عمومی

اعطای ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسعه مکانیزاسیون در مازندران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسن عنایتی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی ماشین آلات کشاورزی و باغبانی تجهیزات و تجهیزات گلخانه ای در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: در دنیا و کشورهای پیشرفته از فناوری و توان ماشینی روز در حوزه کشاورزی استفاده می شود. وی افزود: با برگزاری نمایشگاه می توانیم از دستاوردهای تولیدکنندگان برای معرفی محصولاتشان استفاده کنیم.

مراقبت اهمیت دادن کردی: از آنجایی که مازندران ظرفیت کشاورزی بالایی دارد، این نمایشگاه ها نیاز به برگزاری چند مرحله ای در طول سال دارد.

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: در سال دانش بنیان از دانش پایه و ظرفیت تولید داخلی حمایت می کنیم و آماده حمایت از بخش تولید و عرضه هستیم.

مراقبت دادن وی با اعلام اینکه 200 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای توسعه مکانیزاسیون در استان تامین می شود، گفت: برای توسعه این امر باید از تمام فناوری های علمی و جدید استفاده شود.

وی با اشاره به مازندران به عنوان قطب کشاورزی کشور گفت: خوشبختانه در مکانیزاسیون جلوتر هستیم اما در باغبانی و شیلات نقاط ضعف داریم، باید یکی بهبود و ارتقاء فن آوری های پیشرفته و جدید مکانیزاسیون برای بهبود ماهیگیری و باغبانی.

عنایتی خاطرنشان کرد: 95 درصد برداشت برنج در مازندران به صورت مکانیزه است و تلاش می کنیم از توانمندی های نوین کشاورزی برای کاهش هزینه های تولید و تلفات کشاورزی استفاده کنیم.

دکمه بازگشت به بالا