عمومی

انتقاد شدید روزنامه جوان از شاکردوست و جعفری

ناآگاهی شاکردوست از اینکه قانون اساسی کشورش مشخص شده است، شاید به دلیل ضعف سیستم آموزشی باشد، اما اینکه شاکردوست به نام مفاد قانون اساسی اظهارات کذب و سهل انگارانه منتشر کرد، مصداق نشر اکاذیب است. حتی به اندازه کافی تحصیل کرده که بتواند قانون اساسی او را درک کند، بازیگران قانون اساسی به خود اجازه می دهند در مورد هر چیزی اظهار نظر کنند. ”

به گزارش patc، در یادداشتی در روزنامه جوان در این بیانیه آمده است: “قبل از ناآرامی های اخیر 40 روز، سلبریتی ها اغلب در اخبار جعلی و رسانه های مستهجن قرار می گرفتند. ازدواج یا طلاق، افشای روابط پنهانی و اتهامات جنسی، نوع لباس و آرایش بازیگران و نحوه ژست گرفتن آنها در جلوی عکاسان، سلبریتی های فضای مجازی هستند، اما ناگهان این دسته از افراد خود را مصلح اجتماعی و اعضای موثر می پندارند، شروع به نقش آفرینی در حوادث کرده اند، این افراد با سواد سیاسی و رسانه ای پایین و اخبار جعلی. و سایت های خبری مستهجن که سخنان آنها نیز از رسانه های ضد ایرانی سرچشمه می گیرد، سلبریتی ها بدون هیچ فضیلت دیگری تنها با تکیه بر شهرتی که به دست می آورند، به تریبون های تاثیرگذاری تبدیل شده اند که ذهن بینندگان را شکل می دهند و به منافع ملت آسیب می رسانند؛ گاه تأثیرات فاجعه باری.

پست اخیر الناز شاکردوست بازیگر سینما در اینستاگرام نمونه ای عالی از تحلیل ظاهر و عمق ذهن افراد مشهور سینما است. شکادوست با انتشار متن های عجیب و غریبی که در رسانه های ضد ایرانی بازتاب بسیاری داشت، ادعاهای پوچ در مورد قانون اساسی کرد. شاید ناآگاهی شاکردوست از این که قانون اساسی کشور آن را قید می کند ناشی از ضعف سیستم آموزشی باشد، اما اینکه شاکردوست به نام احکام قانون اساسی مطالبی کذب و سهل انگارانه منتشر کرده است، از مصادیق دروغ منتشر شده است. بازیگری که حتی آنقدر سواد نداشت که قانون اساسی کشورش را بشناسد به خودش اجازه داد در مورد هر چیزی نظر بدهد.

اینکه آیا قوه قضائیه در آینده با چنین دروغ‌هایی برخورد خواهد کرد یا نه، یک سوال جداگانه است، اما اینکه بازیگری که قانون را درک نمی‌کند، به راحتی می‌تواند یک متن دروغ را با مخاطبان به اشتراک بگذارد و آن متن در رسانه‌های ضد ایرانی منعکس شود. نشانه عمق فاجعه . این فرهنگی است که در ایران افراد مشهور را می سازد. تعداد لایک های این پست هم نشان می دهد که فالوورها و سلبریتی های بی سواد شاکردوست چقدر نادان و بی سواد هستند و هر چیزی را بدون تحقیق تایید می کنند فقط به خاطر انتشار یک سلبریتی! حالا که متن Shack Duster دروغ است، آیا بازیگر مجبور به عذرخواهی و اصلاح اشتباهاتش می شود؟ ! چه مکانیزم هایی برای پیگیری این موضوع و پاسخگویی سلبریتی ها به خاطر موقعیت هایشان وجود دارد؟ !

اخیراً شهرداری تهران اعلام کرده است که یک بازیگر را به دلیل انتشار اخبار جعلی متهم می کند و شهردار تهران را مقصر این مشکل دروغین معرفی می کند. چرا برای سایر سلبریتی ها که در این شرایط موج سواری می کنند این اتفاق نمی افتد؟ ! «فرجا» داستان اخیر امیر جعفری را دیده است؟ چندی پیش جعفری بازیگر نقش سرکرده اراذل در سریال «یاگی» با انتشار پستی از اغتشاشات حمایت کرد و از اراذل و اوباش خواست تا خود را مسلح کنند! این متن هزاران بار در فضای مجازی و فقط در صفحه اینستاگرام جعفری دیده می شود، اگر ایده های متاثر از این پیشنهادها برای دستیابی به سلاح و درگیری مسلحانه تلاش کنند، چه کسی پاسخگوست؟ ! آیا افرادی مثل جعفری که این روزها آتش می زنند در جنایاتی که در حال وقوع است شریک نیستند؟ !

گروه های سلبریتی نشان داده اند که نه شایسته توجه است و نه شایسته اقدام اجتماعی. این افراد فقط به خریدن حواس مردم معروف هستند و اگر حواس مردم از آنها گرفته شود به همان سرعتی که معروف شدند فراموش می شوند. برخورد ضعیف حقوقی با این افراد، توهم «رهبرانی» را برای آنها به وجود آورده است که عملاً نقش مخربی در زمینه‌های تاریخی مانند حوادث هفته‌های اخیر داشته‌اند. طبق قانون، فرقی بین یک اراذل و اوباش نادان و یک سلبریتی پرمدعا و بی سواد که دیگران را به شورش دعوت می کند، وجود ندارد، حتی اگر سلبریتی ها به دلیل شهرت و نفوذ اجتماعی سهم بیشتری از این رویدادها دارند. سلبریتی ها باید بدانند که قانون شکنی و شورش برایشان هزینه دارد و قانون جلوی هرج و مرج و کشتار مجازی آنها را خواهد گرفت. مردم منتظر برخورد صریح و قاطع قوه قضائیه هستند. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا