حوادث و رویدادها

بازداشت سارقان «در خم‌ کُن» با ده‌ها فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان حرفه‌ای محتویات داخل خودرو در غرب تهران خبرداد.

به گزارش patc، سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال وقوع سرقت‌های سریالی از داخل خودروهای شهروندان در غرب تهران، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان حاکی از آن بود که سه مرد جوان در ساعات پایانی شب با یک خودروی سرقتی پراید مشکی رنگ در خیابان‌های غرب تهران به‌خصوص در محدوده خیابان ستارخان تردد کرده و پس از شناسایی خودروهای شهروندان در مناطق کم تردد و کم نور اقدام به کج کردن در آنها کرده و محتویات داخل خودرو و صندوق عقب را سرقت کرده‌اند.

وی افزود: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهمان را در جنوب تهران شناسایی کردند و متوجه شدند این افراد سابقه‌دار بوده و پیشتر هم به دلیل سرقت دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان حرفه‌ای بوده و مدام مخفیگاه خود را تغییر داده بودند، گفت کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات اقدام به هماهنگی‌ با مقام قضایی کرده و راهی مخفیگاه متهمان شده و در یک عملیات منسجم این افراد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولی‌پور گودرزی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان گفت:‌ متهمان پس از انتقال به اداره بیستم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی منکر جرم خود شدند، اما پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود از سوی کارآگاهان به جرم خود مبنی بر ده‌ها فقره سرقت محتویات داخل خودرو در غرب تهران اعتراف کردند.

وی از تشکیل پرونده برای سه متهم دستگیر شده خبر داد و گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی قرار دارند و پس از آن برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهند شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا