عمومی

بازگشایی کتابخانه آستان مقدس حسینی

کتابخانه آستان بارگاه حسینی که یکی از بزرگترین کتابخانه ها و مراکز علمی عراق به شمار می رود، تحت نظر آستان مقدس با اندیشه، دانش، فرهنگ، پزشکی، علم و منابع طبیعی اعم از مقالات و نسخ خطی جهت استفاده کارکنان علمی پژوهشی بازگشایی شد. .

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی در بازدید از بخش‌های مختلف این پایگاه علمی با بیان اینکه همگان می‌دانند که شهر مقدس کربلا محل زندگی علما، فقها و دارندگان تحصیلات عالی و همچنین مرکز آبادانی است، گفت: نهضت علم و حوزوی و تأسیس کتابخانه های زیادی در آن جا، کتابخانه آستان محز الحسینی یکی از آنهاست.
حجت الاسلام والمسلمین کربلایی افزود: حاکمان و ظالمان از دیرباز برای تضعیف حرکت علمی کربلا تلاش کرده اند، اما به برکت وجود الهی و نورانی سیدالشهدا، این کانون نور با رونق و شکوفایی ادامه دارد و فعالیت علمی رو به رشد است. با هم، و بر همه ما لازم است که نهضت علم را ادامه دهیم و تلاش کنیم تا این نهضت علم و تاریخ را تازه نگه داریم.

کتابخانه اشتران محض حسینی بازگشایی شد

از سوی دیگر علی المجدی مدیر کتابخانه آستان مقدس حسینی گفت: این کتابخانه پس از 15 روز تعطیلی مجهز به سیستم جمع آوری کتاب، آی پد و دسترسی آسان به قفسه، میز و صندلی با استفاده از موبایل است. گوشی ها برای سهولت بحث و بررسی عملیات انجام شد. علاوه بر این، این کتابخانه آخرین ویرایش های کتاب های جدید، علم، دانش، منابع فرهنگی و پیشرفت های علمی را اضافه می کند.

المجدی افزود: ما به نوبه خود از فرزندان، دانشجویان، دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران خود دعوت می کنیم تا ضمن بازدید از کتابخانه، با روش های نوین آن آشنا شده و از گنجینه های جدید آن بهره مند شوند تا این مرکز مانند یک پایگاه علمی برای ویکی، منبع پیشرفت است و در تمامی عرصه های آموزش و فرهنگ جهانی، تمام تلاش خود را برای دستیابی به جایگاه والای آن به کار خواهیم بست.

گفتنی است کتابخانه معبد امام حسین (ع) در سال 1426 میلادی ساخته شده است. در شهر کربلا، حرم امام حسین (ع)، نزدیک باب القبله تأسیس شد و بیش از 60000 کتاب و 1000 نسخه خطی دارد. کتابخانه آستان مقدس امام حسین (ع) دارای نشریات، رساله، کتاب و نسخ خطی است. این کتابخانه بیش از 60000 عنوان و 1000 نسخه خطی دارد. این کتابخانه دارای بیش از 72 جلد نسخ خطی گرانبهای طلاکاری شده است، به عنوان مثال می توانید قرآن خطی سال 693 میلادی را بیابید. این نام در نسخه خطی خطاط معروف اسلامی یاقوت مستصمی نوشته شده است.

کتابخانه اشتران محض حسینی بازگشایی شد

*خادم افتخار عراق و دانشگاهیان فرهنگستان علوم پزشکی ایران

دکمه بازگشت به بالا