خانواده و جامعه

انتقاد «منتظری» از ورود بخش دولتی به حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای

patc/گلشتاین نماینده مردم گرگان و آق قلا شورای اسلامی شهر، ورود دولت به آموزش و پرورش را غیرقابل توجیه خواند و گفت: چه لزومی دارد که بخش دولتی وارد حوزه آموزش فنی و حرفه ای شود؟

غلامرضا منتظری عصر امروز (چهارشنبه، 14 مرداد) در مراسم گرامیداشت هفته ملی مهارت با حضور معاون آموزش فنی و حرفه ای کشور، اظهار کرد: امروز موضوع اصلی در کشور ما این است که اعتبار بخشی فرهنگی در این زمینه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. آموزش رسمی

وی با بیان اینکه دانش گامی به سوی شایستگی است، افزود: مهارت ها در حوزه شایستگی معنا پیدا می کنند و برای کسب مهارت باید از دانش شروع کرد و وظایف آموزش، رسانه، صدا و سیما و … را ضمیمه کرد. اهمیت زیادی برای این اهمیت دارد. آنها باید آموزش رسمی ارائه دهند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در شورای اسلامی با بیان اینکه شورای فرهنگی آمادگی دارد از انتشار آثار سرآمدان و مفاخر در حوزه فنی و حرفه ای و معرفی این مفاخر حمایت کند، تصریح کرد: شورا آمادگی دارد با بررسی رشته های فنی و حرفه ای زندگی مشاهیر و مشاهیر، آنها را به عنوان الگو به جامعه معرفی کند.

منتظری با تاکید بر لزوم شناخت و تجلیل از متخصصان برجسته فنی و حرفه ای از طریق صدا و سیما، گفت: بخش فنی و حرفه ای کشور مغفول مانده است و باید اجازه داد تا کسانی که در این زمینه موفقیت هایی کسب کرده اند در این راه به آنها کمک کنیم. به جای اینکه با تشویق های توخالی یا پرتاب سنگ جلوی آنها را بگیریم به برتری.

وی با تاکید بر اهمیت بخش خصوصی در حوزه فنی و حرفه ای تاکید کرد: قانون برای اجراست، بخش دولتی نیاز به ورود به حوزه آموزش فنی و حرفه ای دارد، از سوی دیگر در تولید فنی و حرفه ای تمرکز باید روی کیفیت باشد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا شورای اسلامی با ابراز امیدواری خاطرنشان کرد: فناوری و تخصص بدون تجهیزات و امکانات نمی تواند شکوفا شود. علاوه بر تامین تجهیزات فنی و حرفه ای، به نیروی انسانی و سرمایه انسانی گلستان نیز توجه می شود.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا