حوادث و رویدادها

بازداشت پرستار ایتالیایی به خاطر دور ریختن واکسن ها به جای تزریق آنها

یک پرستار ایتالیایی واکسن‌های کرونا را به جای تزریق آن‌ها دور انداخت و روی افراد بانداژ گذاشت تا از افشای اعمالشان جلوگیری کند.

به گزارش patc، این پرستار متهم است که حداقل 45 نفر را عملاً واکسینه نکرده است.

در پی دستگیری این پرستار ایتالیایی، این چهار نفر تا پایان تحقیقات به عنوان همدستی در بازداشت خانگی قرار گرفتند.

این پنج نفر به اختلاس، جعل و اختلاس متهم شدند. بر اساس گزارش ها، 45 نفر که گواهی واکسن جعلی دریافت کرده بودند نیز متهم شدند.

تحقیقات پلیس پس از آن آغاز شد که یک پزشک در بیمارستان آنکونا به اقدامات همکار خود مشکوک شد.

فیلم پلیس نشان می دهد که پرستاری قبل از اینکه وانمود کند واکسن را به بازوی یک فرد تزریق می کند، سوزن سرنگ را در سطل زباله های پزشکی می ریزد.

پلیس آنکونا این گروه را به همکاری با معترضان برای ساخت واکسن کووید-19 متهم کرده است که می خواستند 300 یورو برای مجوزهای بهداشتی جعلی بپردازند.

طبق قانون جدید ایتالیا، افراد واکسینه نشده از دسترسی به بارها، رستوران ها و وسایل حمل و نقل عمومی داخلی محروم خواهند شد. البته افرادی که به تازگی از بیماری عروق بیماری کرونا بهبود یافته اند، از مقررات جدید «گذرنامه فوق سبز» مستثنی هستند.

به گزارش یورونیوز، در دسامبر 2021، یک دندانپزشک ایتالیایی تلاش کرد واکسن کرونا را به یک پروتز تزریق کند. این دندانپزشک در جریان تحقیقات به پلیس گفت که هدف او اعتراض به تصمیم دولت ایتالیا برای وادار کردن کادر پزشکی به واکسینه شدن علیه ویروس کرونا بوده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا