر دنیا قیام کند چه؟ این سرود ملی در واقع گامی در جهت قیام کشورهای دیگر است، ما کشورهای دیگر را می بینیم که آماده می شوند، این سرود ملی روح ما را بسیار نرم می کند، کشورهای مختلف می آیند و می گویند ما سعید، از این سرود خواندند، چقدر دشمنان زجر کشیدند. از آن چه بسیار نقشه ها و توطئه هایی که برای نابودی آن آورده است، اما معلوم می شود که خداوند می خواهد دل های مؤمنان را در سراسر جهان متحد کند و ما می خواهیم که همه جا از ما پیروی کنیم این کار دین است که ما را عابد می کند. به وحدت، انسجام، برادری و محبت نسبت به یکدیگر توجه دارند و در پی پیروی از حقیقت هستند.

46

دکمه بازگشت به بالا