عمومی

اما و اگرهای افزایش تولید برنج/ نقشه راهی که وجود ندارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها – مریم ساحلی: مو شالیزارهای طلایی گیلان آشنا خاک از دست رفته و دست های پینه بسته برنج کاران این سرزمین است و هر کاری با این محصول ارزشمند توجه گیلانی ها را به خود جلب کرده است.

برنج یکی از غذاهای اصلی ایرانیان است، تولید برنج گیلان رتبه دوم کشور را دارد و بزرگترین تولیدکننده انواع برنج محلی مرغوب در ایران است.اگرچه افزایش قیمت این محصول استراتژیک در سال های اخیر باعث شده بسیاری از ایرانیان و گیلانی ها این محصول باکیفیت را روی میز نداشته باشند، اما هیچکس نمی داند. شالیزار یکی از ارکان مهم اقتصاد کشاورزی گیلان است.

عامل مهمی که همواره تحت تأثیر کشاورزی سنتی، عدم مدیریت صحیح منابع آبی موجود، کمبود کارخانه و غیره است. شالیکوبی چالش بین مسیر تولید و بازار است.البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که تغییرات آب و هوایی و خشکسالی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که این محصول باید در استان‌های دارای تنش آبی کنار گذاشته شود؛ این همان چیزی است که این رویه را بسیار ضروری می‌کند. پاسخ به نظر می رسد که استان های شمالی بیشتر از قبل برنج می کارند.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: خودکفایی در تولید برنج یکی از موضوعات مهمی است که دولت سیزدهم و وزارت جهاد در سفر هیئت دولت به گیلان در 20 بهمن ماه سال جاری دنبال کردند.

«سید جواد ساداتی نژاد» با بیان اینکه کشور سالانه یک میلیون تن برنج وارد می کند، افزود: با توجه به ظرفیت تولید برنج کشور، طبق برنامه خود در سه استان شمالی نباید برنج وارد کنیم. دوره کشت مقدار مورد نیاز. توسط کشور به راحتی قابل تولید است. این خبر با اظهارات متعددی از سوی کارشناسان کشاورزی و فعالان محیط زیست همراه شد، روش های افزایش عملکرد، شرایط اقلیمی موجود، کم آبی و غرقابی در کشت برنج از مواردی بود که در این زمینه مطرح شد.

اما اگر تولید برنج افزایش یابد / نقشه راه وجود ندارد

اهمیت امنیت غذایی به ویژه در تولید برنج

«محمود هوشیارفرد» محقق و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگار آنلاین با تاکید بر اهمیت کشاورزی به عنوان یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی و تولیدی هر جامعه گفت: امنیت غذایی امری بسیار مهم است. این یکی از ستون های پایداری است.» این مهم است.

وی با بیان اینکه برنج بعد از گندم دومین غله کشور و محصول استراتژیک است، گفت: این محصول در بیش از 100 کشور جهان در مساحتی حدود 164 میلیون هکتار و تولید سالانه حدود 510 میلیون تن کشت می شود. تولید برنج کشور حدود 2 میلیون تن و 300 هزار تن و سرانه مصرف برنج برای هر ایرانی 36 کیلوگرم است.

هوشیارفرد با اشاره به اینکه ایران با 1.2 میلیون تن به ارزش یک میلیارد دلار چهارمین واردکننده بزرگ برنج در جهان است، ادامه داد: به این ترتیب وابستگی وارداتی به این محصول اساسی، خطر بزرگی برای امنیت غذایی کشور است. اتکا به واردات این محصول ضروری، امنیت غذایی کشور را با خطر بزرگی مواجه می کند.

وی با تاکید بر اینکه حرکت به سمت امنیت غذایی، تلاش برای خودکفایی و کاهش واردات برنج از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: تحویل 100 درصدی نیازمند ارزیابی، تحقیق و تحلیل سیستماتیک طرح‌ها یا نوآوری‌ها است.تصمیم سفارش گیر آگاهانه مناسب است، سزاوار بررسی و بازنگری است.

سطح زیر کشت برنج را افزایش دهید

محققین در خصوص امکان افزایش عملکرد با گسترش سطح شالیزارها اظهار داشتند: کشت برنج در کشور سنتی و بر اساس تشخیص تک تک کشاورزان است و در حال حاضر بیش از 80 درصد کشاورزان گیلان عمدتا خرده‌مالک هستند. و میانگین سنی آنها نیز بالای 55 سال، به سن پیری رسیده است وارد کردن در حال حاضر تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مناطق مناسب برای کشت برنج در چین در شمال است و کشاورزان تمایل بیشتری به کشت برنج از این طریق دارند. توجه کن به وی افزود: استان های شمالی کاسه برنج کشور هستند و هم اکنون حدود 460 هزار هکتار برنج در این استان ها و حدود 170 هزار هکتار در سایر استان ها وجود دارد.

هوشیارفرد در ادامه با بیان اینکه بر خلاف گلستان سطح زیر کشت برنج در استان های گیلان و مازندران افزایش چندانی نخواهد داشت، افزود: تالاب های برنجکاری می توانند زمین های زیر کشت جدید استان های شمالی را بر اساس معیارهای بیوفیزیکی، اقتصادی و اجتماعی به مناسب و متوسط ​​تقسیم کنند. دسته بندی ها.

وی ادامه داد: بسیاری از باغ‌های مرکبات استان‌های شمالی به‌ویژه مازندران در سال‌های دور به کشت برنج روی آورده‌اند و هم‌اکنون باغ‌های ثالث که بیش از 20 درصد استان‌های شمالی را تشکیل می‌دهند، ظرفیت تبدیل شدن به شالیزار را دارند. درختان مرکبات بذری یا پیوندی بالای 60 سال در باغات، عملکرد غیراقتصادی و بازارپسندی پایین از جمله مشکلاتی است که تولید را در بخش باغبانی با مشکل مواجه می کند. البته موضوع اصلی تنها شناسایی زمین های مناسب برای کشت برنج نیست، بلکه تلاش برای حداکثرسازی منافع کشاورزان با توجه به شرایط اقلیمی و تغییرات اقلیمی است.

اما اگر تولید برنج افزایش یابد / نقشه راه وجود ندارد

اهمیت حمایت و رفع موانع

هوشیار فرد با اشاره به اینکه توافق خرید برنج در کاهش زیان دولت و ثبات نسبی قیمت برنج تاثیر بیشتری نسبت به خرید تضمینی دارد، خاطرنشان کرد: کشت برنج قراردادی مطمئن ترین و امکان پذیرترین آن است. قابل اعتماد ترین اولین قدم رسیدن به خودکفایی است کشت برنج معمولی ایمن ترین و قابل اطمینان ترین است قابل اعتماد ترین اولین قدم رسیدن به خودکفایی است. شالیزار قرارداد تجربه برنج کاران در نتیجه، حتی زمانی که قرارداد منقضی می شود، می توانند از آن استفاده کنند و یاد می گیرند که چگونه مزرعه خود را مدیریت کنند.

وی افزود: این توافق می تواند بین کشاورزان و برخی نهادها و شرکت های حامی دولت، نیمه دولتی، تعاونی ها یا بانک ها انجام شود. برنج کاران برخلاف برخی از محصولات زراعی یا باغی، آنها نگران فروش نیستند، اما همیشه در معرض خطر نوسانات قیمت نهاده ها و هزینه های تولید هستند.

این پژوهشگر کشاورزی افزود: دغدغه اصلی کشاورزان نبود سرمایه در گردش کافی برای کاشت، داشت و برداشت و همچنین عدم حمایت فنی برای کاهش هزینه های تولید به ویژه نیاز به نهاده هایی مانند کود، سموم و ماشین آلات است. همچنین به کشت مکانیزه برنج و افزایش واحدهای بانکی دست یافت توجه کن به این مهم ترین زیرساخت مکانیزه کشاورزی است که باید فراهم شود.

وی ادامه داد: بسیاری از کشاورزان مجبورند محصولات خود را از طریق واسطه ها به فروش برسانند و در غیر این صورت باید برنج را تبدیل به برنج کرده و مستقیماً به مغازه داران بفروشند و آنها نیز برای کسب سود بیشتر سعی می کنند محصولات را با قیمت کمتر خریداری کنند.

افزایش بهره وری از شالیزارها

افراد هوشیار علاقه را افزایش می دهند هنرها وی شالیزارها را اولین گام در جهت خودکفایی برنج می داند و گفت: در حوزه تولید برنج ضمن تمرکز بر توسعه کمیت تولید، باید به توسعه کیفیت آن نیز توجه ویژه شود. این مشکل را می توان با برنامه ریزی ویژه و استفاده از فناوری های نوین کارآمد، بهینه سازی استفاده از منابع تولید و منجر به تولید محصولاتی که ضمن تکمیل جیره، خودکفایی در محصولات را تامین می کند، برطرف کرد.

وی با اشاره به خشکسالی رخ داده در نیمه دوم قرن بیستم ادامه داد: برنج یکی از وابسته به آب ترین گیاهان است که به طور متوسط ​​در هر هکتار شالیزار 80 تا 10 هزار مترمکعب آب مصرف می شود. به طور متوسط ​​سالانه بیش از 10 درصد کاهش تولید برنج را به همراه داشته است که امسال به 30 درصد رسیده است.دولت برای تامین برنج از سامانه پرمحصول فجر و شیرودی 200 هزار تن برنج خارجی وارد کرد تا کمبود را جبران کند. . بازار با نرخ مصوب بنابراین ما نگران تامین آب برای کشت برنج هستیم که باید به آن رسیدگی شود. زیرا اگر به مدیریت بهینه این نهاده کمیاب توجه نکنیم با هر سال زراعی مشکل کم آبی بیشتر نمایان می شود.

به گفته محققان، در سال‌های اخیر مسائل کم‌آبی و وجود آب مورد نیاز و همچنین آماده‌سازی به موقع خزانه‌ها و آماده‌سازی زمین در فصول رشد به این نگرانی‌ها اضافه شده است. در سال های اخیر موضوع کم آبی و تامین آب مورد نیاز و آماده سازی به موقع خزانه، آماده سازی زمین در فصل رشد نیز به این مسائل اضافه شده است.نشان می دهد: زیرساخت های سنتی مانند آب بندی 👉👏 حذف می شوند.اما با تسطیح، نوسازی و ادغام شالیزارها و بهینه‌سازی استفاده از آب‌های سطحی؛ کاشت واریته‌های پرمحصول، باکیفیت و خوش‌خوراک، دوره‌های رشد کوتاه، واریته‌های مقاوم به آب، واریته‌های مقاوم به بیماری. هنرها عملکرد برنج در استان های شمالی به ویژه به دلیل بارندگی در اواخر فصل، مدیریت مواد مغذی و کنترل آفات، بیماری ها و علف های هرز می تواند افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تسطیح و تجمیع شالیزارها، مصرف آب در واحد سطح به نصف کاهش می یابد، افزود: در شالیزارها از آبیاری قطره ای، آبیاری منظم و سیستم نوک تیز استفاده می شود که می تواند آب را کاهش دهد. مصرف. 30 تا 50 درصد آب برای تولید محصول. همچنین تعیین ارزش واقعی آب در بخش تولید برنج و قیمت گذاری آن بر اساس قیمت واقعی یکی از ابزارهای مناسب مدیریت آب است.

محققان می گویند که باید توجه ویژه ای به معرفی ارقام جدید بهبود یافته برنج شود: برنج کاران آنها علاوه بر افزایش تولید، با مسائل نگهداری کیفی و رضایت مصرف کننده نیز مواجه هستند. البته بسیاری از ارقام اصلاح شده برنج بدون شک کیفیت بهتری نسبت به برنج وارداتی دارند، اما فراموش نکنید که گیلان دومین تولید کننده برنج کشور و بزرگترین تولید کننده انواع برنج مرغوب داخلی است. داخلی.

اما اگر تولید برنج افزایش یابد / نقشه راه وجود ندارد

ضایعات کارخانه برنج را کاهش دهید

او همچنان به کاهش زباله های کارخانه ادامه می دهد برنجکوبی گام دوم را خودکفایی دانستن و گفتن: کاهش ضایعات خرد کردن برنج مشکل ساز است. برنج کاران قیمت برنج شکسته 30 تا 50 درصد برنج سالم است؛ از یک سو بازده تبدیل برنج سفید سالم ایده آل نیست، از سوی دیگر. شالیکوبی های سنت دلیل هدر رفتن برنج است.

هوشیار فرد با اشاره به اینکه میانگین ضایعات برنج حدود 12 درصد است که قابل قبول نیست، ادامه داد: با کاهش یک درصدی ضایعات برنج حداقل 30 هزار میلیارد ریال از زیان سرمایه جلوگیری می شود.متاسفانه در سال های اخیر زمان کاشت نامناسب و نامناسب بودن سهمیه برداشت و زمان آبیاری برنج و عوامل دیگری مانند برداشت کوبی با برداشت کمربند 👉👏 یا کمباین های نامناسب، مهارت های مکانیکی ناکافی در عملیات خشک کن شالیزار، کمبود منابع مالی برای نوسازی و بهینه سازی کارخانه برنجکوبی مهمترین علت ضایعات شکستگی برنج سفید است.

او گفت افزایش نرخ هنرها شالیزارها برای رشد این محصول به خرد نیاز دارند افزایش علاقه هنرها شالیزارها برای رشد این محصول به خرد نیاز دارندبرای تکرار: برنج کاران باید مدیریت کند قابل قبول تر تبدیل شود.

هوشیار فرد گفت: در تولید برنج مهمترین انتخاب استفاده به موقع از کودها و سموم است که تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش عملکرد برنج دارد، بنابراین برای هر خاک میزان و نوع کود مصرفی برای مدیریت بهینه متفاوت است. در مزارع برنج شاهد افزایش متوسط ​​15 درصدی عملکرد برنج هستیم.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات آموزشی عملی و حضوری برای تقویت ارتباط و اعتماد متقابل با کشاورزان بسیار حائز اهمیت است و در واقع باید تلاش شود تا اعتماد لازم در جامعه کشاورز ایجاد شود و از این طریق برنج کاران به کارشناسان و اطلاعات ارائه شده اعتماد کنید. ارتباط منظم و مستمر با کشاورزان توسط کارشناسان و مجریان باعث می شود همیشه احساس کنند که در تمام مراحل به کارشناسان دسترسی دارند و می توانند از راهنمایی های آنها بهره مند شوند.

هوشیار فرد افزود: از کشاورزان و پروژه می خواهیم استقامت داشته باشند. پاسخ های تولید برنج در پنج سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

نیاز به حرکت در مسیر درست است

کارشناسان در سال های اخیر بارها به کمبودهای مسیرهای تولید برنج و اهمیت مدیریت منطقی منابع آبی موجود و جلوگیری از هدر رفت آب، نوسازی کارخانه ها و موارد دیگر اشاره کرده اند. برنجکوبی، بر معرفی ارقام جدید مناسب برای اقلیم، مکانیزاسیون کاشت، آموزش کشاورزان و تنظیم بازار تاکید دارد. اما اکنون که صحبت از افزایش تولید و قدم گذاشتن در مسیر خودکفایی این محصول استراتژیک است، به راهکارهای کارشناسان مجرب توجه کنید و سعی کنید مشکلات و برنامه های موجود را برطرف کنید. پاسخ این امر بر اساس امکانات موجود و ملاحظات اقلیمی و زیست محیطی یک ضرورت انکارناپذیر است.

دکمه بازگشت به بالا