بین الملل

انگلیس ۹۰ قاضی اوکراینی را آموزش می‌دهد

به گزارش اسکای نیوز، برنامه ای در بریتانیا برای آموزش قضات اوکراینی برای محاکمه روس ها تحت رهبری قاضی که ریاست دادگاهی در یوگسلاوی سابق را بر عهده داشت، در حال اجراست.

به گزارش اسکای نیوز، یک قاضی بریتانیایی که بر محاکمه رادوان کارادزیچ، رهبر سابق صرب‌های بوسنی نظارت می‌کرد، در حال پیشبرد طرح دولت بریتانیا برای آموزش حدود 90 قاضی اوکراینی است که چگونه سربازان روسی را به اتهام جنایات محاکمه کنند. این جنایت جنگی است.

رسانه ها امروز گفتند که اولین دسته از قضات هفته گذشته در “مکان های نامعلوم در منطقه” به عنوان بخشی از سرمایه گذاری 2.5 میلیون پوندی (3 میلیون دلاری) در اوکراین آموزش دیدند.

ویکتوریا پرنتیس که در اواخر اکتبر به عنوان دادستان کل انگلیس منصوب شد، در مصاحبه ای با تایمز در اوایل ماه جاری درباره این طرح بحث کرد. او ادعا کرد که همتایان اوکراینی‌اش با «فهرست وحشتناکی از جنایات جنگی، با بیش از 43000 پرونده ثبت‌شده» مواجه شده‌اند و متعهد شد از «تحقیق» خود در مورد آنها حمایت کند.

او در مصاحبه با اسکای نیوز از این اقدام به عنوان یک عامل بازدارنده برای نیروهای روسیه استقبال کرد.

وی افزود: این 90 قاضی پس از یک دوره آموزشی واقعا فشرده برمی گردند و بهتر می توانند این دادگاه ها را اداره کنند.

این پروژه توسط هاوارد موریسون وکیل کهنه کار بریتانیایی که در ماه مارس به عنوان مشاور وزیر دادگستری اوکراین منصوب شد، هدایت می شود. او ابراز تمایل کرد که شخصیت‌های ارشد رهبری روسیه را به همان روشی که اسلوبودان میلوسویچ، رئیس‌جمهور سابق یوگسلاوی و رهبران صرب‌های بوسنی توسط دادگاه ویژه یوگسلاوی سابق کیفرخواست صادر کردند، محاکمه کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا