خانواده و جامعه

بازداشت زورگیر تک‌رو در شهرک‌غرب / سرقت خودرو با جرثقیل

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک نفر زورگیر، راننده جرثقیل، سارق و … خبر داد.

به گزارش patcسرهنگ جلیل موفوفی در تشریح سه مورد این پلیس در 24 ساعت گذشته گفت: یکی از این پرونده ها مربوط به دستگیری زورگیر تکرو بوده است. با افزایش موارد سرقت گوشی تلفن همراه در غرب و شهرک سعادت آباد با روش های خاص مانند موتورسیکلت تکرو، رسیدگی به این پرونده توسط تیم عملیاتی کلانتری محل در دستور کار قرار گرفت و ماموران خادو تحقیقات میدانی را آغاز کردند. این منطقه.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی با بررسی و بازجویی مشخصات متهم و زمان حضور متهم را مشخص کردند، گفت: تا روز گذشته تمامی واحدهای گشت اطلاعات به دست آمده را منتشر کردند. شهروندان با دیدن او در حال زاغ زدن بلافاصله وارد عمل شدند و در عرض چند دقیقه از اجرای طرح تعقیب و گریز و مهار، متهم دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

مفاهی درباره سلاح سرد کشف شده از متهم گفت: متهم 18 ساله در تحقیقات پلیسی به سرقت و 10 فقره زورگیری از شهروندان و سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری سارق خودرو در شرق تهران خبر داد و گفت: در پی سرقت یک دستگاه نیسان وانت در محله حکیمیه پارس تهران، تیمی از ماموران پلیس آگاهی برای رسیدگی به این موضوع محول شدند. دزد را دستگیر کنید یا دزد

وی با بیان اینکه در تحقیقات و بازرسی پلیسی 3 سارق سرقتی توسط ماموران کشف شدند، افزود: در تحقیقات انجام شده محل اختفای متهم مشخص شد و پس از کسب مجوز قضایی، افراد مجرب در یک عملیات منسجم و کارآمد تیمی از ماموران ویژه به مخفیگاه آنها رفتند و هر سه نفر در محل دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند. همچنین در تحقیقات اولیه یک دستگاه خودرو سرقتی نیز کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری منطقه تهران بزرگ، متهمان را بین 40 تا 45 ساله دانست و گفت: این افراد در تحقیقات اولیه به تبانی مجرمانه و سرقت خودرو در محله پارس تهران اعتراف کردند.

سرقت ماشین با جرثقیل

وی همچنین از دستگیری یکی دیگر از سارقان خودرو در شهرک غرب خبر داد و گفت: با تلاش ماموران شهرک غرب، راننده جرثقیل که 6 خودرو سرقت کرده بود دستگیر شد. کلانتری محلی با اعزام تیم پلیس به این موضوع و با استفاده از ابزارهای ویژه اقدام به دستگیری سارقان خودرو کرد و تحقیقات مقدماتی را آغاز کرد.

موفوحی با بیان اینکه پلیس در تحقیقات و تحقیقات پلیسی به اسرار مشابه سرقت دست یافت، گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد سارقان پس از انتخاب هدف با استفاده از یک دستگاه جرثقیل اقدام به سرقت خودروی مورد نظر کرده اند. تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران در حین گشت زنی مظنون را شناسایی کردند و وارد عمل شدند تا مظنون را به صورت غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس منتقل کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم 32 ساله در تحقیقات مقدماتی به 6 فقره سرقت اعتراف کرد. وی همچنین خریدار خودرو را معرفی کرد که وی نیز با ترخیص قضایی دستگیر شد.

به گزارش مواکوه، متهمان دستگیر شده در این سه عملیات تفهیم اتهام شده و برای ادامه پرونده جنایی روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا