خانواده و جامعه

افزایش دمای پنجشنبه در شرق گلستان/ امکان وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع

patc/ گلستاین رئیس سازمان هواشناسی استان گلستان روز پنجشنبه با اشاره به افزایش دما و وزش باد گرم نسبت به آتش سوزی در جنگل ها و مراتع به ویژه در شرق استان هشدار داد.

نوربخش داداشی در گفت وگو با patc، با اشاره به تشکیل جلسه پیش بینی کمیته بحران هواشناسی استان به ریاست معاون فنی اداره کل هواشناسی گلستان، اظهار کرد: در این جلسه، تحلیل الگوها و نقشه های پیش یابی هوا منجر به صدور آن شد. هشدار زرد شماره 31-1400/10/22.

وی با بیان اینکه تشریح وضعیت پیش‌بینی به اداره کل مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها برای اطلاع مردم و انجام اقدامات لازم ارائه شده است، افزود: این وضعیت به ویژه در شرق استان نسبتاً شدید خواهد بود. تا پایان همان روز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تاکید بر اینکه بر اساس نتایج پیش بینی شده پتانسیل لازم برای آتش سوزی جنگل ها و مراتع در استان به ویژه شرق کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: فکری به حال خود کنید.

اویشی از نفوذ سامانه سرد بارانی به استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده خبر داد و گفت: این سامانه موجب وزش باد شدید، کاهش محسوس دما (10 تا 12 درجه سانتیگراد)، بارندگی، مناطق کوهستانی و سردسیر، بارش برف و برف سنگین (به ویژه در روز دوشنبه) مه غلیظ و یخبندان را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مخاطرات این سامانه در اختلالات تردد جاده‌ای، کاهش چشمگیر دید و لغزندگی جاده‌ها به‌ویژه در مناطق کوهستانی متجلی می‌شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس لازم می‌دانیم اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا