استان ها

اعمال سلیقه در مسئله صلاحیت‌ها در شورای نگهبان کاهش پیدا کرده است 

به گزارش خبرگزاری patc استان چهار محال و بختیاری، محمدرضا بیاتی وی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شاهکرد با رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان گفت: شورای نگهبان به عنوان یکی از نهادهای اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در دفاع از قانون و کشور همواره در سازماندهی و حفظ کیان نظام قدرت و اقتدار بوده و در پاسداری از اسلام در جمهوری اسلامی ایران نقش داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر شاه الکرد گفت: نظارت بر تدوین قوانین و اجرای مصوبات شورای اسلامی بر اساس موازین شرعی، احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات و بررسی روند انتخابات در کشور یکی از این موارد است. . مهمترین وظیفه هیئت نگهبان است.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و افزود: ایشان از شورای نگهبان گفتند: نهاد شورای نگهبان یکی از عالی ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در سایه این نهاد جمهوریت و جمهوریت و اسلام گرایی نظام جمهوری اسلامی تقویت شود. “

در ادامه این جلسه مصطفی حیدری نیز با اشاره به اینکه شورای نگهبان یکی از مهم ترین نهادهای دولتی در جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: شورای نگهبان وظیفه حفظ احکام اسلام و حفظ نظام را بر عهده دارد. اصل 99 قانون اساسی آیین نامه اصل.

رئیس کمیته قانون و نظارت شهرکرد شهرکرد افزود: نظارت بر قانونگذاری کلیه قوانین مصوب نمایندگان شهرکرد، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان است.

ماشاالله یزدی در ادامه با اشاره به اینکه شورای نگهبان یک نهاد انقلابی با دید تیزبین و ناظر در نظام اسلامی است، گفت: شورای نگهبان در واقع نگاه تیزبین برای پاسداری از نظام جمهوری و اسلام است. نظام، در سه دهه بعد از پیروزی انقلاب، هتیه به وظیفه خود عمل کرده است.

رئیس کمیته فرهنگی، اجتماعی، ورزش، ایثارگران و بانوان شورای اسلامی شهرکرد گفت: این نهاد با تدبیر هوشمندانه و هوشیاری حکیمانه امام خمینی (ره) در راستای حراست و پاسداری از انقلاب اسلامی است. به ویژه تشکیل هیئت های «نظارت تقنینی»، «تفسیر اساسی حقوقی» و «نظارت بر انتخابات».

عبدالصادق نجفی در ادامه اظهار داشت: شورای نگهبان همانند شورای اسلامی است، همانطور که شورای نگهبان بر شورای اسلامی نظارت دارد، مهم ترین وظیفه شورای شهر سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد شهرداری است.

سرپرست شهرستان شهرکرد گفت: عملکرد موفق شورا مردم را پر امید و دشمنان انقلاب اسلامی را ناامید کرده است، ایستگاه مرکزی و به گونه ای که اصول نهادی را بر سلیقه شخصی ترجیح می دهد. اقتدار نهاد مقدس جمهوری اسلامی در قالب شورای نگهبان که دستاورد و مدافع انقلاب اسلامی است، تجسم یافته است.

حبیب نیکو در خاتمه این جلسه با بیان اینکه هیئت نگهبان به همه مسائل از منظر حقوقی نگاه کرده است، گفت: امروز رسیدگی به مسائل مربوط به صلاحیت ها روشمند شده و تلاش شده تا میزان این موضوع مشخص شود. با استفاده از روش های قابل قبولی مانند منبع جویا شوید) منافع سیاسی و شخصی را به حداقل ممکن کاهش دهید.

رئیس اداره نظارت و بازرسی شورای نگهبان چهامحال و بختیاری در خاتمه افزود: شورای نگهبان امروز دارای ذخایر ارزشمندی از تحقیقات، مطالعات حقوقی و شرعی و همچنین دانشگاه ها و گروه های مختلف پژوهشی در این زمینه است. مبنای کاری برای همسویی مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی. تصمیمات تفصیلی شورا را ارائه می کند.

46

دکمه بازگشت به بالا