حوادث و رویدادها

امهال دو ساله وام کشاورزانی که سیل به آنها خسارت زد/احداث و ترمیم سیل‌بندها در اولویت قرار دهید

patc/ کرمان وزیر کشور همچنین درباره نحوه کمک به کشاورزان گفت: کشاورزان سیل زده باید دو سال وام معوق کنند و لیستی از کشاورزان وام گیرنده تا تسهیلات قرض الحسنه و چک برای آنها ارسال شود. برنگشت.

احمد واحدی شامگاه 30 دی ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: باید با ساخت، تعمیر و تقویت سدهای کنترل سیل، مردم را نسبت به خسارات سیلاب اطمینان دهیم.
وی با اشاره به آمار تلفات دامی در سیل افزود: مجریان فرمان امام خمینی (ره) جبران خسارات ناشی از سیل به دامداران را پذیرفته اند، فقط کافی است آمار دقیق ارائه کنید، همچنین لوازم خانگی دقیق ارائه کنید. آمار خسارت بدون توهین به کسی
وی ادامه داد: چاه هایی که به طور کامل تخریب شده اند می توان در مجاورت همان چاه ها چاه های جدید حفر کرد و بلافاصله این چاه ها را تعمیر کرد.
وحیدی همچنین درباره بیماری های قارچی رخ داده پس از سیل تصریح کرد: سپاه ثارالله با در اختیار قرار دادن تجهیزات سمپاشی لازم در اختیار سازمان جهادکشاورزی قرار گرفته است.
وی افزود: «تعداد دقیق منازل آسیب دیده و تخریب شده در سیل اخیر اعلام شده است».
وزیر کشور گفت: هشت پروژه آبخیزداری باید در جنوب استان کرمان اجرا شود که تمام تلاش خود را برای تامین اعتبار آن انجام می دهیم.
وی با انتقاد از ساخت و ساز غیرمهندسی برخی راه ها گفت: اداره کل راهداری راه های آسیب دیده را سریعا تعمیر کنید.

وحیدی درباره ورود تجهیزات سنگین به جنوب استان کرمان، تصریح کرد: طرح اجرای لایروبی باید سریعا ارائه شود، از فردا لایروبی رودخانه انجام می شود و تعمیر سدهای کنترل سیلاب در اولویت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تعمیر و بازسازی راه ها بسیار حائز اهمیت است، گفت: راه های روستایی باید سریعا بازگشایی شود تا در صورت وجود افرادی در این روستاها که نیاز به جابجایی فوری دارند و یا حادثه ای رخ داد، سریعاً کار مردم آغاز شود. مردم چاره ای ندارند، راه ها باید فورا باز شوند.
وزیر کشور در ادامه سخنان خود گفت: ادامه سیل بند خرم در اسرع وقت اجرایی می شود که تاکنون 25 کیلومتر آن اجرا شده است.
وی گفت: تجهیزات شهرداری هایی که برای مقابله با چنین حوادثی نیاز به امکانات دارند.
واحدی گفت: انبارهای هلال احمر استان کرمان باید تقویت شود و بسته های معیشتی به روستاییان تحویل داده شود.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید با توده مردم ارتباط برقرار کنند، سپس خطاب به فرماندار گفت: به هر روستایی بروید، درد و صدای توده ها را بشنوید، در جمع بمانید، مشکلات توده ها را حل کنید و مشکلات مردم را حل کنید. توده ها مردم در چارچوب قانون هستند فصل
وزیر کشور درباره سخنان مردم گفت: مردم می گویند در سال 98 مسئولان به این مناطق آمدند و وعده هایی دادند که عملی نشد، اما همه ما مسئولان می دانیم که موظفیم به وعده های خود عمل کنیم، این کار را انجام دادیم. برای مردم.”

واحدی گفت: آبگرفتگی منزل، پمپاژ آب و انتقال آن به محل دیگری با یک دستگاه تانکر.
وی در پایان از تمامی دستگاه ها، دستگاه ها و دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برای کاهش خسارات سیل و کمک رسانی به مردم تقدیر و تشکر کرد و افزود: طرح هادی را بازنگری کنید.
به گزارش patc، کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر کشور در این نشست گفت: تا زمانی که شرایط به ثبات برسد، در کنار مردم خواهیم بود و هر گونه خدمات لازم را به آنها ارائه خواهیم کرد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا