بین الملل

امیرعبداللهیان: آمریکا دائم درخواست مذاکره می‌کند ولی ما به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب در حاشیه نشست ملی ایران و همسایگان، نشست وزرای امور خارجه کشورهای مذاکره کننده هسته ای در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر مذاکراتی را در سطح کارشناسان ارشد، مدیرکل سیاسی سازماندهی می کنیم. و معاون وزیر».

او گفت: «برای ما مهم است که وقتی در میز مذاکره به نتیجه خاصی رسیدیم، مردم جزئیات را بدانند و امیدوارم بتوانیم به آن نزدیک شویم».

امیرعبداللهیان درباره مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا نیز گفت: آمریکایی ها خواستار مذاکره مستقیم بودند اما نتیجه گیری ما به آن جا نرسیده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین از سفر خود به هند و سریلانکا خبر داد و گفت: هفته آینده به هند و سریلانکا سفر خواهم کرد و این سفر چندین هدف را محقق خواهد کرد.

وزیر امور خارجه در تشریح هدف از سفر خود به هند افزود: اولاً وزیر امور خارجه من در چهار ماه گذشته دو بار به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است و ثانیاً روابط سیاسی و اقتصادی خوبی با هند داریم. ، موضوعات همکاری های اقتصادی و فنی در حال انجام است.

وی افزود: در سریلانکا علاوه بر مذاکرات دوجانبه، گام های مهمی در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی و اجرای پروژه هایی مانند سد و نیروگاه برداشته ایم که در سریلانکا پیگیری خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه همچنین درباره همکاری ایران و ترکیه گفت: در آخرین دیدار آقای رئیسی و اردوغان در حاشیه اجلاس سران OECD در عشق آباد، روسای جمهور دو کشور با تشکیل کمیته عالی ایران و ترکیه موافقت کردند همکاری در تهران امیدواریم نشستی برگزار کنیم و در عین حال ممکن است اجلاس سه جانبه همکاری در آستانه برگزار کنیم.

311311

دکمه بازگشت به بالا