علمی و پزشکی

اولین کهکشان مشت های خود را به روی جیمز وب باز می کند

این هفته، تیم عملیات جیمز وب برای پرتاب سلاح های NIRCam، NIRISS و NIRSpec چراغ سبز نشان داد و هفت مدل از 17 مدل طراحی شده برای تکمیل کل تلسکوپ فضایی جیمز وب را ارائه کرد.

NIRCam یک ابزار تلسکوپ فضایی جیمز وب با دو عملکرد اصلی است. به نظر می رسد یک دستگاه ضبط با طول بین 0.6 تا 5 میکرون، و همچنین یک سنسور رو به بالا برای 18 عینک به عنوان یک آینه منفرد. به عبارت دیگر، این دستگاه یک دوربین است و همچنین برای ارائه اطلاعات مطابق با 18 لایه شیشه بزرگ و در عین حال دوربین مادون قرمز با 10 آرایه جیوه-کادمیم-تلوراید (HgCdTe) و هر کدام استفاده می شود. این تیم دارای رزولوشن 2048 و 2048 پیکسل است.

FGS-NIRISS ابزاری است که در تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) وجود دارد که دقت دقیق و ابزار علمی را با تصویر و طیف‌نگار نزدیک به فروسرخ ترکیب می‌کند. زمین برای ساخت یک تلسکوپ مادون قرمز غول پیکر توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا.

فضاپیمای NIRSpec یکی از چهار ابزار علمی است که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب پرتاب شد. NIRSpec یک طیف‌سنج چند رشته‌ای است که می‌تواند به طور همزمان مقدار مادون قرمز تا 100 جرم مانند ستارگان یا کهکشان‌های کم، متوسط ​​و بالا را اندازه‌گیری کند. بررسی همچنین در طول موج های 0.6 میکرومتر تا 5.0 میکرومتر انجام می شود. همچنین دارای نشانه های بصری عالی از مکان های مختلف و همچنین بخشی جدایی ناپذیر (IFU) از تصاویر سه بعدی است. این فضاپیما توسط آژانس فضایی اروپا و توسط شرکتی به نام آستریوم ساخته شده است.

تلسکوپ فضایی جیمز وب بر روی اولین کهکشان ها تمرکز خواهد کرد

اعلامیه اخیر ناسا آماده سازی MRS MIRI و چشم انداز اشتراک فناوری را برجسته کرده است.

اصطلاح “MIRI” مخفف “Medium-Infrared Instrument” است که با “MIRI’s MRS” و “Medium-resolution spectroscopy mode” ترکیب شده است.

آلوارا لابیانو و دیوید لا، اخترشناسان تلسکوپ فضایی، آلوارا لابیانو و دیوید لا، می‌گویند: «نگاه MRS یکی از پیچیده‌ترین ویژگی‌های تلسکوپ جیمز وب است، تلسکوپ وسیع میدانی که طیف وسیعی از نجومی و نجومی را نمایش می‌دهد. ویژگی های نجومی. . همزمان.

او همچنین گفت که نمایشگر سه “مکعب داده” را ارائه می دهد که در آنها هر پیکسل در تصویر شکل منحصر به فردی دارد. این طیف نگارها ابزارهای قدرتمندی برای مطالعه نجوم و سینماتیک هستند، زیرا بهترین عناصر تفکر و هنر سنتی را در خود جای داده اند.

ابزار “MRS” به گونه ای طراحی شده است که با طول پارتیشن های توزیع شده و حداقل تفاوت های قابل مشاهده سازگار باشد. لاو و لابیانو پست می‌گوید: «این دستگاه آنقدر قدرتمند است که می‌تواند تعداد زیادی اتم و سلول را در نواحی مختلف شناسایی کند و در بالاترین پتانسیل خود قادر به مطالعه آزاد شدن هیدروژن از اولین کهکشان‌ها خواهد بود».

نوع و فرمت تصویر “MIRI’s MRS” را مشخص کنید

لا و ​​لابیانو خاطرنشان می‌کنند: «هنگامی که جزر و مد تغییر می‌کند، دستگاه به هیدروکربن‌های مولکولی در کهکشان گرد و غبار اطراف نگاه می‌کند و منابع نوری مانند اکسیژن، آرگون و اکسیژن را شناسایی می‌کند که به ما درباره آن می‌گویند.» کیهان نجومی، تشخیص می دهد.

او افزود: «نزدیکتر به زمین، MRS نقشه واضحی از یخ و مولکول‌های ساده در سیارات اصلی منظومه شمسی و روی قرص‌هایی که سیاره را تشکیل می‌دهند که به دور ستاره‌های دیگر می‌چرخند، ایجاد می‌کند.»

هنگامی که کیفیت تصویر و ادغام فضایی خطوط داده چندگانه به درستی ایجاد شود، جعبه ابزار MIRI برای آزمایش پاسخگویی دستگاه کار خواهد کرد، که لا و لابیانو می‌گویند که شامل تعدادی مراحل، مانند به حداقل رساندن اعوجاج و رکود است. فیلدهای مشاهده “جیمز وب” هستند.

این دو دانشمند گفتند: “ما آرایه منحصر به فرد MRS و بخش کوچکی از دقت بینایی آن را نشان می دهیم که از طیف شیشه ای اخیر در مرکز کهکشان Sigert NGC 6552 به دست آمده است.” پس از آماده شدن MRS، نقش کلیدی در برنامه های علمی که بخشی از پروژه اصلی تلسکوپ فضایی جیمز وب هستند، در چند هفته دیگر ایفا خواهد کرد.

46

دکمه بازگشت به بالا