خانواده و جامعه

افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری و صنایع خلاق شهری در آبان ماه

رئیس سازمان بازآفرینی شهر تهران از آغاز به کار فاز اول کارخانه صنایع نوآور و خلاق شهر در کارخانه سیمان لی در آبان ماه خبر داد و گفت: فاز اول این مجموعه به بهره برداری رسیده و پیگیر هستیم. ادامه کار

به گزارش patc، سید مهدی هدایت گفت: فاز اول کارخانه سیمان لی آبان ماه تولید می شود.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان لی اولین کارخانه سیمان کشور با خط تولید 100 تنی است، افزود: هدف اصلی این پروژه موزه صنعت سیمان است. همچنین برای حمایت از اشتغال و فعالیت های دانش بنیان، بخشی از آن به فضاهای مشترک و استارت آپ ها اختصاص یافته است.

رئیس سازمان بازآفرینی شهر تهران با بیان اینکه این پروژه بزرگ به مساحت 3 هکتار به سازمان بازآفرینی شهر تهران واگذار شده است، ادامه داد: 16 آبان ماه، تاریخ شروع فاز اول پروژه پروژه پروژه، موزه دیزل ژنراتور در اینجا راه اندازی خواهد شد.

وی گفت: نمایش دو موتور دیزلی بسیار قدیمی که هر کدام 2.5 مگاوات برق تولید می کنند از دیگر قسمت های این موزه است. اسناد به دست آمده از آنجا و تجهیزات و ابزار کارخانه سیمان نیز در موزه صنعت سیمان به نمایش گذاشته شده است.

هدایت درباره بودجه در نظر گرفته شده برای فاز اول نوسازی کارخانه سیمان لی یادآور شد: برای اجرای فاز اول این پروژه 250 میلیارد ریال هزینه شده است. علاوه بر این، نحوه سفر و سازماندهی گروه های تور نیز برای تماشای موضوعات جالب در کارخانه قدیمی اتخاذ شده است تا شهروندان بتوانند برخی از چیزهای اصیل را در کارخانه قدیمی مشاهده کنند.

به گزارش سایت شهر، رئیس سازمان نوسازی شهری تهران تاکید کرد: در سمن ری تاریخی تعیین کرده ایم که تاریخ شروع فاز اول پروژه 16 آبان را نشان می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا