بین الملل

اسپانیا شهرک‌نشینان افراطی کرانه باختری را تحریم می‌کند

وزیر خارجه اسپانیا امروز (چهارشنبه) در پارلمان این کشور گفت مادرید در تدارک تحریم‌هایی علیه شهرک‌نشینان افراطی صهیونیست در کرانه باختری است.

به گزارش patc، «خوزه مانوئل آلبارس» وزیر خارجه اسپانیا گفت: «ما در تدارک تحریم‌هایی فردی علیه شهرک‌نشینان خشونت‌طلب در کرانه باختری هستیم، جایی که وضعیت آن به‌اندازه غزه نگران‌کننده است؛ چون سیاست شهرک‌سازی مستقیماً قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.»

آلبارس با تاکید بر امتناع اسپانیا از صدور مجوزهای جدید صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی و همچنین اعطای ۳.۵ میلیون یورو به آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل (آنروا) در زمانی که تمام کمک‌کنندگان اصلی کمک‌های مالی خود را قطع کرده بودند، اظهار کرد که مادرید کمک‌های شایانی به روند صلح در خاورمیانه کرده است.

با عملیات جنبش مقاومت فلسطین (حماس) به مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه که عملیات «طوفان الاقصی» نام گرفت، خشونت شهرک‌نشینان صهیونیست نسبت به فلسطینیان کرانه باختری افزایش یافته است.

رژیم صهیونیستی پس از پیروزی بر اعراب در جنگ شش‌روزه در سال ۱۹۶۷، حقوق بین‌المللی را زیر پا گذاشته و مشغول ساخت شهرک‌هایی در کرانه باختری رود اردن شده است. با وجود فشار از سوی جامعه بین‌المللی، رژیم اشغالگر همچنان به توسعه شهرک‌های خود ادامه داده و در مناطق جدید نیز دست به شهرک‌سازی می‌زند.

کابینه‌های مختلف تل‌آویو در ادوار گذشته هر یک با سیاستی یهودیان را به کوچ به این شهرک‌ها و اشغال سرزمین فلسطینیان سوق داده‌اند؛ از یارانه و تخفیف مالیاتی گرفته تا خدمات شهری ارزان. تل‌آویو تا امروز ۱۴۶ شهرک در کرانه باختری ساخته و ۱۴۴ شهرک دیگر نیز به دست یهودیان و بدون دریافت مجوز از مقامات صهیونیست ایجاد شده‌اند؛ ازاین‌رو، حتی رسانه‌های این رژیم نیز این دسته از شهرک‌ها را غیرقانونی می‌نامند. در مجموع ۴۷۰ هزار شهرک‌نشین که عمدتاً یهودی هستند، در کرانه باختری سکونت دارند.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا