عمومی

امام رضا (ع) محور وحدت شیعه و سنی در گلستان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام محمد صالح منصوری در گفتگو با خبرنگاران آنلاین گفت: امام رضا (ع)یک) در ایران به ویژه در استان گلستان محور همبستگی است و شیعه و سنی به آنها علاقه خاصی دارند.

امام جمعه بندرترکمن افزود: ترکمن های اهل سنت گلستان به عشق امام رضا (ع)یک) نام فرزندان خود را رضا، محمدرضا، علیرضا و امثال اینها گذاشته و اغلب به زیارت امام هشتم می رفتند.یک) آن ها خواهند.

منصوری وی گفت: بسیاری از گلستانی ها قبل از اعزام به حج امام رضا را زیارت کردند.یک) یا وقتی از حج برمی‌گردند نزد امام پرابهوسی می‌روند و اینها گویا است فداکاری اهل سنت به اهل بیت پیامبرپ) و خاص امام رضا (یک) آره.

وی گفت: بسیاری از زوج های ترکمن پس از ازدواج برای اولین بار با هم به زیارت امام رضا می روند.یک) آنها رفته اند و سفر را یک نعمت در زندگی خود می دانند.

امام جمعه شهر ترکمن تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص)پ) به مسلمانان می گویند من در مقابل رسالتم از شما هستم حقوق من جز دوستی و محبت به اهل بیتم نمی خواهم متحد کردن اتحادیه آنها است.

منصوری ادامه داد: امام رضا(ع)یک) امام رئوف به این دلیل که بسیار مهربان بود و حوائج مردم و مخصوصاً زائران خود را برآورده می کرد، شهرت یافت، چنان که بنده بارها شاهد بوده ام.

او گفت: برخی از ما تصور اشتباهی داریم. بهبود مصرف آن فقط به معنای دیدن چشم و درمان بیماری است، اما امام رضا (ع)یک) چشم دل را برای دیدن مردم و دلهایشان می گشاید سیر تکاملی خلقت، اینها نشانه های رئوف است تبدیل شود امام رضا (یک) آره.

دکمه بازگشت به بالا