عمومی

اصولی، یک انتخاب غیر اصولی

برای بسیاری از اهالی فوتبال عجیب است که احسان اصولی پس از نمایش ضعیفش در فدراسیون فوتبال و فوتبال مشهد به پیشنهاد رئیس سازمان حالا باید با یک لیگ فوتسال از تاج محل روبرو شود. این روزها تماس های بسیاری از فوتسالی ها شنیده می شود.

به گزارش patc مربیان وی نوشت: پیش بینی می شود دوره احسان اصولی پایان یا دو ماه سخنگوی فدراسیون باشد زیرا مهدی تاج مجددا به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب می شود، در این بین تاج به دنبال پستی خارج از اتحادیه فوتبال بوده تا بتواند اعزام کند. اوصولی آنجا، بالاخره خیالش راحت شد!گفته می‌شود هوادارانی در خارج از فدراسیون وجود دارد، برای بسیاری از فوتبالدوستان عجیب است که اتان احسان اوصولی پس از عملکرد ضعیفش در تاج محل، اکنون باید با پیشنهاد رئیس سازمان لیگ فوتسال از تاج محل روبرو شود. فدراسیون فوتبال و فوتبال مشهد صدای مردمان فوتبال دست ساز وقتی به کارنامه احسان اصولی در فدراسیون فوتبال نگاه می کنیم، فکر نمی کنیم در مورد تصمیم عجیب تاج از کارشناسان مشاوره بگیریم.

با عزیز کدم شروع کنید

عزیزی خادم به عنوان رئیس اتحادیه فوتبال، اولین کسی بود که احسان اصولی را به عنوان رئیس کمیته بازاریابی اتحادیه فوتبال انگلیس انتخاب کرد. اوسوری در دوران تصدی خود در کمیته نتوانست از فدراسیون حمایت مالی کند و مذاکرات طولانی او با شرکت های دات کام بی نتیجه ماند. کار به جایی رسید که خود عزیزخادم و افراد مورد اعتمادش با یکی از اپراتورها برای اسپانسر لیگ قرارداد بستند، اما در نهایت زندگی مدیریتی او اجازه نداد.

اوسوری به آرزویش رسید

کمیته پس از بازاریابی، آسولی را تایید نکرد. او علاقه دارد که عزیزی خدام رئیس کمیته فوتسال باشد، اما مشکل اینجاست که سراجی هم این پست را می خواهد. از این رو عزیز هادم مجبور به رای گیری در هیئت مدیره برای ریاست کمیته فوتسال شد و اعضا به سلاج رای دادند و عصوری با اکراه ریاست کمیته بازاریابی را پذیرفت اما طولی نکشید که سلاج استعفا داد. اوسوری همچنین از فرصت استفاده کرد و به عزیز هادن فشار آورد تا جانشین سراج شود. اتفاقی که افتاد و خانواده فوتسال اصلا از تصمیم عزیزخادم خوشحال نشدند.

رقابت با اعضای هیئت مدیره برای سرمربیگری تیم ملی

اوسوری قبل از عضویت در کمیته فوتسال تلاش زیادی کرد تا فاطمه شریف نایب رئیس بانوان مشهدی سرمربی تیم ملی فوتسال شود و در این مورد نیز در جلسه هیات مدیره با شهره موسوی درگیری پیدا کرد اما در نهایت در این مورد، با درخواست او موافقت کرد. نرسیده می گویند این دعوای لفظی شامل حراست فدراسیون فوتبال هم می شود! در نهایت عزیز هضم خود سلیمانی را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان انتخاب کرد. این زمانی اتفاق افتاد که سالاج از ریاست کمیته استعفا داد و اوسلی در تلاش بود تا صندلی خود را به دست آورد.

حمایت نمایندگان مجلس مانع از برکناری یوسوری می شود

پس از برکناری عزیز هادم، عملکرد رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس به قدری ضعیف بود که اتحادیه فوتبال انگلیس نتوانست از تیم ملی لبنان در مقدماتی جام جهانی میزبانی کند. به همت اصولی جلسه ای در مشهد برگزار شد. او با برگزاری بازی ایران و لبنان در ورزشگاه امام رضایی مشهد سعی کرد محبوبیتی را که در مشهد از دست داده بود به دست آورد، اما حواشی عدم حضور بانوان در ورزشگاه در این بازی باعث تعلیق فوتبال ایران شد. بعد از این اتفاق تا برکناری عصوری از سرپرستی فدراسیون کاری انجام نشد اما ظاهرا حمایت های خارج از فدراسیون همچنان ادامه دارد! پست سخنگوی فدرال بسیار مهم و قدرتمند است، بنابراین مهدی تاج قصد دارد فردی نزدیک به سیاست های خودش را در این سمت داشته باشد. از این رو مدت هاست که به دنبال برکناری اورسل از این سمت و سپردن یک نفر دیگر به او بوده که گزینه اصلی برگزاری لیگ فوتسال است.

ترابیان: آقایان جواب این انتخاب را برای خانواده های فوتسالی بدهند

عباس ترابیان رئیس سابق کمیته فوتسال درباره انتخاب احتمالی احسان اصولی به عنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال گفت: افرادی که می گویید باید قبل از آمدن به فدراسیون به آنها اطلاع دهید که در شهرشان چه کرده اند و چه ضرری دارد. با تیم شهر خود کردند… در این انتخابات که مطرح شد فوتسالی در کشور وجود ندارد تفکر بنیادی برای آینده متأسفانه سابقه قابل توجهی ندارد و هیچ نگاه فنی و تفکری ندارد که بتوان از آن استفاده کرد. فوتسال وقت آن رسیده که این آقا را از چند جهت تحلیل کنیم و بعد منتشر کنیم.اول اینکه آیا بهتر از کسی است که به هر دلیلی حذف شده است.اگر بهتر است سوال در چه سطحی سنجیده می شود و به چه صورت است. بهتر از رئیس سابق سازمان لیگ فوتسال.آیا او تجربه بیشتری دارد؟سوادش بیشتر است؟آیا مورد لطف و اعتماد خانواده فوتسال است؟»

وی ادامه داد: او را به کمیته فوتسال واگذار کرده اند تا در مورد مسائل مربوط به تیم ملی تصمیم گیری کنند، اما برای ریاست سازمان لیگ فوتسال به او نگاه می کنند که اصلاً اینطور نیست. بنابراین سازماندهی لیگ مسئولیت بسیار سنگینی است، سازمانی که من در سال 2010 شروع به کار آن را سخت کردم. سازمان لیگ آنقدر قوی بود که اولین قهرمانی آسیا را برای باشگاه داشتیم، اگر یادتان باشد اگر چنین بود، میزبانی آن را در سال 2010 داشتیم. اصفهان.بعدش تو لیگ ما تو همه رده ها شروع به کار کرد.در واقع تو دوره من با کمک یکی از دوستان این کار انجام شد.اما این آقا دقیقا چیکار میکنه چیکار؟این مرد دسته جوانان و ملی پوشان امید رو نابود کرده تیم فوتسال، تا جایی که به باشگاه مربوط می شود، شاهد عدم برگزاری بازی ها به موقع بوده ایم.

ترابیان تصریح کرد: نکته دیگر این است که از سال های قبل باشگاه ها هر سال مبلغی را به عنوان ورودی بازی ها از باشگاه جمع آوری می کردند تا اینکه با این پول یک ساختمان فوتسال خریداری کردند که این پول برای باشگاه است. کلاب ساختمان برای آنهاست حالا کی به این آقا اجازه داده قفل درب آن ساختمان را بشکند و وارد شود کار غیرقانونی که باید توسط مراجع ذیربط پیگیری شود معلوم نیست قبل از ورود مرد به ساختمان چه اقلام هست و الان چی هست مثلا چطوری این آقا دوید توی ساختمان لیگ فوتسال تا دستور شروع به کارش بده من خیلی تعجب کردم فوتسال چه خبره واقعا تعجب کردم رئیس فوتسالمون رفت فدراسيون فوتسال آسيا و يه چيزي امضا كرد كه اصلا نميدونست چيه!بعد از اون بازي هاي باشگاهي آسيا تعطيل ميشه ديگه حرفي نميزنه مشكل اينه كه واقعا نميدونم چه جوابي به خانواده فوتسال ميدن .«همه چیز در پشت صحنه است و آقایان مسئول این انتخاب خانواده فوتسال هستند. “

وی تاکید کرد: باید بدانید که بزرگترین مجموعه خصوصی فوتبال در این کشور فوتسال است، زیرا ما بیشترین تعداد باشگاه خصوصی را در فوتسال داریم که از جیب خودشان و درآمد کارخانه‌هایشان و … خرج فوتسال می‌کنند. با آن پول ساختمان را خریدند حالا این آقا چطور به خودش اجازه می دهد که قفل دروازه را بشکند و وارد شود، نمی دانم می خواهند ساختمان را مالک شوند یا به حراج بگذارند، می خواهند بکنند. هیچ مشکلی نیست، اینها مواردی است که باید برخلاف میل خانواده فوتسال به آنها رسیدگی شود، من به عنوان عضو کوچکی از خانواده فوتسال نگران آینده فوتسال خود هستم.»

لک: سر کاردارست را شلیک کردند که این یارو را بیاورند!

رضا لک یکی از علاقمندان پرافتخار فوتسال ایران در واکنش به انتخاب احتمالی احسان اصولی به عنوان رئیس اتحادیه فوتسال ایران گفت: روی کار او تمرکز کنید. برای این پست مهم نمی دانم فردی که پست های مختلفی در فدراسیون دارد و در شهرش کاپیتان تیم استان است چه اصراری دارد. دوستان بریم ببینیم این شخص در همان شهر چگونه اجرا می کند. یا به نتایج تیم ملی بعد از حضورش در کمیته فوتسال نگاه کنید. بلاتکلیفی تیم فوتسال پایه ما یا بلاتکلیفی تیم ملی فوتسال بانوان ما نتیجه مدیریت کمیته فوتسال توسط این مرد است. از طرفی برو ببین سرنوشت تیمی که این آدم تو شهرش توش هست. حالا چطور ممکن است فردی با چنین سابقه و سمتی که نام برده می شود رئیس یک سازمان لیگ فوتسال باشد؟ چنین انتخابی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال برای دنیای فوتسال غیرمنطقی و خوب است.

وی ادامه داد: آقای تاج باید بیشتر به فوتسال کمک کند و شرایط را تغییر دهد نه اینکه مسیر اشتباه را طی کند، ما جام ملت ها را به هر حال باختیم و تیم ملی پایه ما مشخص نیست، وضعیت تیم ملی فوتسال بانوان همچنین بلاتکلیف است.به نظر من در دنیای فوتسال افراد خوب و تحصیلکرده زیادی داریم که می توانند سهم زیادی در فوتسال داشته باشند.واقعاً نمی دانم این طرز تفکر دوستان تصمیم گیرنده به چه مسائلی توجه کرده اند.امیدوارم که فردی که گفته می شود واقعاً مورد اعتماد نیست، انتخاب مناسبی را برای رئیس سازمان اتحاد به ارمغان می آورد.

لک تاکید کرد: برای من جای تعجب است که چرا وقتی فردی رئیس کمیته فوتسال است به دنبال پست پایین تری است؟ سازماندهی بسیار بزرگی است و من فکر می کنم جایی که او در سال های اخیر در فوتسال خوب عمل کرده است، فقط رئیس سازمان لیگ است که در آن حضور دارد!همه بازی ها زیر نظر کاپیتان سابق انجام می شود، هم در بخش آقایان و هم بانوان خیلی خوب است. با انضباط حالا متأسفانه رؤسای خود را که کار بزرگی انجام دادند به خاطر مسائل شخصی اخراج کردند و سعی کردند هرکسی را که می خواستند بیاورند، باز هم می گویم مهدی تاج قول می دهد اتفاقات خوبی در فوتسال بیفتد و او این انتخاب برای فوتسال خوب نیست. اصلاً جامعه.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا