ورزشی

افتخارآفرینی زنان ایران زمین در میادین بین‌المللی/ آینده ورزش بانوان روشن است

patc در سال 1400 ورزش بانوان را پوشش می دهد

افتخار بانوان ایرانی در عرصه بین المللی/ آینده ورزش بانوان روشن است

بررسی عملکرد بانوان ورزشکار ایرانی نشان می دهد که علاوه بر تغییرات، این رشته در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری patc؛ بررسی عملکرد ورزشکاران زن ایرانی نشان داد که در سال های اخیر علاوه بر تغییرات، رشد نیز اهمیت زیادی داشت.ورزشکار زن پاسخ در سال 1400 آنها در چندین رویداد مهم شرکت کردند و دوره ماه عسل با خلاقیت های تاریخی متعدد و شکستن رکوردهای تحسین برانگیز همراه بود.یک سوال نشان می دهد سرمایه گذاری در سال های اخیر در این زمینه کم کاری انجام شده است و پیش بینی می شود در سال های آینده با توجه به رویدادهای حساس بین المللی پیش رو از جمله بازی های دولت اسلامی، بازی های آسیایی هانگزو و … المپیک 2024 پاریس توجه بیشتری به این حوزه خواهد داشت.

دختران هرمی ایران در المپیک

یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی زن ورزشکاران زن ایرانی سال گذشته در المپیک 2020 توکیو شرکت کردند. بانوان ورزشکار ایران در این دوره دو مقام بیشتر از المپیک 2016 ریو کسب کردند و همچنین رکورد تعداد شرکت کنندگان در المپیک های مختلف را شکستند. آرمینا صادقیان، هانیه رستمیان، نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده در تیراندازی، نازنین ملایی در قایقرانی، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار در کاراته، ثریا آقایی در بدمینتون، ناهید کیانی در کیک بوکسینگ پاریس. جهان فکریان وزنه برداری و فرزانه فصیحی دو و میدانی نمایندگان ورزش بانوان ایران در المپیک توکیو حضور داشتند که جهانگیر فکریان به دلیل مصدومیت از حضور در مسابقات بازماند.

ظهور تاریخ دختران فوتبال ایران به جام ملت های آسیا بروید

تیم ملی فوتبال تیم فوتبال بانوان ایران در دیدار پایانی گروه G مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف اردن رفت و در ضربات پنالتی پیروز شد. تیم ملی با این دستاورد برای اولین بار به مرحله نهایی جام حذفی راه یافت.با وجود این آفرینش تاریخی، فدراسیون اردن سودی را برای گلر فراهم می کند تیم ملی ایجاد به com جامعه حرکت و مردم ایران تلخ می شود. ゲهره اردن با دو پرتاب آزاد مقابل اردن که نقش مهمی در صعود تاریخی ایران به جام ملت ها داشت، خشمگین شد. رئیس فدراسیون ارسال نامه اردن به فدراسیون پس از نهایی شدن سهمیه بانوان فوتبال ایران آسیا خواسته شده بود جنسیت یک بازیکن ایرانی تست شده البته بعد از روزها ادعا می کند اتحادیه فوتبال آسیا رد شود.

کار بزرگ بانوان رجانی در جام باشگاه های آسیا

سبز شهرداری سیرجان در سال 1378 لیگ برتر فوتبال آنها سال گذشته اولین نماینده تاریخ فوتبال بانوان ایران بودند که در مسابقات قهرمانی آسیا که توسط AFC در مجموع 8 تیم شرکت کردند. شاگرد مریم جهان نژادی پس از چند مرحله اردوی آماده سازی سرانجام برای اولین بار در تاریخ فوتبال بانوان در این مسابقات شرکت کرد و با شکست مقابل اردن به مقام نایب قهرمانی جام باشگاه های بانوان دست یافت. آسیا به خودت بده

سورپرایز دختر نارنجی پوش

تیم والیبال زن سپا که نماینده باشگاه ایرانی در قهرمانی آسیا در همان شکست نماینده شرکت کرد تایلند رتبه چهارم شاگردان مریم السادات هاشمی در این رقابت ها در سه دیدار مقابل نماینده کشور میزبان شکست خوردند. تیم والیبال بانوان سایپا پس از 54 سال به مرحله نیمه نهایی فینال باشگاهی آسیا راه یافت که در نوع خود بی سابقه است.

جذاب ترین رکوردهای دختران تنیس سال

مشکل الزهرا صافی این است که او یکی از 100 تنیسور جوان برتر جهان است و اولین ایرانی است که اجازه حضور در گرند اسلم معتبر ورزشی ایران را پیدا کرده است. صفی در دور اول تمرین جوانان اوپن استرالیا به مصاف آنیا نایر میزبان رفت و در دو ست متوالی او را شکست داد.

حماسه آفرینش هندبال زنان در اردن و قزاقستان

هندبال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی بانوان آسیا در اردن علاوه بر حضور نیمه نهایی مجوز شرکت در مسابقات جهانی اسپانیا گرفتن.تیم ملی هندبال بانوان ایران در آخرین دیدار گروهی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف تیم ملی می رود سوریه برو و بتونی در این بازی نتیجه 38 بر 19 برد. هندبال بانوان ایران با این برد تاریخ ساز شد و برای اولین بار در تاریخ هندبال ایران مقام جهانی را از آن خود کرد.البته تاریخ بانوان هندبالیست ایران به این بازی ها ختم نشد آخرین روزهای سال دختران جوان دوباره قرار می گذارند. تیم جوانان کشورمان این بار در جریان مسابقات قهرمانی آسیا با موفقیت حریفان آسیایی خود را شکست داد و به مسابقات جهانی 2022 اسلوونی راه یافت.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا