استقلال خوزستان بدون ورزشگاه شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

استقلال |خوزستان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، چهارمین جلسه ستاد آماده سازی ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر امروز سه شنبه ۱۲ تیر با حضور رئیس فدراسیون، سردار احمد نورعلی فرمانده تیپ ویژه تهران بزرگ، سرهنگ امینی، رغبتی، مشاور وزیر ورزش و جوانان، صالحی، مشاور معاونت توسعه سازمان صدا و سیما و رئیس شبکه فراتر رسانه ملی، سعید ابوالفتحی، معاون فنی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، محمدرضا ساکت، عضو هیأت رئیسه، هدایت ممبینی، دبیرکل، علی تارقلی زاده، رئیس بین الملل، رضا کشوری، دبیر سازمان لیگ، داود رفعتی، دبیر کارگروه آماده سازی ورزشگاه‌ها و امیر روشنک، مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ برتر برگزار شد.

در این نشست، داود رفعتی و امیر روشنک، گزارش کاملی پیرامون بازدیدهای مفصل از ورزشگاه‌های لیگ برتر و آخرین وضعیت هر ورزشگاه برای تحقق بحث میزبانی ارائه کردند.

همچنین موضوع مربوط به ورزشگاه‌های جایگزین در شرایطی که امکان برگزاری مسابقات در یک ورزشگاه وجود نداشته باشد از موضوعات دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت و بر این اساس، نامه نگاری‌های لازم با استان‌های مربوطه جهت تسریع در روند ترمیم و تجهیز ورزشگاه‌ها به انجام رسید.

همچنین، صالحی، رئیس شبکه فراتر رسانه ملی ضمن تقدیر از فدراسیون فوتبال جهت برپایی جلسات استانداردسازی ورزشگاه‌ها عنوان کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در سرتاسر جهان در صنعت پخش زنده، تلاش مجموعه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تعامل با فدراسیون فوتبال ارتقا موضوع پخش فصل جدید لیگ برتر است و امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی به اهداف مدنظر نائل آییم.

وی در این نشست با تاکید بر اهمیت وضعیت نور ورزشگاه‌ها جهت بهره مندی از شرایط مطلوب حق پخش، از اعزام نمایندگان سازمان صدا و سیما در کنار نمایندگان فدراسیون به ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر جهت رفع این نقایص خبر داد.

رئیس فدراسیون فوتبال هم در این باره با اشاره به شرایط میزبانی ورزشگاه غدیر اهواز عنوان کرد: با توجه به اینکه شرایط نور ورزشگاه غدیر ۳۰۰ لوکس است امکان برگزاری مسابقات در این ورزشگاه را نداریم و رسماً این موضوع را اعلام کنیم. با این شرایط نه تلویزیون می‌تواند بازی را پخش کند و مردم هم حتی نمی‌توانند توپ را ببینند.

در این میان، سردار احمد نورعلی فرمانده تیپ ویژه تهران بزرگ، هم با تمجید از فدراسیون فوتبال جهت برپایی این جلسات جهت ارتقا وضعیت برگزاری رقابت‌های لیگ برتر، نکات حائز اهمیتی را درباره ضرورت‌های امنیتی برگزاری مسابقات طرح کرد.

همچنین هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون درباره آخرین شرایط داوران و کمک داور ویدئویی اظهار داشت: کارهای مربوط به حدود ۴۵ داور و کمک داور، DG (اپراتور تشخیص سلامت گل) و RO (اپراتور بازپخش، کسی که با مدیریت پخش و یافتن بهترین زوایا، برای تصمیم‌گیری درست به داوران کمک می‌کند) سیستم کمک داور ویدئویی را انجام دادیم و نهم مرداد ماه حدود دو هفته پیش از شروع لیگ مدرسان فیفا می‌آیند و لایسنس داوران و کمک داوران ما را می‌دهند. این یک گام بزرگ برای فوتبال کشور است که در مسائل VAR کارمان را انجام می‌دهیم. AFC از ما دو DG خواسته است و ما هم معرفی کردیم و در کلاس پیش دوره لیگ قهرمانان و آموزش‌های تکمیلی مجوز داده می‌شود و از همین دوستان در مسابقات آسیایی هم استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم فوتبال استقلال خوزستان دیدارهای خانگی خود در فصل بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر را در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌کرد و مدیران این باشگاه باید به دنبال ورزشگاه جایگزین برای دیدارهای خانگی خود در فصل بیست و چهارم باشند.

دکمه بازگشت به بالا