خانواده و جامعه

اعلام برنامه‌های فرهنگی روز زن در پایتخت

مدیرکل امور فرهنگی شهر تهران به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از ایجاد ویژه برنامه بزرگداشت این عید فرخنده با گرامیداشت روز مادر و روز زن در شهر تهران خبر داد.

به گزارش patc، مصطفی اسیبی نژاد با اشاره به میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و فرا رسیدن روز زن گفت: انسان ها بر اساس مقام معظم رهبری هر روز شکرگزار فاطمه زهرا(س) و نور اسلام و معنویت فاطمه زهرا(س) هستند. آشکارتر خواهد شد و بشریت آن را لمس خواهد کرد. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که خودمان را شایسته تعلق به آن خانواده کنیم.

وی در ادامه گفت: جامعه و نسل امروز ما از حیات آن گوهر هستی بهره مند شوند و با الگوگیری از سبک زندگی معظم له در کسب فضیلت و دوری از منکر تلاش کنند.

مدیرکل معاونت فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از مراسم و ایام مذهبی مهم در فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی به شمار می رود، گفت: روز مادر و روز زن و با مشارکت مردمی از مساجد، گروه‌های توده‌ای و خودجوش، کانون‌های اجتماعی و شخصیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، مراسم ویژه برنامه‌هایی برای ادای دین اسلام و اجرای پرشور این شادی میلاد در شهرستان تدارک دیده شده است.

وی با توجه به اینکه برنامه پیش رو با محوریت تاکید بر مبانی دینی و فرهنگی در راستای نقش مهم بانوان در بنای بنیان خانواده و تمدن خواهد بود، تصریح کرد: در این روز 22 جشن همگانی در خیابان های مهم و پرتردد شهرها برگزار می شود. و میدان ها و همچنین فضاهای فرهنگی منطقه ای.

تقدیم شاخه گل به بانوان، پذیرفتن آب نبات از جمعیت، راه اندازی عکاس دکوراتور، گرفتن عکس های یادگاری اعضای خانواده با مادر، همسر و دختر که چاپ و به خانواده ها اهدا می شود و نمایش نور در میدان اصلی شهر دارای موارد دیگر است. پروژه ها. این عید عالی خواهد بود.

صابی نژاد با اعلام اینکه در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشجویان دختر دانشگاه تهران جشن میلاد خود را با عنوان «زنان تاریخ ساز» برگزار کردند، تصریح کرد: اداره کل فرهنگی شهر تهران جشن میلاد با مشارکت بسیج دانشجویی تشکل های کوثر نور و فاطمه الزهرا(س) روز پنجشنبه 31 آذرماه در برج میلاد ویژه دانشجویان دختر دانشگاه تهران برگزار می شود.

رئیس اداره کل فرهنگی استان تهران گفت: این جشن باشکوه در مکان های مختلف از جمله اجرای سرود، شعر و … با حضور مهمانان بین المللی و قرعه کشی دانش آموزان دختر شرکت کننده در تور مشهد مقدس برگزار می شود. .

سرپرست معاونت فرهنگی شهرداری تهران همچنین از برپایی جشن بزرگ خانوادگی به یاد مادران و بانوان ایرانی خبر داد و افزود: با همراهی و همکاری سایر نهادهای فعال فرهنگی شهر تهران، جشن خودجوش و مردمی حضرت زهرا(س) را در تهران برپا می کند. “(ص)

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، وی گفت: جشن باشکوه روز 2 دی ماه ساعت 14:30 در میدان مذهبی امام حسین (ع) و به صورت سراسری برگزار می شود. شاعران و قاریان برجسته به صحنه می روند و برنامه های فرهنگی برگزار می کنند. شاد و متنوع برای همه اعضای خانواده، گردهمایی شادی برای خانواده های تهرانی خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا