استان ها

افزایش معنادار مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در آذربایجان شرقی

افزایش چشمگیر مصرف کودهای فسفاته و پتاس در آذربایجان شرقی

مسئول شرکت خدمات پشتیبانی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از افزایش چشمگیر مصرف کودهای فسفاته و پتاس در استان در سال جاری خبر داد و مصرف کودها نزدیک به استاندارد ابلاغی است.

به گزارش خبرگزاری patc آذربایجان شرقی، جمشید باقریان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بسیار خرسندیم که میزان مصرف کود فسفاته و کود پتاسه در سال منتهی به 23 اردیبهشت ماه جاری به ترتیب 1658.5 تن و 1314.7 تن نسبت به سال گذشته بوده است. در مدت مشابه سال گذشته مصرف کود فسفاته بیش از 7.5 برابر و مصرف کود پتاسیمی بیش از 16.6 برابر و مصرف این دو گروه از کودها به طور میانگین بیش از 12 برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه میانگین مصرف همچنان کمتر از حد استاندارد است اما افزایش مصرف این دو نوع کود در سال جاری نسبت به سال های اخیر بی سابقه بوده و سال خوبی برای مصرف بالای نهاده های کشاورزی است.

باقریان در ادامه ابراز امیدواری کرد که اگر خدای ناکرده با اقدامات اطلاع رسانی و آموزش بتوانیم استان و کشور را در برنامه مصرف میان مدت به یک سطح برسانیم.

وی گفت: در پاسخ به این امر، شرکت خدمات بیمه کشاورزی در نظر دارد در سال جاری بیش از 50 همایش در سراسر کشور برای معرفی سبدهای کود این شرکت و همایش آموزشی استفاده بهینه از کود برگزار کند که تاکنون چهار همایش برگزار شده است. در استان‌های گلستان، سمنان و مازندران برگزار می‌شود.» فارس طبق برنامه‌ریزی‌شده برگزار می‌شود و تمامی جلسات فوق برای توسعه و ترویج استفاده بهینه از کودهای کشاورزی برگزار می‌شود.

رئیس شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گفت: همایش استانی آذربایجان شرقی به منظور ارزیابی افزایش چشمگیر مصرف کودهای فسفاته و پتاس در سال جاری برای افزایش کمی و کیفی کشاورزی در 22 خردادماه سال جاری برگزار می شود. محصولات و بهبود سلامت عمومی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا