خانواده و جامعه

بازداشت ۲ سارق با ۱۲۰ فقره سرقت در تهران

به گزارش patc،سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مشابه از محتویات داخل خودرو، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که دو سارق با استفاده از خودرو و موتورسیکلت‌های مسروقه سرقت ها را انجام داده‌اند. همچنین با حضور کارآگاهان اداره بیستم در محل‌های سرقت، مشخصات ظاهری متهمان در تحقیقات میدانی شناسایی و با تطبیق مشخصات آن با اطلاعات و تصاویر مجرمان حرفه‌ای، مشخص شد که هر دو متهم سابقه‌دار بوده و پیشتر چندین بار به اتهام سرقت دستگیر شده‌اند.

patc در خبری نوشت: وی ادامه داد:‌ با تجمیع اطلاعات به دست آمده مشخص شد که سارقان در تمامی صحنه‌های سرقت با خودرو و موتورسیکلت‌های مسروقه به محل سرقت مراجعه و اقدام به سرقت تجهیزات و محتویات خودرو شامل باطری خودرو و … کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کشف شیوه سارقان توسط کارآگاهان این پلیس، ادامه داد: گشت‌زنی‌های هدفمند ماموران آغاز شد و سرانجام کارآگاهان موفق شدند هر دو سارق را درحالی که با استفاده از یک دستگاه خودروی مزدا ۳ سرقتی در حال پرسه زنی بودند شناسایی و در یک عملیات پلیسی هر دو متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند. همچنین خودروی مسروقه نیز توقیف شد.

ولیپور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به ۱۰۰ فقره سرقت محتویات خودرو با استفاده از وسایل نقلیه مسروقه اعتراف کردند. این دو نفر همچنین اعتراف کردند که اقدام به سرقت وسایل نقلیه کرده و چند روزی را به آن خودرو مرتکب سرقت شده و مدتی بعد آن را رها کرده و دوباره خودرویی دیگر برای ارتکاب سرقت‌های خود، سرقت می کردند.

به گفته وی متهمان با همکاری یکدیگر ۱۰ دستگاه خودروی پراید و سه دستگاه خودروی مزدا۳ را در محدوده جنوب تهران سرقت کرده بودند. همچنین ۱۰ دستگاه موتورسیکلت را نیز در محدوده مرکزی تهران به سرقت برده بودند.

ولی‌پور گودرزی در خصوص شناسایی مالخران اموال مسروقه نیز گفت:‌ با اقدامات کارآگاهان اداره بیستم ، دو مالخری که اموال مسروقه را از سارقان خریده بودند مورد شناسایی قرار گرفته و پس از هماهنگی با مقام قضایی در مخفیگاهشان دستگیر شدند. ماموران در بررسی بیشتر از محل اختفای مالخران تعداد ۱۵ باطری و دو دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف و ضبط کردند. این افراد نیز در جریان بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند.

وی ادامه داد:‌ با شناسایی بیش از ۱۰ مالباخته، متهمان به همراه پرونده متشکله و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند. تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان درحال انجام است.

۲۱۷

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا