عمومی

استقرار ذخیره گاه ژنتیکی فندق در زیاز اشکورات رودسر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگاران آنلاین، اسدالله عباسی یکشنبه شب در جشنواره برداشت فندق در دچشتاین زائران بخش رحیم آباد رودسر: فرآورده های گل فندق و گل گاوزبان باز کن میراث ملی گیلان شهرت جهانی دارد.

او از ثبت ملی آیین معنوی گل غوزبان است باز کن وی خبر داد و افزود: علاوه بر افتخارات گیلان که در سطح ملی و بین المللی به ثبت رسیده است، مراسم معنوی گل گاوزبان برگزار می شود. باز کن رحیم آباد رودسر نیز ثبت نام سراسری شود.

استاندار گیلان از ایجاد ذخایر ژنتیکی فندق یاد کرد ضیاز رحیم آباد افزود: تامین اعتبار از سوی هیات دولت به گیلان برای ایجاد انبار ژنتیکی آجیل روستایی ضیاز گلها در راهند

عباسی با تاکید بر توسعه باغ فندق در گیلان گفت: علاوه بر توجه به کمیت محصول فندق باید به کیفیت این محصول نیز توجه ویژه شود.

او اشاره کرد موقعیت برگزاری جشنواره گیلان افزود: برای افزایش 20 درصدی تولید برنج باید روز شکرگزاری برگزار شود.

استاندار گیلان بر توجه ویژه به الگوی کشت استان تاکید کرد و گفت: الگوی کشت روستایی باید با تمرکز بر توانمندی ها و استعدادهای منطقه دنبال و اجرا شود.

عباسی موضوع مهاجرت از روستاها را یک چالش بزرگ می داند و می افزاید: با توانمندسازی روستاها و ایجاد اشتغال و زیرساخت های اقتصادی به ویژه در کشاورزی و دامداری می توان از مهاجرت جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر تقویت زنجیره ارزش محصولات فندقی، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و اشتغال روستایی را تقویت زنجیره ارزش دانست. ویری متعلق به بخش محصولات روستایی است.

استاندار گیلان گفت: با توسعه کشاورزی و گردشگریباز کناو گفت: «ساخت خواهد شد.» با تشکیل تعاونی های مشترک جوانان در بخش گردشگری، فرآوری و بسته بندی فندق می تواند موتوری برای توسعه روستا باشد. باز کن و روستاهای دیگر

عباسی با بیان اقدامات ارزنده دولت در حوزه های مختلف به ویژه در ساخت زیرساخت های روستایی گفت: دولت تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم و حل مشکلات یکی پس از دیگری انجام می دهد.

اشاره به تاریخ روستا باز کن، افزود: تمام تلاش و کوشش مجموعه استان و سایر مدیران این است که محرومیت زدایی را در چهره داشته باشند. باز کن حذف کنیم

دکمه بازگشت به بالا