حوادث و رویدادها

اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره امداد و نجات به افغانستان برای امدادرسانی به زلزله خبر داد.

به گزارش patc، رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان در واکنش به ابراز تمایل جمعیت هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان، وضعیت صدها کشته، مجروح و آواره پس از زلزله در ولایت خوست را ذکر کرد و از ایران خواست تا به آنها کمک کند. زلزله زدگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر؛ الحاجی ملانورالدین ترابی معاون رئیس جمهور و رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به ابراز تمایل جمعیت هلال احمر برای کمک به زلزله زدگان گفت: بر اساس گزارش های اولیه، صدها کشته و مجروح در زلزله جنوب شرق کشور رخ داد. افغانستان، ملت، آواره شده اند.

وی تاکید کرد که هلال احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله زدگان استفاده کرد، اما با توجه به ابعاد حادثه، این امکانات و تجهیزات برای رسیدگی به آوارگان ناکافی است. از این رو از جمعیت هلال احمر ایران تقاضا داریم تا حد امکان به زلزله زدگان افغانستان کمک کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره امداد و نجات به افغانستان برای امدادرسانی به زلزله خبر داد.

به گزارش بانک اطلاع رسانی هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی – دبیرکل هلال احمر در تشریح اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر ایران پس از وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در استان خوست افغانستان: پس از دریافت گزارش حادثه و پیامدهای آن پس از تخریب، خراسان هلال احمر رضوی، جنوب، سیستان، بلوچستان و تهران آماده هستند.

وی افزود: هماهنگی های لازم برای اعزام تجهیزات امدادی و تیم های امدادی به افغانستان و همچنین هواپیماها با ارتش جمهوری اسلامی ایران به افغانستان انجام شد و حمل اقلام امدادی پس از هماهنگی با معاونت بین المللی امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه وزارت خارجه ایران».

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: صبح امروز کمک های امدادی شامل 1000 چادر، 1050 بسته غذایی و 2000 تابلو فرش با هواپیماهای هوایی و نظامی به افغانستان ارسال شد.

سلیمانی گفت: علاوه بر تحویل، صبح امروز یک تیم 18 نفره امدادی هلال احمر به افغانستان منتقل شد.

به گفته دبیرکل هلال احمر، سه تیم واکنش سریع امداد و نجات، چهار تیم واکنش سریع هلال احمر و هشت تیم سگ پیشاهنگ (ANST) در استان های تهران و البرز برای اعزام در صورت نیاز اعلام آمادگی کرده اند.

گفتنی است ساعت ۱:۲۴ دقیقه بامداد روز گذشته زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان به عمق کانونی ۱۰ کیلومتر رخ داد. به گفته منابع افغان، این زمین لرزه تاکنون حدود 1500 کشته و 2000 زخمی برجای گذاشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا